PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z logowaniem



Ret44
22-07-2008, 13:00
Witam.

Mam dziwny problem z logowaniem na mojej stronie (Joomla 1.5.4, ale ten błąd występował też we wcześniejszych wersjach). Otóż, zdarza się, że gdy dowolny użytkownik zaloguje się na stronę, to wtedy każdy kto na nią wejdzie jest automatycznie zalogowany jako ta osoba. Czy ktoś wie jak można rozwiązać ten problem?

Ret44
24-07-2008, 15:37
Po dłuższym dochodzeniu odkryłem że problem związany jest z pamięcią podręczną. To wygląda tak, jakby po zalogowaniu przez pewne konkretne osoby (w przypadku innych kont tak się nie dzieje) ich strony zapisywane są do pamięci, a potem każdy kto wejdzie na stronę główną i nie jest zalogowany widzi właśnie tą zapisaną stronę (wyglądającą jakby byli zalogowani jako ktoś inny). Po wyczyszczeniu pamięci z poziomu panelu administratora, wszystko wygląda normalnie, jednak po jakimś czasie sytuacja się powtarza. Czy jest jakiś sposób aby ograniczyć pamięć podręczną? (lub najchętniej ją wyłączyć?) Próbowałem ją wyłączyć w panelu konfiguracyjnym Joomli, ale to nie pomogło. Dodam jeszcze że te konta z którymi występował ten problem były kasowane i rejestrowane ponownie co jednak nie rozwiązało problemu.

zwiastun
24-07-2008, 16:40
Coś szerzej, co to za konta? Dziwne zjawisko.
Pamięć podręczna - ustawienia w konfiguracji, ogranicz czas buforowania

Ret44
24-07-2008, 18:19
Już to próbowałem, zresztą napisałem o tym wcześniej. A mówiąc konta mam na myśli zwykłych użytkowników, czytelników, którzy rejestrują się przez frontend.

inkos
24-07-2008, 18:28
Podaj tutaj listę wszystkich dodatkowych komponentow/modulow (nie liczac tych standardowych Joomla) ktore masz zainstalowane u siebie.

Ret44
24-07-2008, 19:39
Na Joomli 1.5.4 mam zainstalowane kolejno:

Komponenty:
- BlastChat 2.3
- JoomlaPack 1.1.1
- joomlaXplorer 1.6.1
- yvcomment 1.16.0

Moduły:
- News Flash Scroller Pro 3.0
- Digit Counter 1.0

Dodatki:
- plugin do yvcomment + paczka językowa własnej roboty.

Szablon:
- Aurora 1.0.0 (modyfikowana przeze mnie: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=19346)

inkos
24-07-2008, 19:41
Powyłączaj wszystkie bufory cahce itp. Powinno pomóc.

Ret44
24-07-2008, 20:31
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem czy chodzi o zmianę ustawienia we wszystkich modułach aby nie korzystały z pamięci podręcznej. Jeżeli tak - to nie pomogło.

Problem z pamięcią przejawia się też w inny sposób. Po dodaniu artykułu na stronę główną ten pojawia się dopiero po zalogowaniu. W pamięci pozostaje strona na której nie było jeszcze tego artykułu i ta pokazuje się osobom nie zalogowanym. Wpływa to także na takie elementy jak licznik (który "zamarza") czy informacje kto jest online (jw. pokazuje cały czas te same osoby mimo że te dawno już się wylogowały).

inkos
25-07-2008, 14:16
Link do strony a dane do zalogowania sie na PM.

Ret44
30-07-2008, 19:13
Ponawiam swoje pytanie. Problem nadal nie został rozwiązany a nie mogę zostawić strony w takim stanie. Może ktoś ma pomysł jak to inaczej rozwiązać?

zwiastun
30-07-2008, 21:18
Dałeś dane inkosowi?

inkos
31-07-2008, 00:06
Dałeś dane inkosowi?
Dostalem dane tylko wczoraj nie mialem czasu się tym zająć. Jutro tj. dzisiaj ale juz o normalnej porze postaram sie przygladnac co jest nie tak.