PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o mainBody



yakoo
21-07-2008, 14:55
Co zrobić, by moduły, które są wyświetlane na pewnych pozycjach na głównej stronie znikały, gdy klika się "czytaj całość" artykułu?

Generalnie chodzi o to, że klikając tę "całość" i czytając artykuł, dla Joomli znajdujemy się ciągle w pozycji "Start". Chodzi o rozróżnienie pomiędzy samym indexem.php a indexem.php?option-coś tam.

W praktyce (w skrócie) wygląda to tak, że po lewej stronie mam w szablonie ustawiony <?php mosMainBody(); ?>, a po prawej <?php mosLoadModules('right'); ?>. Moduły z 'right' mają pojawiać się tylko i wyłącznie na głównej stronie, ale już nie przy rozwijaniu artykułów z niej - nie.

Nie ma problemu, gdy chodzi o przypisanie pojawiania się lub nie modułów dla pozycji menu. Czyli że jeżeli w menu mam przegląd sekcji X i go wybiorę, to "niechciane" przeze mnie na innej stronie niż frontowa moduły znikają. Tylko że czy zawartość strony frontowej może być modułem?

zwiastun
21-07-2008, 18:37
Nic, urodę ma to taką, jaką ma. Jeśli we własnościach modułu przypiszesz moduł do stron/pozycji menu typu : lista artykułów, przegląd artykułów, to będą się pokazywać zarówno na stronie otwierającej komponentu artykuły, jak i na stronach z pełnym tekstem.
Nie przypisuj więc modułów tam gdzie ich nie chcesz.
A poza tym nie dyskutuj z moderatorami - była uwaga, przyjąć, a nie toczyć dysputy po nic!