PDA

Zobacz pełną wersję : Transfer, administracja, afera



akaback
27-07-2008, 08:36
Witam wszystkich, piszę tutaj choć problem jakby na kilka tematow:
Generalnie: "administruje" chwilowo serwisem www.modowo.pl, nie ja serwis stawialem, za to mnie postawili przed problemem: podobno witryna pozera w mgnieniu oka limit miesiecznego transferu - 29 GB!!
Z webalizera wiem, ze strona byla maks ciezka, za duzo za ciezkich obrazkow i js-ow. Okej, odchudzilem ile sie dalo, obrazki na stronie glownej pomniejszone do kilku kilo, pozostalych sie nie da, bo funkcjonuja w galeriach, js - wodotryski wylaczylem, staty wewnetrzne joomli wylaczylem, ale......... dalej ten sam problem??
Czesto wyskakuje blad 500, z bledow to jeszcze w adminie jest " Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.
Ustaw ’ON’, aby zapewnić kompatybilność." - nie wiem nie kaman o co chodzi i czy ma to wplyw?

Znajomi podpowiadali, ze moze ktos "zlosliwie" pozera transfer no to sprawdzilem najbardziej transferozerne IP i poza googlebotem i adminem sa np. dwa adresy, ktorych nie znajduje?? np.
Reverse IP Lookup (http://www.machineip.com/lookup) of 61.247.221.44

Oops. Seems like this IP Address does not resolve to a name


Moze to jest tez przyczyna? Moze jakis wlam, spam, robot niepotrzebny?
Generalnie - nie wiem, osiawialem, mam zawal, firma naciska, bo firma hostingowa mailuje ze wykorzystuja caly transfer i maja sie zastanowic nad wykupem, albo powiedziec "informatykowi zeby zoptymalizowal strone".... a kurcze informatyk zwial i ja mam czasowe chwilowe zastepstwo w takiej chwili!!

Informacje pewnie przydatne: joomla 1.0.11 Stable (podobno firma nie chce upgrade'u bo sie dowiedziala ze nie da sie przeniesc calej bazy a sa tam tysiace materialow), jedna baza MySQL, hosting na webserwer.pl (hoga), jest tam pare tysiecy artykulow, ponad 7 tysiecy zdjec w PonyGallery i..... Seyret czesciowo z lokalnymi plikami, czesciowo ciagnacy z youtuba, serwis w sumie zajmuje ok. 6 GB.

Nie wiem... pomozcie plizzz jakies sugestie, porady, nie wiem nawet propozycje typu "zrobie to za ciebie" :) nie, bo ja juz nie wyrabiam, a nie wiem co z tego w ogole dalej bedzie i jak na razie to sie zajade jedynie nie wiadomo za co i po co :(

z gory naprawde OgromnE dzieki
andrzej

zwiastun
27-07-2008, 10:09
Włączona rejestracja zmiennych globalnych: czemu nie działa joomlademo.pl? Dokładnie z tego samego powodu. Ponieważ eksponowano tam starsze komponenty wymagające włączenia RG, robociki znalazły odpowiednią dziurę, serwer był atakowany tysiącami odwiedzin w krótkim czasie, do tego stopnia, że dwa - trzy razy dziennie wisiadał zupełnie!

Sprawdzić logi serwera - odkryć, co jest powodem obciążenia.
Sprawdzić litę komponentów. Wymagające RG wywalić albo naprawić. Sprawdzić wpisy w tabelach tych komponentów. Jeśli są słady ataku (duża ilość wpisów z podejrzanych źródeł - usunąć : nie, nie wpisy - komponent

akaback
27-07-2008, 19:29
jak na razie z gory bardzo dziekuje za pomoc i... zaraz zabieram sie do grzebania w tym wszystkim :(
aha, te dwa tajemnicze IP to podobno Korea.... i jeszcze jakies acn.waw.pl ktore nie odpowiadaja na pinga.... no ale dzieki, przede wszystkim zabieram sie za to, co radzisz

denis13wroc
30-07-2008, 01:36
Jeżeli chodzi o ACN to jak byłem na praktykach wpadł jakiś napalony przedstawiciel ACNu jest to firma telekomunikacyjna z USA która ponoć bazując na światłowodach ma wprowadzić do szerokiego użycia wideotelefon.
http://www2.acneuro.com/acn/pl/

Rybik
30-07-2008, 02:04
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30&w=82720254&a=82728949