PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery Problem z dodawaniem plikow do galerii



kostek2k
28-07-2008, 11:38
Witam,

Moje ustawienia Joomli:


atabase Version: 5.0.45-community Database Collation: utf8_general_ci PHP Version: 5.2.6 Web Server: Apache Web Server to PHP interface: apache2handler Joomla! Version: Joomla! 1.5.5 Production/Stable [ Mamni ] 27-July-2008 22:00 GMT User Agent: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9) Gecko/2008061015 Firefox/3.0
Ubuntu 8.04 Server, ust jw.

postanowilem doinstalowac Phoca Gallery(wersja 1.8.0) do Joomli i pojawil sie blad. Otoz dziala poprawnie tworzenie kategorii ale juz przy dodawaniu pliku obrazu pojawia sie problem w postaci niemozliwosci dodania pliku - gdy wybiore plik i klikne 'Start Upload' następuje wylogowanie z Joomli - prawa zapisu/odczytu katalogu /images/phocagallery/ są na 777.

Ciekaw jestem czy ktos sie juz z takim problemem spotkal i czy go jakos rozwiazal?
Wg mnie problem stanowi fakt ze wszystkie katalogi joomli stanowia wlasnosc uzytkownika zwiazanego z kontem(000webhost.com ), na ktorym znajduja sie pliki czyli aXXXXXX - a juz w przypadku katalogow utworzonych z poziomu komponentu Phoca Gallery sa one opisane ze ich wlascicielem jest '99' cokolwiek to znaczy.

Bede probowal to zmienic i moze mi sie uda cos naprawic.
Chetnych do rozwiazania tego problemu zachecam do poswiecenia chwili.

Pozdrawiam,
Kostek2k

Gladiarus
25-09-2008, 00:01
Mam ten sam problem. Gdyby ktoś znał rozwiązanie albo miał jakieś sugestie to proszę o pomoc.

crazyluki
25-09-2008, 08:00
no to zmień wersję komponentu na 2.0 i sprawdź czy wszędzie masz poprawne chmody :)

napisz jaki masz serwer i tak dalej...