PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas wpisywania informacji o bazie danych



naszepsiaki
23-07-2008, 00:31
Gdy wypełniam wszystkie pola wyskakuje mi taki błąd: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL co robić?

zwiastun
23-07-2008, 00:56
Przeczytaj, co napisałaś - napisałeś, a potem wytłumacz nam, jak to rozumiesz.

naszepsiaki
23-07-2008, 09:16
Podczas instalacji Joomli 1.5.3 gdy dochodze do kroku 4 Baza Danych i wypełnie wszystkie pola oraz klikam dalej to pojawia mi się błąd w którym jest napisane: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL o co chodzi?

inkos
23-07-2008, 16:12
Wykonaj polecenie Zwiastuna a potem przeczytaj regulamin zastanów się jeszcze raz co nam napisałeś i postaraj się aby to co napisałeś było w miarę kompletne bo w chwili obecnej to wygląda jak zdanie wyrwane z kontekstu.

zwiastun
23-07-2008, 20:00
W innym miejscu odpowiadałem na podobne pytanie. Podajesz złe dane połączenia z bazą danych. Jeśli ich nie pamiętasz, zapytaj raz jescze dostawcę usługi

ciapaczek
24-07-2008, 18:29
Ok, ponieważ mam identyczny problem w tym samym miejscu: ogólnie XAMPP oraz phpmyadmin wykazują, że MySQL działa, jednak przy instalacji Joomla, a konkretnie kroku 4, wypełniam pola dotyczące autoryzacji i nazwy bazy danych. Po zatwierdzeniu danych dostaję komunikat Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. Załóżmy, że ostatnia Wasza wskazówka udzielona mojemu poprzednikowi jest trafna: o jakie dane połączenia z bazą chodzi i o co mam pytać dostawcę usługi??? Próbuję instalować na localhost, więc nie wiem czy chodzi o dostawcę łącza internetowego?

zwiastun
24-07-2008, 19:05
Jeśłi na localhost to: czy aby na pewno podajesz poprawne dane. Po instalacji xamppa trzeba ustalić szczegóły konta do bazy danych. Może tego nie uczyniłeś? To nie jakieś specyficzne dane: nazwa konta użytkownika, hasło, nazwa bazy danych (lokalnie nie jest konieczna, bo instalator twozy bazę wg podanej nazwy)

ciapaczek
24-07-2008, 19:11
Jestem ONA :), ale nie istotne. Chyba rzeczywiście nie konfigurowałam tego po instalacji XAMPPA, bo nie byłam o to pytana. Nawet nie wiem gdzie to skonfigurować...

inkos
24-07-2008, 19:15
A nie prościej założyć sobie jakieś konto na darmowym serwerku i tam się męczyć? ;)

ciapaczek
24-07-2008, 19:20
Myślałam, że prościej właśnie na localhost...

zwiastun
24-07-2008, 19:50
Damy pieszczotamy.
Chyba to jest tutaj :)
http://www.pomoc.joomla.pl/images/stories/filmiki/xampp.htm

ciapaczek
24-07-2008, 20:17
dziękuję, ale widziałam filmik i zrobiłam wszystko zgodnie ze wskazówkami. Zadziałało. Problem zaczął się dalej. Uruchomiłam instalator Joomla i na kroku 4. się zacięłam, bo wyskoczył wyżej wymieniony błąd...

zwiastun
24-07-2008, 21:04
Ja już filmiku nie pamiętam, ale tam było hyba o nazwie użytkownika i haśle do bazy danych. Jeśli nie, to XAMPP wyświetla odnośniki do konfiguracji kont MySQL. Nie piszesz, czy utworzyłas takie konto (z wcześniejszej wypowiedzi można wnioskować, niekoniecznie słusznie), że nie.
Inaczej: Jakie dane do bazy danych podajesz?
A także: Czy MySQL wystartował? Czy umiesz wejść do pma?

ciapaczek
25-07-2008, 09:17
XAMPP wyświetla odnośniki do konfiguracji kont MySQL.
Nie wyświetla, pewnie trzeba wejść w jakąś konfigurację, czego na filmiku nie ma.


Nie piszesz, czy utworzyłas takie konto (z wcześniejszej wypowiedzi można wnioskować, niekoniecznie słusznie), że nie.
Inaczej: Jakie dane do bazy danych podajesz?
Nie wiem gdzie i jak utworzyć konto.


A także: Czy MySQL wystartował? Czy umiesz wejść do pma?
MySQL wystartował. Nie wiem jak wejść do pma.

zwiastun
25-07-2008, 12:52
Hmm.
1. Na stronie startowej XAMPPa masz informacje na temat bezpieczeństwa. A jeśli nie na startowej, to po lewej jest odnośnik do strony bezpieczeństwo. Na niej odnośniki do ustalenia kont i haseł.
2. Do pma masz z lewej łacze: phpMyAdministrator

ciapaczek
25-07-2008, 14:03
To może napiszę co pomogło. Pomogło nadinstalowanie MySQL z pakietu mysql-essential-5.0.51b-win32.msi na ten dostępny w XAMPP'ie. Pewnie kluczowe było wpisanie właściwego hasła dla roota. Być może ten sam efekt bym osiągnęła wchodząc w administrację XAMPP'a...