PDA

Zobacz pełną wersję : 6 newsów w szablonie joomla?



mmcs
24-07-2008, 18:08
na stronie głównej mam przentacje 6 linków do newsów które osatnio zostały dodane,. chciałbym to jakośpoprawićaby było 6 linków do newsów + 1 Link ze zdjeciem obok, i krótką treścią artykułu.
Pytanie jak to zrobić, czy trzeba dodać jakiś moduł?
dziekuje ze pomoc

inkos
24-07-2008, 18:27
Kategoria news na extensions i wybor np. jakiegos News column lub podobnego.

mmcs
24-07-2008, 18:36
Kategoria news na extensions i wybor np. jakiegos News column lub podobnego.
jesli mozesz to troche rozszerzyc z tym opisem bylbym wdzieczny.

zwiastun
24-07-2008, 19:09
A co rozszerzyć? Podać linki do konkretnych rozwiązań? Jest ponad 3000 rozszerzeń do Joomla! Proszę sobie zdać sprawę, co się stanie, jeśli w odpowiedzi na takie pytania, jak powyższe, będziemy udzielali wskazówek. Czy powstanie lepszy katalog? Czy może raczej potężny bubel?

inkos
24-07-2008, 19:14
Czy może raczej potężny bubel?
Bardziej nawet potężny subiektywny bubel ;) bo i kazdy z nas ma jakas "liste rankingowa" komponentow do Joomla. :)

mmcs
24-07-2008, 19:25
A co rozszerzyć? Podać linki do konkretnych rozwiązań? Jest ponad 3000 rozszerzeń do Joomla! Proszę sobie zdać sprawę, co się stanie, jeśli w odpowiedzi na takie pytania, jak powyższe, będziemy udzielali wskazówek. Czy powstanie lepszy katalog? Czy może raczej potężny bubel?
zgadzam sie zwiastun, tylko ze ja nierozumiem co kolega wyżej napisal, i prosze tylko zeby uzyl troszke bardziej szczegółowego opisu.

inkos
24-07-2008, 19:26
zgadzam sie zwiastun, tylko ze ja nierozumiem co kolega wyżej napisal, i prosze tylko zeby uzyl troszke bardziej szczegółowego opisu.
Czy to chodzi o mnie? ;)

mmcs
24-07-2008, 19:31
Czy to chodzi o mnie? ;)
tak, jeśli możesz przetłumaczyc to bardziej zrozumiałym jezykiem, byłby super

inkos
24-07-2008, 19:35
tak, jeśli możesz przetłumaczyc to bardziej zrozumiałym jezykiem, byłby super
Oczywiscie ze mogę. Uruchamiasz przeglądarkę. Wpisujesz adres extensions.joomla.org. Pojawi Ci się zółta strona a na niej w lewej górnej części jest wyszukiwarka gdzie mozesz wpisać wyraz np. "news" a wśród wyswietlonych pozycji wybierasz tą która Ci spasuje lub też np. docierasz do tej kategorii http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1956/Itemid,35/ a w niej już chyba nie mozesz zabłądzić. :) Czy jest to wystarczająco jasne ale niestety zarazem subiektywne.

moje
24-07-2008, 19:47
Rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje, trzeba utwodzyć dwie pozycje obok siebie, w ta po prawej wstawić moduł ostatnio dodane. Moduł wyświetla linki do najnowszych artykułów, ilość (w ustawieniach modułu) i wygląd (w kodzie css) musisz ustawić sobie sam. W tym po lewej instalujesz moduł NeswBoxes 1st PL, w który
m ustawiasz na wyświetlanie jednego wiersza, jednej kolumny i dublowanie na nie, a wygląd musisz ustawić sobie sam w kodzie css.

Banał :)

inkos
24-07-2008, 19:50
Można i tak. :)

mmcs
16-08-2008, 13:54
sciagnałem moduł FLEXCONTENT , i obecnie jest coś takiego:
http://www.m2m.boo.pl/obecnie.JPG
jak zrobić aby brazek był oblany tekstem z prawej strony a nie żeby litery były pod obrazkiem??

inkos
16-08-2008, 17:18
Zmodyfikować odpowiednie fragmenty kodu w plikach FLEXCONTENT. Jakie pytanie taka odpowiedz. :(

mmcs
16-08-2008, 17:59
Zmodyfikować odpowiednie fragmenty kodu w plikach FLEXCONTENT. Jakie pytanie taka odpowiedz. :(
tylko które?
stąd sciagałem moduł:
http://joomlacode.org/gf/project/flexcontent/frs/?action=index

inkos
16-08-2008, 21:27
Dzisiaj siedze juz chyba za dlugo przy komputerze ale mam nadzieje ze nie pisze zadnych bredni. ;) W pliku mod_flexcontent.php z tego fragmentu
$item->images = explode( "\n", $item->images );
usuń to co jest na czerwono. Powinno pomóc. Nie sprawdzałem. Robisz to na własne ryzyko.

mmcs
17-08-2008, 10:32
Dzisiaj siedze juz chyba za dlugo przy komputerze ale mam nadzieje ze nie pisze zadnych bredni. ;) W pliku mod_flexcontent.php z tego fragmentu
$item->images = explode( "\n", $item->images );
usuń to co jest na czerwono. Powinno pomóc. Nie sprawdzałem. Robisz to na własne ryzyko.
niestety nie pomogło, jak usune "\n", to wyrzuca takie błędy:

Warning: Wrong parameter count for explode() in /home/accounts_m/m2m/public_html/modules/mod_flexcontent.php on line 522

Warning: end() [function.end (http://www.m2m.boo.pl/function.end)]: Passed variable is not an array or object in /home/accounts_m/m2m/public_html/modules/mod_flexcontent.php on line 523

Czy mogę opublikować w swoim serwisie przykłady umieszczone w tej dystrybucji? (http://www.m2m.boo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=0)

crazyluki
17-08-2008, 12:38
jak już to musisz dać coś takiego

$item->images = explode( "", $item->images );

to poprawi ten błąd który wyskoczył. a generalnie co do samego działania potem to pytaj inkosa;)

mmcs
18-08-2008, 12:41
jak już to musisz dać coś takiego

$item->images = explode( "", $item->images );

to poprawi ten błąd który wyskoczył. a generalnie co do samego działania potem to pytaj inkosa;)
kurcze jak zostawie "", też nie pomoga, znowu wywala ten błąd, jak zostawie to \n to niewyrzuca błedów.

mmcs
19-08-2008, 11:34
\n za co jest odpowiedzialne? ma ktoś jakiś pomysł jak to zmodyfikować?