PDA

Zobacz pełną wersję : Moje oczekiwania, może banalne



bendi
28-04-2006, 23:41
Czy nie dałoby się utworzyć modułu do pisania templatek dla Joomla w Joomla? Wiem, templatek są tysiące, są dodatki do edytorów, można też w notatniku, ale...
Przydałby się jakiś moduł w którym można byłoby, oczywiście w sposób graficzny, utworzyć swoją templatkę (wysiwyg).
Tak mi się skojarzyło, bo przeczytałem, że Borland C++ jest pisany w całości w C++

stone
29-04-2006, 19:51
Całkiem od zeraz to nie ma ale w panelu admina masz możliwość edycji zarówno kodu html jak i css więc o i ile takie rozwiązanie Ci odpowiada możesz na dowolnej skórce zrobić własną:)

bendi
30-04-2006, 13:57
Wiem o tym, ale do edycji potrzebna jest chociaż minimalna wiedza o PHP i CCS. A ja myślałem o czymś takim: uruchamiam jakiś moduł do edycji templatek. Przykładowo po lewej stronie mam wykaz tego, co mogę umieścić na stronie, po prawej obraz podglądu. Przeciągam myszką elementy na podgląd, a program sam generuje kod. Może w tej chwili jest to sprawa troszkę futurystyczna, ale pomarzyć można...

zwiastun
30-04-2006, 14:23
Wejdź na stronę joomlahut.com - o ile wiem, oferują wtyczkę do DREAMWEAVERA, która po części spełnni Twoje oczekiwania

bendi
01-05-2006, 09:05
Wiem, że jest wtyczka. Pisałem o tym w pierwszym poście. Tylko myślę o takim module, dodatku, aby nie trzeba było wychodzić poza Joomla. Joomla jest darmowa, wtyczka do Dreamweavera też, ale sam edytor już kosztuje.
Pozdrawiam

Rybik
01-05-2006, 11:45
po co to wpychac pod Joomla ? Rozumiem analogie do C++ ale Joomla nie jest zadnym srodowiskiem programistycznym ani jezykiem wiec po co komplikowac zycie ? Interpretacje kodu html przez rozne przegladarki sa czasem bardzo rozne i do uzyskania precyzyjnego i wlasciwego efektu trzeba stosowac rozne knify i haki pod dana przegladarke. Tak ze mozliwosci takiego generatora w zakresie ukladu strony sa niewielkie ale ... moze to Ci sie spodoba :D
http://www.generator.sn2.pl tylko sie prosze nie przyzwyczajac bo to stare i do mambo i do testow postawilem ... nie wiem czy projekt jest dalej wspierany