PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z górnym menu



juli78
23-07-2008, 13:27
Witam, mam problem z menu górnym. Nie jestem pewna ale chyba jest to uzależnione os szablony jaki używamy. Obecnie korzystamy z szablonu mint_fresh. Nasze menu górne po dołączeniu do menu głównego nowej pozycji automatycznie się rozszerza. Nie chcę aby się tak działo. czy ktoś wie w jaki sposób mogę to zmodyfikować. I co poprawić. Wersja Joomla 1.0.13
Link do strony:
www.gimnazjum-2.wrzesnia.pl
:cool:

zwiastun
23-07-2008, 15:37
A jaki miałby być inny "lepszy" skutek dodawania kolejnych pozycji?
Trzeba przemyślec strukturę witryny. Nie wszystko musi być dostępne z głównego menu.

moje
23-07-2008, 16:18
Osobiście radze stworzyć drugie manu pod menu głównym, i tam przenieść część linków z menu górnego, usunąć napisz menu główne, usunąć linka do panelu logowania administratora.

juli78
23-07-2008, 22:48
A jaki miałby być inny "lepszy" skutek dodawania kolejnych pozycji?
Trzeba przemyślec strukturę witryny. Nie wszystko musi być dostępne z głównego menu.

Własnie o to chodzi aby nie wszystko było dostępne w górnym menu. Jednak usunęłam już topmenu według wskazówek jakie są w pomocy na innej przykładowej stronie jaką mam i to nic nie dało. A działa ona na tym samym szablonie i wersji Joomla.
Czy może to być ukryte w szablonie?? Chcemy aby dodawanie pozycji było tylko w głównym menu a do góry tylko te które byłyby potrzebne. Teraz nie wygląda to zbyt estetycznie.
Czy mozna coś z tym zrobić?
:cool:

moje
23-07-2008, 22:55
Możesz przenieść pozycje z górnego menu do Głównego menu- jest taka "magiczna" opcja ;)

juli78
24-07-2008, 15:40
Możesz przenieść pozycje z górnego menu do Głównego menu- jest taka "magiczna" opcja ;)
Problem polega na tym że jak wejdę w tomenu nie ma tam zadnych komponentów z którym byloby ono powiazane. Nawet po calkowitym usunieciu topmenu z menadżera menu to nic nie daje. efekt jest ten sam. Więc nie wiem gdzie mam poszukać aby usunac niektore linki z menu gornego.:cool:

moje
24-07-2008, 16:22
Wchodzisz na liste pozycji w topmenu, tam z lewej strony zanaczasz które pozycje chcesz przenieść, potem klikasz na przycisk przeniesienia, wybierasz menu docelowe i już :)

juli78
24-07-2008, 16:34
Wchodzisz na liste pozycji w topmenu, tam z lewej strony zanaczasz które pozycje chcesz przenieść, potem klikasz na przycisk przeniesienia, wybierasz menu docelowe i już :)

Rozumiem ale własnie w topmenu nie ma na liście nic pomimo że wyświetla się na stronie. Pokaże inną stronę, gdzie nawet usunęłam topmenu a ono nadal się wyświetla.
www.angielski-dla-ciebie.yoyo.pl
Jest tam ta sama skórka co na poprzedniej stronie, i tu zgodnie z poradniekiem usunęłam górne menu (topmenu) ale nic sie nie stało na stronie jak widac.
:cool:

moje
24-07-2008, 19:41
Jak dobrze widzę z kodu, to topmenu jest jakimś modułem z rozsuwaniem opartym na JS- czyli jakiś dodatkowy moduł.

Zobacz czy w tym miejscu jest top menu, a nie jakieś inne menu- musiałeś coś namieszać.

juli78
24-07-2008, 22:00
Jak dobrze widzę z kodu, to topmenu jest jakimś modułem z rozsuwaniem opartym na JS- czyli jakiś dodatkowy moduł.

Zobacz czy w tym miejscu jest top menu, a nie jakieś inne menu- musiałeś coś namieszać.
W przypadku strony na yoyo.pl nie zmieniałam nic poza zainstalowaniem tego szablonu Mint_fresh. Usunęłam tak jak mówią w poradniki top menu, ale nic się nie dzieje.
w modułach nie ma czegoś takiego jak top menu.
Nic poza obowiązkowymi modułami z Joomla nie jest zainstalowane. Problem jest ten sam co na stronie www.gimnazjum-2.wrzesnia.pl
Gdzie mam szukać, aby to zmienić i czy zmiana jest mozliwa, czy nie jest to zależne od szablonu??
:cool:

juli78
31-07-2008, 00:21
Będę wdzięczna kto pomoże, mogę nawet udostępnić login i hasło do strony próbnej na której wypróbowuję wszelskie rzeczy. Ale prosze pomóżcie, to co pisaliscie nie działa.
Może ktoś się znajdzie.
Pozdro:cool:

zwiastun
31-07-2008, 00:45
Nie znam szablonu, ale bywa dość często, że menu jest generowane przez skrypt, wywoływane instrukcją w szablonie przywołującą ten skrypt. Śladu takiego menu może nie być w ogóle w pozycjach modułów. I być może jest tak w Twoim przypadku. Sprawdź, czy nie masz skryptu js generującego menu (zwykle ma słowo menu w nazwie)