PDA

Zobacz pełną wersję : bląd i scieżka absolutna



nunek
22-07-2008, 19:50
Witam prosze o pomoc co mam wpisac podczas instalacji joomli wersja 1.0.11 pl w linijce scieżka absolutna bo ciagle wyskakuje mi blad
Fatal error: require_once() [function.require (http://reklama.wow.info.pl/administrator/function.require)]: Failed opening required 'http:/adres.pl/joomla/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /includes/joomla.php on line 71
Pozdrawiam

inkos
23-07-2008, 16:23
To nie błąd a zabezpieczenie przed osobami które chcą instalowac archiwalne wersje Joomla jako witryny produkcyjne. ;) Zainstaluj sobie najnowszą paczkę a z pewnoscia nie bedziesz widzial takiego komunikatu.

zwiastun
23-07-2008, 20:07
No nie, Inkos, racja ale nie żartuj. Powodem błędu są raczej źle przetransmitowane pliki. Ważne, gdy instalujemy starocie i nowe wersje też.

inkos
23-07-2008, 20:45
No nie, Inkos, racja ale nie żartuj.
Potwierdzam to był mój żart gdyz nie mogę znalezc juz sposobu na milosnikow starszych wersji Joomla ktorzy bez uzasadnionej przyczyny instaluja tak stare wersje Joomla. A to co napisal Zwiastun odnosnie duzych i malych liter w nazwach plikow jest prawda. Jak przegrywasz pliki na serwer to pamietaj aby duze pozostaly duze a male male.

nunek
23-07-2008, 23:50
Fatal error: require_once() [function.require (http://reklama.wow.info.pl/function.require)]: Failed opening required '/index.php/includes/version.php' (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /includes/joomla.php on line 71
zrobilem jak pisaliscie ale to nic nie dalo co wpisac z "scieżka absolutna prosze jakis przyklad bo podejrzewam ze to przez to , od samego poczatku z ta sciezka mam problemy:confused:

zwiastun
24-07-2008, 00:04
Gdy w wyszukiwarce wrzucę treść tego byla, co Ci się wyświetla, dostaję 2 strony odnośników do wątków na tym forum. I pewno uważasz, że będziemy Ci tutaj przepisywać ich treść? Zgadywać, czyś je przejrzał, czy nie, czyś usunął błędy czy nie?

nunek
24-07-2008, 00:30
sory ze pytam istote ludzka ktora cos wie w tym temacie przetrzepalem co moglem i odpowiedzi nie znalazlem jak sobie z tym poradzic :mad: a forum chyba jest po to zeby pytac. taki tepy to nie jestem zeby najpierw nie szukac

zwiastun
24-07-2008, 00:37
Przepraszać nie musisz, bo nie o to chodzi. Powód problemu masz wyjaśniony. Ja nie rozumiem, co znaczy "zrobiłem, jak pisaliście". I czy Ci się to podoba, czy nie, nie będę zgadywać. A forum jest nie tylko po to, by zadawać pytania, także po to, by przejrzeć udzielone odpowiedzi i za ich pomocą rozwiązać swój problem. A jeśli się nie daje - napisać, coś zrobił, z tego co opisano.

nunek
24-07-2008, 00:41
zwiastun zostawie twoja odpowiedz teraz bez komentarza bo na to slow szkoda a dla innych wyjasnie zrobiilem jak napisaliscie czyli poprawilem bedy ktore znalazlem przy pomocy tego forum ale blad ten dalej wychodzi zmienilem serwer na home pl z prywanego serwera ale to nic nie zmienilo wielkie litery na małe sie nie zmnieniaja i na odwrot tez nie wszystko wg opisow a to dalej nic

zwiastun
24-07-2008, 00:55
Naprawdę nie mam zbytniej ochoty na odpowiadanie osobom, które robią wszystko, żeby im nie pomagać. Bądź łaskaw wkleić tutaj z Twojego configuration.php wszystkie linie wskazujące ścieżki dostępu

zwiastun
24-07-2008, 01:13
Sory, zdążyłem zapomnieć początek.
1. Nie napisałeś, gdzie to instalujesz.
2. Nie napisałeś, czy rzeczywiście sprawdziłeś pliki - podczas transferu niektóre klienty FTP - np. TotalCommander potrafią zmienić nazwy plików
3. Nie napisałeś, co wpisujesz? Bo standardowo nic tam nie należy wpisywać, instalator sam rozpoznaje ścieżkę absolutną.