PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie pozycji do menu z własnym komponentem



vego007
29-07-2008, 13:12
Stworzyłem sobie komponent na front i mam problem z linkiem, który generuje się przy tworzeniu nowej pozycji menu. Określa on tylko option, view i layout a nie wrzuca task. Próbowałem edytować link ale nie mogę. Co muszę zrobić aby przy instalacji tworzyły się linki takie jak potrzebuję?
Np zamiast:
index.php?option=com_mvc&view=mvc&layout=listlayout

ma być:
index.php?option=com_mvc&task=edit

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ;)

vego007
30-07-2008, 20:39
Nikt nie chce ze mną popisać na ten temat?? :) Nie wierzę, że nikt tego nie robił :P

robdk
31-07-2008, 08:21
Joomla generuje linki do komponentów do ich domyślnych ustawień startowych (strona główna komponentu).
Nie próbowałem, ale może w bazie danych będziesz mógł zmienić linka.
Ew. nie generuj linka do komponentu tylko do url-a i tam sobie wstaw taki link jaki ci pasuje...

vego007
31-07-2008, 20:38
Ręcznie wiedziałbym jak zmienić. Tzn jakoś bym to znalazł :) Chodzi mi o to czy jest w joomli jakaś np. funkcja której można przypisać linka, a jeśli się nie przypisze nic to jest defaultowy. Wydaje mi się, że miałem wcześniej komponent, który miał "task" w linku. Komponentu nie robię dla siebie tak więc wolałbym wszystko "zautomatyzować" żeby nie robić sobie i innym problemów.

Btw dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że temacik się troche rozwinie, bo nie mam pomysłów jak sobie z tym poradzić

wojtekkk87
31-07-2008, 23:41
ok spoko... ale jakie menu?:| precyzuj pytania! chodzi Ci o menu administratora? Jeśli tak to możesz zrobić submenu... Bo ten link będzie wskazywał defaultowo na widok o nazwie takiej jak komponent bez żadnego taska...

vego007
01-08-2008, 07:39
Chodzi o menu użytkownika widoczne na froncie. Linki są dodawane poprzez projektanta menu. Na adminie doszedłem juz jak to zrobić, problemem jest tylko front

wojtekkk87
01-08-2008, 10:43
Poczytaj np na forum.joomla.org o parametrach menu. W katalogu z Twoim widokiem i szablonem robisz sobie plik xml z opisem parametrów które potem możesz wybierać przy tworzeniu odnośnika do menu ;) Mam nadzieje że coś tam znajdziesz... Polecam zaopatrzeć się w książkę Mastering Joomla tam jest dużo ciekawych informacji.

vego007
01-08-2008, 11:28
Napisałem na joomla.org posta i jak narazie temat ma gorsze "wzięcie" niż na tym forum :D Mam już mastering joomla i zaraz czegoś poszukam. :)