PDA

Zobacz pełną wersję : Jomla-SMF Forum 1.2 - baza danych i aktualizacja



pirex
13-11-2005, 19:01
Witam zainstalowałem komponent Jomla-SMF Forum 1.2 i wszystko przebiebgło pomyślnie. Mam Mabo 4.5.2.3 oraz SMF 1.1RC1. Przy konfiguracji komponentu Jomla-SMF Forum mam taką informacje:



nie zainstalowane Zainstaluj Forum SMF na tej samej bazie danych co Joomla.

Dziwne, bowiem Mambo i SMF jest na tej samej bazie? Co zrobić? Czy przyczyną może być to, że już wcześniej integrował z SMF 1.5, ale usunełem komponenty i zainstalowałem SMF 1.1RC1 i mogło się coś z bazy nie usunąć?

Drugą sprawą jest to, że chciałbym zrobić aktualizacje z Jomla-SMF Forum 1.2 do Jomla-SMF Forum 1.2a - ale jak to wykonać? Zapewne trzeba podmienić pliki, ale ja nie wiem gdzie one się znajdują - chodzi mi tu o pliki: functions.smf.php, smf.xml oraz smf.class.php...

Z góry dzięki za pomoc!

//edit

Juz z bazą danych problem roziwiązany - zapomniałem podać prefixu bazy:)

Zostaje tylko aktualizacja... Oraz mam coś takiego jeszczę w konfiguracji:



naciśnij aby załatać (http://dzien-e-mail.org/administrator/index2.php?option=com_smf&task=patchsmf) Załataj pliki SMF index.php i Sources/Subs-Post.php. (Notka: Cofnij załatanie przed aktualizacją SMF lub instalowaniem moda.)

Do czego to służy i gdy naciskam na to to dostaje komunikat:



Nie powiodło się: /home/site/10895/www/forum/index.php zapis niemożliwy!

ale index.php ma chmod 777

//edit2

Kolejne dwie sprawy. Pierwszą rzeczą jest to, ze na stronie głównej mam:



test niedziela, 13 listopada 2005
aąąłłóó </td>
<td width="35%"><?php mosLoadModules ( 'last5forum' ); ?>test pozycji</td>
</tr>
</table>
</div></td> aąąłłóó </td>
<td width="35%"><?php mosLoadModules ( 'last5forum' ); ?>test pozycji</td>
</tr>
</table>
</div></td>
Zmieniony ( niedziela, 13 listopada 2005 )

Mniewam, że to jest do wyświetlania ostatnich postów z forum - ale jak to naprawić by poprawnie wyświetlało oraz wrazie czego gdzie się usuwa tą tabelke...

Drugą sprawą gdzie moge znaleźć moduł logowania bo w Jomla-SMF Forum 1.2 nie było - chodzi mi o moduł logowania do Mambo by logować się też na forum - jest on np. w MOS_SMF_BRIDGEv3.19a_stable.zip - a może on właśnie z MOS_SMF_BRIDGEv3.19a_stable.zip będzie działał na Jomla-SMF Forum 1.2

viper
13-11-2005, 20:32
Zobacz tutaj a znajdziesz pare odpowiedzi jomlahacks (http://www.joomlahacks.com/component/option,com_remository/Itemid,41/func,select/id,13/)

inferior
13-11-2005, 21:17
Proszę o kontakt

Pozdrawiam

netemg [at] post.pl wysyłałem info na konto wp i na o2

josh
13-11-2005, 21:20
Zostaje tylko aktualizacja... Oraz mam coś takiego jeszczę w konfiguracji:

Cytat:
naciśnij aby załatać (http://dzien-e-mail.org/administrator/index2.php?option=com_smf&task=patchsmf) Załataj pliki SMF index.php i Sources/Subs-Post.php. (Notka: Cofnij załatanie przed aktualizacją SMF lub instalowaniem moda.)


Sluzy to do zalatania forum, we wczesniejszych wersjach trzeba bylo wgrywac moda do forum teraz nie trzeba,

modul logowania znajdziesz w wersji poprzedniej

pozdr

pirex
13-11-2005, 22:11
Ok a co z tą tabelką? Jak ją usunąć?

josh
13-11-2005, 22:33
nie wim czy zostala ona na stale wpisana do index.php templatki czy tez to jest jakis modul o nazwie test, zerknij w panel admina w moduly

pozdr

pirex
15-11-2005, 21:54
Dzięki wszystkim za pomoc:) Mam tylko jeszcze jedno pytanko użytkownik, który się rejestruje na stronie głównej otrzymuje konto na mambo - super ładnie... Ale jego nazwa wyświetlana na forum nie jest taka sama jak login, lecz jest to to co wpisze w polu Imie I Nazwisko - jak to zmienic?:)