PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie części artykułu



irek_s
26-07-2008, 18:32
Witam,

czy jest możliwość żeby część artykułu była dostępna do czytania tylko po zalogowaniu
tzn.

Artykuł mam podzielony na 2 części
-) pierwsza to taki wstęp a
-) druga to ta która sie pokazuje po kliknięciu na "więcej" czy "czytaj więcej"

i tutaj chcę zrobić coś takiego że jeżeli ktoś chce przeczytać cały artykuł to musi sie zalogować
czy to jest możliwe i jak to zrobić?

dzieki i pozdrawiam
irek

inkos
27-07-2008, 00:24
Na extensions jest i to cyba nie jeden taki dodatek ktory to umozliwi - odszukaj.

zwiastun
27-07-2008, 09:58
To jest standardowe rozwiązanie w Joomla. Parametr:Pokaż łącza wszystkim należy ustawić na Nie

irek_s
27-07-2008, 10:03
a czy ktoś może polecić jakieś extensions?

zwiastun
27-07-2008, 10:10
Powtarzam jeszcze raz - a po co zastępować czymś dobrze działający standard?

irek_s
27-07-2008, 10:33
ustawiłem w Artykuły - Preferencje

parametr : konfiguracja <label id="paramsshow_noauth-lbl" for="paramsshow_noauth" class="hasTip">Pokaż łącza wszystkim</label> <input name="params[show_noauth]" id="paramsshow_noauth0" value="0" checked="checked" type="radio"> <label for="paramsshow_noauth0">Nie</label>

i jak po kliknięciu czytaj "wiecej" nie prosi mnie o zalogowanie sie

prosze sprawdź na stronie

www.sql.info.pl

przy kliknieciu na wiecej nie jest wymagany login

czy coś jeszcze piwinienem ustawić?

zwiastun
27-07-2008, 13:45
naprawdę, proszę doczytać podstawowe instrukcje! Materiał musi być oznaczony dla zarejestrowanych (zalogowanych, zastrzeżony), mui być zachowana hierarchia ustawień ustawienia artykułu odwołują ustawienia pozycji menu, ustawienia pozycji menu odwołują ustawienia globalne dla artykułów.

irek_s
27-07-2008, 15:31
ale mi nie chodzi o zabezpieczenie całego artykułu to jest proste
i przykład jak poniżej

http://www.sql.info.pl/index.php?option=com_user&view=login&return=aHR0cDovL3d3dy5zcWwuaW5mby5wbC9zemtvbGVuaWE vamV6eWstc3FsLXN0cnVjdHVyZWQtcXVlcnktbGFuZ3VhZ2U=

a bardziej chodzi mi o zabezpieczenie części artykułu tj np. od 30 linii do 40 linii, lub całości która jest po czytaj więcej (tj. jak chcesz przeczytać cały artykuł to się zaloguj)

wiem ten przykład z "od 30linii do 40 linii" to już inna para butów i bez dodatkowego plaginu to raczej nie da sie zrobic

ale ten przykład z "czytaj więcej" to czy da sie jakoś zrobić, bez zabezpieczania całego artykułu a co za tym idzie będzie on niewidoczny w menu ( oczywiście bez zalogowania)

dzieki i pozdrawiam
irek

zwiastun
27-07-2008, 17:56
Ale dokładnie takie jest standardowe rozwiązanie. Artykuł ustawiasz dla zalogowanych. Ustawiasz parametr Pokaż łącza wszystkim na Tak. W tabeli Artykuły w kategorii łącze do artykułu będzie widoczne, ale próba uruchomienia odeśle do zalogowania się.
W przeglądzie artykułów (blogu) widoczny będzie tekst wprowadzenia do czytaj więcej.

irek_s
28-07-2008, 19:17
ok dzięki

a czym sie różnią opcje :
zastrzeżony
specjalny

bo testując nie widzę różnicy

Drugie pytanie a czy jest jakiś sposób żeby w menu wszystkie tytuły artykułów były widoczne, bo teraz jak robie zastrzeżony lub specjalny to ten Artykuł znika z menu a ja bym wolał żeby był (tj. żeby user który wchodzi na stronę widział że jest taki artykuł i jak sie zaloguje to wtedy będzie mógł poczytać), w tej chwili wchodzący na strone widzi artykuły w menu te co są dla wszystkich widoczne

pomijając już umieszczenie artykułów na stronie startowej czy w polach user1 i user2 (najczesciej i nowe) ale wiadomo na stronie startowej nie umieszcze wszystkich artykułów bo sie nie pomieszczą, więc lepiej jak będą wylistowane w menu

pozzdrawiam
irek

zwiastun
28-07-2008, 23:28
Krótko mówiąc: marsz do podstawowej lektury. Wybacz, ale administrator, który nie wie, jakie ma grupy użytkowników w systemie? I nie pytaj, gdzie o tym piszę. Nie odpowiem!

Rybik
29-07-2008, 04:26
ukrywanie fragmentów, boty:
moshidefrom i mosviewonly