PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można zainstalować szablonów pomocy!:(



Dezerterka
21-07-2008, 20:46
Nie mam pojęcia jak co robić joomla jest świetna i nie chciałabym z niej rezygnować , ale chociaż wszystko robię dobrze nie chce mi wgrać nowych szablonów!!!
Próbuję przez instalatora w joomli (wyłączony safe mode i jest wł.obsługa zlib) wyskakuje błąd :
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne
oraz
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/var/www/virtual/zmieniaj-rzeczywistosc.cba.pl/media/install_488499368ad90/ o co chodzi z tym?
Przez ftp tak jakby "nie widzi" wgranych szablonów czy da się coś z tym zrobić???? :(:(

Do Inkos
Nie jestem ciemna szukałam wszędzie a tu takiej opcji dopatrzyć się łatwo nie da .Nie musisz mnie traktować jak dziecko . Swoją drogą na szukaj też dokładnie takiego problemu nie ma , a liczę na wiedzę pozostałych użytkowników.
Temat zamknięty już wiem co było nie tak! Właśnie rozwiązałam problem :)

inkos
21-07-2008, 21:22
Przez ftp tak jakby "nie widzi" wgranych szablonów czy da się coś z tym zrobić???? :(:(
Da się da się cos zrobić tylko najpier trzeba opanować trudną sztukę wyszukiwania informacji za pomocą opcji szukaj jaka jest na tym forum. Temat wielokrotnie poruszany więc odpowiedz znajdziesz bardzo łatwo.

PeFik
21-07-2008, 22:11
ja bym ręcznie skopiował ów szablony do katalogu templates i ... powinno zadziałać. Oczywiście rozpakowane szablony, żeby nie było że nie mówiłem

wjagus
18-08-2008, 10:33
Gdy pisałem własne szablony miałem z tym ten sam problem.
Moim zdaniem:
1. całość spakowana jest w zipie (nie wiem dlaczego, mój instalator rozpakować jest w stanie jedynie rary)
2. plik templateDetails.xml jest w złym katalogu (powinien znajdować się w głónym)
3. powyższy plik .xml ma złą nazwę
4. możliwe, że ten template jest dla innej wersji joomli (choć nie jestem pewien, czy szablony dla starej i nower wersji czymś się różnią, sprawdź)

crazyluki
18-08-2008, 10:44
Moim zdaniem:
1. całość spakowana jest w zipie (nie wiem dlaczego, mój instalator rozpakować jest w stanie jedynie rary)


??
chyba odwrotnie :)

wjagus
18-08-2008, 10:51
ooo! możliwe :) pol roku temu obrazilem sie na joomle i dawno nie pracowalem nad wlasnymi szablonami :D