PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa witryny



H_P_
24-07-2008, 14:41
Witam!

Mam problem z wstawieniem tytulu strony obok logo, na gorze witryny (np. nazwa firmy). Szukalem w pomocy projektanta szablonow, ale niestety nie moglem znalezc. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

zwiastun
24-07-2008, 14:42
Abecadło tworzenia szablonów

inkos
24-07-2008, 14:43
Wrocic - poczytac regulamin a potem wyedytowac posta tak aby byl uzyteczny bardziej niz tylko te kilka znakow ktore smieca w bazie.

H_P_
24-07-2008, 16:33
Zwiastun prosilbym o konkretniejsza odpowiedz, jezli to mozliwe, bo niestety nie moge znalezc odpowiedniej dla mnie informacji. Z gory wielkie dzieki.

moje
24-07-2008, 17:25
HTML zna? CSS zna?

zwiastun
24-07-2008, 17:32
Zwiastun prosilbym o konkretniejsza odpowiedz, jezli to możliwe, bo niestety nie moge znalezc odpowiedniej dla mnie informacji. Z gory wielkie dzieki.
To nie lekceważenie, to nie nieprzyjazny stosunek do nowych.
Chcesz administrować witryną, posługiwać się systemem zarządzania treścią, naucz się najpierw podstaw. Adresy są w mojej stopce. Tam znajdziesz także materiały o szablonach, a nawet tekścik o drobiazgu, którego szukasz. ALe abecadła nikt Cię na forum uczyć nie będzie! Błagania, wyzwiska pod moim adresem, opisywanie forum w Internecie, że nieprzyjazne - wszystko to na nic. Najpierw trzeba odrobic własne zadanie domowe.

H_P_
25-07-2008, 09:48
Wyzwisk nigdzie nie zamieszczalem, a prosba to nie blaganie. Dzieki wielkie za pomoc.

moje
25-07-2008, 13:52
Daj link.

zwiastun
25-07-2008, 14:17
Wyzwisk nigdzie nie zamieszczalem, a prosba to nie blaganie. Dzieki wielkie za pomoc.
Właśnie czynisz coś podobnego. Nie chce się ruszyć głowy, kliknąć myszką, by przejść na stronę www.pomoc.joomla.pl, znaleźć z prawej strony łącze Szablony, przejrzeć spis artykułów i znaleźć tam odnośnik: Umieszczanie nazwy witryny.
Najprościej jest się obrażać, mieć jakieś dziwne pretensje, dziękować za coś, czego się nie dostało;
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/13/62/46/

H_P_
08-08-2008, 15:33
Korzystam z templatki ja_purity, wstawilem kod php odpowiedzialny za wyswietlanie nazwy strony, z tym ze nazwa wyswietla sie nad logiem firmy. Podaje link, zeby bylo wszystko jasne:
http://test.flowtech.pl/joomla/

Chcialbym, zeby wyswietlal sie obok loga (po prawej stronie obrazka), a nie nad nim, nie, znalazlem nigdzie podobnego problemu oraz jego roziwazania, dlatego prosze o pomoc. Ponizej przedtsawiam rowniez fragment kodu, a na czerwono zaznaczam to co sam wstawilem:

<!-- BEGIN: HEADER -->
<div id="ja-headerwrap">

<div id="ja-header" class="clearfix" style="background: url(<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/images/header/<?php echo $tmpTools->getRandomImage(dirname(__FILE__).DS.'images/header'); ?>) no-repeat top <?php if($this->direction == 'rtl') echo 'left'; else echo 'right';?>;">
<div class="left"><?php echo $mosConfig_sitename; ?></div>

W podanym fragmencie jest wpis class="left", zmiana na "middle" niestety niczego nie daje. :)
Jezeli jest to zbyt banalny problem lub temat byl poruszany wyrzuccie wiadomosc. Z gory dziekuje za pomoc.

zwiastun
08-08-2008, 15:41
Samo wpisanie polecenia umieszczającego nie rozwiązuje sprawy. Musisz jeszcze mieć odpowiednie reguły w arkuszu CSS. To, że napiszesz sobie class="left" albo "middle" czy cokolwiek nie ma znaczenia, dopóki w arkuszu stylów nie będzie odpowiednich deklaracji stylu, pozycjonujących element i nadających inne walory wyglądu.
.ustawmitopoprawejsstronielogo {
float: left;}
To taki przykład minimum tego co musi być w regułach klasy

H_P_
11-08-2008, 09:24
Dzieki. Rozmiary czcionek i ich kolory rowniez ustawia sie w CSS?

H_P_
11-08-2008, 09:35
Juz znam odpowiedz na moje banalne pytanie. ;)

H_P_
21-08-2008, 10:37
Dzięki Zwiastun za pomoc, ale tak właściwie, to
.ustawmitopoprawejsstronielogo {
float: left;}

powoduje, że nazwa firmy jest opływana przez logo, a ja chciałbym, żeby było odwrotnie i właśnie tu jest problem, bo gdy wpisuje to co mi zasugerowałeś to jest ok, logo opływa nazwę firmy, ale gdy chce zrobić to samo dla logo, to nic się dzieje. Może podam kod, bo pewnie czegoś nie zauważyłem i jeżeli ktoś mógłby pomóc, to byłbym bardzo wdzięczny.

h1.logo, h1.logo-text {
margin: 0 0 0 5px;
padding: 0;
font-size: 180%;
text-transform: uppercase;
}

h1.logo a {
width: 208px;
display: block;
background: url(../images/logo.png) no-repeat;
height: 80px;
z-index: 100;
float: left;
}

h1.logo a span {
position: absolute;
top: -1000px;
}

h1.logo-text a {
color: #CCCCCC !important;
text-decoration: none;
outline: none;
position: absolute;
bottom: 40px;
left: 5px;
}

p.site-slogan {
margin: 0;
padding: 0;
padding: 2px 5px;
color: #FFFFFF;
background: #444444;
font-size: 92%;
position: absolute;
bottom: 20px;
left: 0;
}

Bardzo możliwe, że "float: left" wpisuję nie w tym miejscu co trzeba (to co wpisałem zaznaczyłęm na czerwono). Dla pewności wstawiłem wszystko ze słowem "logo", chociaż wydaje mi się, że tylko "h1.logo a" odpowiada za pocycję logo. Z góry wielkie dzięki za pomoc.