PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa (chyba) trudne pytania. Dane XML oraz różni użytkownicy



maciekamigo
25-07-2008, 12:07
Witam

Chciałbym uzyskać pomoc w 2 sprawach.

1. Czy istnieje możliwość uruchomienia w Joomli modułu, który wyświetlałby treść na podstawie danych XML pobieranych z innej strony?

2. Czy jest możliwość podziału użytkowników zarejestrowanych na stronie na różne grupy i wyświetlania różnych treści w zależności od przypisanej grupy?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

moje
25-07-2008, 12:26
Co do dzielenia na grup, to administrator serwisu ręcznie przypisuje użytkowników do poszczególnych grup, co do osobnych wiadomości, to można wysyłać wiadomości do całych grup. Co do modułu to nie wiem czy taki jest ale zawsze możesz napisać swój moduł ;)

maciekamigo
25-07-2008, 12:42
Co do dzielenia na grup, to administrator serwisu ręcznie przypisuje użytkowników do poszczególnych grup, co do osobnych wiadomości, to można wysyłać wiadomości do całych grup.
Bardziej chodziło mi o to, czy można zdefiniować, że konkretny artykuł w serwisie wyświetlany jest dla konkretnej grupy?


Co do modułu to nie wiem czy taki jest ale zawsze możesz napisać swój moduł ;)
Nie potrafię :) Ale generalnie jest to możliwe?

moje
25-07-2008, 12:48
Bardziej chodziło mi o to, czy można zdefiniować, że konkretny artykuł w serwisie wyświetlany jest dla konkretnej grupy? ...
Musisz poszukać na to jakiegoś dodatku, standardowo, artykuły wyświetlają się wszystkim lub tylko tym zarejestrowany, ewentualnie jeszcze tylko do wglądu administratorów.



.... Nie potrafię :) Ale generalnie jest to możliwe?
Tak- ale podejrzewam, że bez własnego komponentu się nie da.

inkos
25-07-2008, 14:29
maciekamigo: JUGA prawodpodobnie rozwiaze Twoj problem.

KOKO
20-11-2008, 11:26
Witam
2. Czy jest możliwość podziału użytkowników zarejestrowanych na stronie na różne grupy i wyświetlania różnych treści w zależności od przypisanej grupy?


Pomoge tylko w jednej sprawie, moze z opuznieniem ale przyda sie dla przeszukiwaczy forum.
Do tworzenia grup polecam nastepujace rozwiazanie (darmowe)
GroupJive (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,1738/Itemid,35/) (komponent + modul) + Community Builder (bez tego nie zadziala) (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,210/Itemid,35/) (komponent). Wszystko razem pieknie wspolpracuje (osobno nie :) )

p.s. sorry za brak PL literek

pozdrawiam
KOKO