PDA

Zobacz pełną wersję : rejestruje ale nie loguje



rotex
21-07-2008, 20:01
już od trzech tygodni działa moja strona zrobiona w joomlaPE ale nie chce mi logować zarejestrowanych użytkowników. dodam że użytkownicy są przeze mnie zweryfikowani z panelu administaracyjnego (znaczy mają zielone nie czerwony krzyżyk) ale po wpisaniu loginu i hasła po kliknięciu zaloguj wyświetla się "nie można znaleźć strony itd... (h++p://www.mojastrona.ugu.pl/login.php)"
zresztą już przy rejestracji (nie wiem czy powinno się dostać emaila aktywującego? ale nie dostaje się u mnie) są kłopoty, po kliku "zarejestruj" (przy dokladnym wypełnieniu formularza) też wyskakuje "Nie można znaleźć strony..." ale dane przychodzą do administratora i wtedy mogę ich ręcznie aktywować.
wyczaiłem jeszcze takie coś, że dopiero formulrzem logowania tym co jest po wejściu na forum można się już bez kłopotu zalogować i wylogować a zalogowanie dotyczy juz całej witryny (ale są kłopoty potem z wylogowaniem ze strony startowej trzeba właśnie od strony forum)..
przeszukałem różne fora i przez google nie znalazłem pomocy i nie wiem czy to wina strony hostingowej www,ugu,pl czy może jakieś pliki typu login.php czy registration.php coś w nich muszę pozmieniać? jakieś prawa dostępu czy nie wiem już co?
Będę wdzięczny za odpowiedzi (mam nadzieję, że nie łamię regulaminu)
pozdrawiam

inkos
21-07-2008, 22:19
Ładna opowiastka a my nadal nie wiemy co to za wersja PE co to za serwerek i jaka ma konfigurację. No ale jak się pisze opowiadania to czasem mogą umknąć takie szczegoly. ;) Stad tez odpowiedz taka jak i pytanie.

FCDamian
21-07-2008, 23:36
Mam identyczny problem co autor tematu strona jest na innym serwerze niż pisze rotex mam na yoyo.pl a moja strona to bawarczycy.yoyo.pl

zwiastun
22-07-2008, 00:13
Panowie, albo nauczyć się pisać jasno, o co chodzi i podawać minimum informacji, albo nie pisać w ogóle.

rotex
22-07-2008, 09:58
dziękuję za odpowiedzi i postaram się podać brakujące informacje (pierwszy post stąd te niedociągnięcia)
Joomla PE 1.0.15a (AL wersja z pełnym tłumaczeniem)
(skasowałem nieprzydatne informacje-reklamę)
Problem polega na tym że nie można się zalogować z poziomu strony startowej a jedynie poprzez wejście przez forum które mam na tej stronie.
Gdy wpiszę login i hasło to przekierowuje na: h++p://www.moja.ugu.pl/login.php
z informacją
Nie można odnaleźć strony

Strona, której szukasz, mogła zostać usunięta, zmieniono jej nazwę lub jest tymczasowo niedostępna.Spróbuj wykonać następujące zadania:

Jeśli adres strony został wpisany na pasku adresu, upewnij się, czy jest on wpisany poprawnie.

Otwórz stronę główną www.moja.ugu.pl (http://www.moja.ugu.pl)i poszukaj tam łączy do potrzebnych informacji. Kliknij przycisk Wstecz (http://javascript<b></b>:history.back(1)), aby wypróbować inne łącze.
Kliknij Wyszukaj (http://javascript<b></b>:doSearch()), aby poszukać informacji w Internecie. HTTP 404 - Nie znaleziono pliku
Internet Explorer


Nie wiem właśnie czy muszę pozmieniać jakieś pliki, prawa dostępu czy jakieś inne kroki podjąć. Najdziwniejsze, że właśnie można na stronę się zalogować poprzez FORUM a nie z panelu logowania na pierwszej stronie(startowej)

zwiastun
22-07-2008, 10:21
Udzielasz informacji NIE NA TEMAT! Nikogo tu nie obchodzi REKLAMA serwera tylko parametry (informacje masz w menu System -> Informacje o systemie, na pierwszej karcie).
Dla pewności, że nie jest to znany problem tkwiący w pliku językowym (choć raczej nie), ale dla pewności- pobierz z naszej plikowni np. JAL i podmień plik /languages/polish.php

rotex
22-07-2008, 17:55
Najmocniej przepraszam ale nie było moją intencją zdenerwowanie.
(faktycznie to co wkleiłem może wyglądać jak reklama)
parametry o które chodzi to:
PHP działa na: Linux www1.ugu.pl 2.6.18-nx-xdu #3
SMP Thu Apr 10 18:23:22 UTC 2008 x86_64
Wersja MySQL: 5.0.51a-3-log Wersja PHP: 5.2.0-ugu
Serwer WWW: Apache Interfejs serwera PHP: cgi-fcgi
Wersja Joomla!: Joomla! + Admin Language 1.0.15 stable [ Daytime ] 22 lutego 2008 23:00 UTC
Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) )
Dzięki informacji gdzie są te dane widzę jeszcze, że na czerwono mam w ustawieniach PHP safe mode (tryb bezpieczny - wł.) oraz w zakładce uprawnienia na czerwono katalog sesji /tmp/ - niezapisywalny - może to tu jest przyczyna?
Jeśli te dwie pozycje powinny być na zielono to także proszę bardzo o info jak to zmienić
PS. ZWIASTUN-dziękuję za cierpliwość-Twoje wiadomości są nieocenione.
dopisek:
zauważyłem, że przy logowaniu z forum przekierowuje na adres (...)xxx.pl/index.php (chodzi o końcówkę index) natomiast ze strony startowej przekierowuje na ...xxx.pl/login.php - może to też przydatna informacja.
ps.2.podmiana pliku językowego nie pomogła