PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można przypisać szablonu



Sztorm
24-07-2008, 12:44
Witam
Pytanie czy można zmienić możliwośc przypisywania szablonów do menu.

Przygotowałem w na loclhoscie XAMPP przeróbkę szablonu który niestety ma zapisane że (nie mam możliwości przypisywania do menu "Cannot assign Default Template") Oczywiście ten przerobiony szablon w instalacji na XAMPP działa jako podszablon i wszystko jest ok. Jednak po instalacji na serwerze nie mam możliwości przypisania , nie daje sie zapisać . Czy jest jakaś możliwość zmiany tego parametru, ewent. gdzie szukac pomocy ?

P.S podobna sytuacja dotyczy podstawowoego szablonu joomli 1.5 rhuk milkyway

inkos
24-07-2008, 14:23
Można jaśniej i bardziej łopatologicznie bo cięzko zrozumiec co u ciebie jest nie tak.

Sztorm
24-07-2008, 15:00
Chcę przypisać do różnych pozycji w menu różne szablony ("oczywiście sprawa prosta"). Niestety szablon który ma zostać przypisany nie daje się przypisać- jest widoczny, można wybrać opcje przypisania do dowolnych rodzajów menu jednak ustawienie to nie daje sie zapisać. W XAMPP na localhoscie ten sam szablon działa idealnie na serwie w necie już nie.

Ta sama sprawa dotyczy dopisania do różnych pozycji menu na serwie szablonu domyślnego z joomli "rhuk_milkyway", natomiast drugi szablon podstawowy "beez" juz się przypisuje.

co jest przyczyną , jak to zmienić ??

inkos
24-07-2008, 15:04
Najprosciej - odinstalowac wszystkie szablony i zainstalowac je podobnie. Cos mi sie zdaje ze sie w bazie u ciebie cos pokielbasilo. Moze masz jakiegos cache albo proxy na sieci do neta?

Sztorm
24-07-2008, 15:13
Domyślne szablony joomli rhuk i beez instalują sie razem z systemem nie były osobno doinstalowywane. Przyczyn upatruje w ustawieniach serwera lub samym kodzie templematki-zmiana jednego z tych parametrów napewno załatwiłaby sprawę nie wiem tylko gdzie i czego szukać ?

zwiastun
24-07-2008, 15:30
Tekst Cannot assign default template znaczy: Nie można przypisać domyślnego szablonu. Albo albo. Albo jest domyślny, albo jest alternatywny - wtedy możesz go przypisać do wybranych stron, ale wtedy domyslnym musi być inny!
PS. Dla użytkowników angielskich wersji jest forum oficjalne. Sory, co prawda znam na tyle angielski, na le mi trzeba, ale myśle po polsku. Niekoniecznie kojarzę, o co może chodzić w przytaczanych komunikatach i kiedy się pojawiają. A kilka miesięcy pracy włożyliśmy nie po to, by na polskim forum przytaczano nam angielskie komunikaty z Joomla, który wyświetlać je może po polsku!

Sztorm
24-07-2008, 16:15
Przytoczyłem komunikat w angielskiej wersji bo w takiej jest opisany mimo polskiej wersji joomla. Masz rację co do bezpośredniego tłumaczenia jednak w tym przypadku nie oddaje ono faktu. Przykład domyślnym jest mój szablon "X" a prubuję do niego przypisać "rhuk_milkyway" joomli i to nie działa jednak z szablonem "beez" joomli działa.
Stąd moje zdezo w tej sprawie co np jest w oryginalnym szablonie rhuk_mikyway joomli że nie daje sie on przypisać.