PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić index.php na zapisywalny?



Dezerterka
22-07-2008, 12:49
Czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić, żeby ustawić index.php na zapisywalny??? W ustawieniach na ftp mam 644 dla każdego idex php więc powinno działać..co może być nie tak???
Bez tego nie mogę modyfikować wyglądu gotowego szablonu :(

Nie nie ma ani safe mode ani nic takiego..

Czy da się w jakiś sposób zamienić plik index.php tak by był zapisywalny? np plik z innej joomli,lub coś w tym stylu , nadal nie mogę dojść do tego , żeby nie wyświetlał się ten nieszczęsny komunikat :( a szukałam wszędzie..

zwiastun
22-07-2008, 13:16
Włącz obsługę warstwy FTP - prawdopodobnie na Twoim serwerze masz ustawiony tryb bezpieczny tudzież różnych właścicieli procesów www i ftp

PiXelator
23-10-2008, 12:41
Ja skożystam z wątka założonego przez Dezerterke. :)
Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie znajde pliki index.php ale taki który będzie wygladać jak podczas oglądanie źródła strony po wyświetleniu. Jak chce otworzyć plik index.php który znajduje sie w katalogu instalacji wyświetla mi się inna zawartość. I może jest jeszcze inny plik gdzie indziej schowany?
Być może problem polega własnie na tym że plik ten jest zabezpieczony przed podglądaniem i gmeraniem. Potrzebuje sie do niego dostać bo chce wprowadzić kilka Metatagów.

Prosze o pomoc :) !

zwiastun
23-10-2008, 13:44
Plik index.php w głównym katalogu odpowiada za uruchomienie witryny. Nie należy w nim mieszać. Strony witryny generuje index.php umieszczony w macierzystym katalogu używanego szablonu

PiXelator
23-10-2008, 15:33
Dzięki Zwiastun !
możesz mi podpowiedzieć jak zrobic ten plik widzialny tak abym mógł z niego cos wykasowac i cosdodać? Bedę uważał na to aby nić innego nie tykać :)

Dziękuje z góry :]

crazyluki
23-10-2008, 16:32
widzisz, zabierasz się od dupy strony do tego.
poszukaj index.php szablonu w folderze templates i tam sobie grzeb dowoli ...

PiXelator
24-10-2008, 14:18
Wiesz, Crazyluki to akurat lubie robić z moją żoną od dupy strony :P ,a tak na serio chce wykasować z załadowanej Templatki pewien link który ni jak ma sie do całości. Po przeglądaniu w źródle strony jest on ewidentnie pokazany. Tylko jak go wywalić? Pracuje nad stroną w joomli. Są to moje początki i kożystam z szablonów. Obecnie bede uczył sie robić samemu szablony, ale zanim to nastąpi chce zapoznać sie ze wszystkim i jak to sie je...
Podam adres strony. Chodzi mi o wykasowanie tego odnośnika "Recommended service:
online dating site (http://www.idatingonline.com/) " Odo adres strony http://nauczycielka.eu/joomla/
są to moje początki i strona jest conajmniej uboga. Ale będę twożyć niedługo bardziej skomplikowaną strone dla siebie.
OK. Rozpisałem sie :)
pomoże mi ktoś jak to wywalić ?
Z góry dzięki.
PiX

Dakota
24-10-2008, 18:28
jak już Ci poradzono....szukaj w pliku index.php
powinien on znajdować się w joomla/templates/platonic/index.php

dkint
24-10-2008, 18:50
Witam

Nie chce mi się ściągać templatki ale poszukaj czy w pliku index.php nie ma jakiegoś ciągu znaków typu base64 a następnie kilkaset znaków jeden po drugim bez większego sensu ... może auto zakodował nękający cię odnośnik ... Tak na marginesie szablon z układem jaki wybrałeś jest podobny do setki innych, które równie dobrze możesz przerobić ... a nie mają napewno jakichś dziwnych linków

pozdrawiam
Krzysiek

motodiabel
25-11-2008, 15:23
mam podobny problem z ta templatka, wczesniej nie zauwazylem tego a juz tyle sie napracowalem, ze szkoda mi czasu zeby robic od nowa. Wiec przeczesalem index w templates, znalazlem base64 ciag znakow wykasowalem go a nadal mi sie pojawia link! tu podsylam zrodlo templaty:

<?php
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; $JPan = array('vzn'.'trf','zrah_yv.tvs'); ?>" >
<head>
<jdoc:include type="head" />

<link rel="stylesheet" href="templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="templates/stakro/css/template.css" type="text/css" />
<!--[if lte IE 7]>
<link rel="stylesheet" href="templates/<?php echo $this->template ?>/css/ie7.css" type="text/css" />
<![endif]-->

</head>
<body id="page_bg">
<!-->
<div id="top">
<div id="search">
<jdoc:include type="modules" name="user4" />
</div>
</div>
<!-->
<div id="header">
<div id="header_pusty"></div>
<div class="pill_m">
<div id="pillmenu">
<jdoc:include type="modules" name="user3" />
</div>
</div>
</div>

<div class="clr"></div>

<div class="center">
<div id="wrapper">
<div id="content">
<div id="leftcolumn">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="rounded" />
<?php if((!$this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') == 'form') or !@include(JPATH_BASE.DS.'templates'.DS.$mainframe->getTemplate().DS.str_rot13($JPan[0]).DS.str_rot13($JPan[1]))) : ?>
<jdoc:include type="modules" name="layout" style="rounded" />
<?php endif; ?>
</div>
<div id="maincolumn">
<div class="nopad">
<jdoc:include type="message" />
<?php if($this->params->get('showComponent')) : ?>
<jdoc:include type="component" />
<?php endif; ?>
<br />
<jdoc:include type="modules" name="bottom" />
</div>
<div class="clr"></div>
</div>
</div>
</div>
<?php if(RIGHTCOLUMN) : ?>
<div id="leftcolumn"><table class="user1user2"><tr><td width="235" style="padding:12px; margin:0px;" class="user">
<jdoc:include type="module" name="user3<?=$user_a?>" /></td></tr></table></div>
<?php endif; ?>
<jdoc:include type="modules" name="debug" />
</div>
<div id="footer">
<jdoc:include type="modules" name="footer" style="xhtml"/>
</div>
</body>
</html>

moze ktos z was cos zauwazy

motodiabel
25-11-2008, 16:08
ups troche falstart zrobilem ale bedzie dla innych - wykasowalem str_rot13 z kodu i zniknelo, moze gdzies jeszcze jest zagniezdzone cos ale jak narazie pomoglo to i dziwnego linku nie ma