PDA

Zobacz pełną wersję : 500 - Widok nie został znaleziony [name, type, prefix]: frontpage,html,searchView



steelfox
29-07-2008, 14:05
Cze,
mam problem z modułem search. po wpisaniu informacji w wyszukiwarce zgłasza się błąd (patrz tytuł) . Jest to instalacja produkcyjna na home.pl, na localhost wszystko działa poprawnie. Żeby było ciekawiej jeśli ręcznie skonstruuję zapytanie, wówczas wyświetla widok z wynikami.

Wygląda to tak, jakby nie uruchamiało się PHP, ale wtedy nie działałoby też po ręcznym wprowadzeniu zapytania.

Podobny efekt mam z ankietą, która nie przechodzi po głosowaniu do widoku wyniku. Jakiś pomysł na rozwiązanie ?

php 5.2.1
Jla 1.5.2

inkos
29-07-2008, 20:39
Jak się używa nie najnowszej to się ma. :)

steelfox
30-07-2008, 07:36
No to mi rzeczywiście pomogło :(. Najnowsze nie zawsze znaczy najbezpieczniejsze:)

zwiastun
30-07-2008, 09:10
Sprawdziłeś? Bo na pewno nikt nie będzie rozwiązywać problemów wersji z błędami! Masz 1.5.2 a wyszedł już J 1.5.5!

steelfox
30-07-2008, 10:45
sprawdziłem na 1.5.5 ten sam efekt :(

Jedyna różnica w instalacjach pomiędzy testową i produkcyjną poza local/hosting było instalowanie z przykładową/bez przykładowej zawartości. Czyżby to ? To byłoby głupie nie. Zostają jeszcze uprawnienia do katalogów oraz konfiguracja PHP, ale wtedy wszystko by szwankowało .

inkos
30-07-2008, 13:26
Zostają jeszcze uprawnienia do katalogów oraz konfiguracja PHP, ale wtedy wszystko by szwankowało .
Można jaśniej bo nie rozumiem? Czy masz z tym problemy? Postaraj się napisać trochę jaśniej co miałeś na myśli.

steelfox
30-07-2008, 13:44
Można jaśniej bo nie rozumiem? Czy masz z tym problemy? Postaraj się napisać trochę jaśniej co miałeś na myśli.
Żeby nie opisywać, wejdź na www.xtracoach.com (http://www.xtracoach.com) i spróbuj wyszukać artykuł albo zagłosować w ankiecie, zobaczysz komunikat, który pojawia się po wykonaniu polecenia.

Wygląda to tak jakby nie istniał widok, który powinien pojawić się po wyszukiwaniu, albo głosowaniu, ale jeśli w komunikacie o błędzie wybierzez odnośnik do home page, zauważysz, że głosowanie zostało wykonane.

Jeśli do przeglądarki wpiszesz ręcznie
http://www.xtracoach.com/index.php?searchword=sprawdzam&ordering=&searchphrase=all&option=com_search
wówczs widok wyszukiwania też się pojawi.

wydaje się zatem, że albo jest problem z php, albo z katalogami ponieważ nie można wykonać query, a może odwołaniem do serwera sql ?

PS. Wykonałem reinstalację na 1.5.5,
PHP 5.2.1,
Perl w wersji 5.8.8,
MySQL w wersji 5.0.33. Całe oprogramowanie uruchomione jest na serwerach FreeBSD w wersji 6.1.



uprawnienia do katalogów "zapisywalny"

inkos
30-07-2008, 13:49
Dziwna sprawa. Nie mam na to pomysłu. Moze ktoś inny Ci pomoze.

steelfox
30-07-2008, 13:54
żeby było zabawniej, na bliżniaczej instalacji lokalnej wszystko działa poprawnie

inkos
30-07-2008, 13:56
Teraz to ja już na 100% wysiadam. :eek:

steelfox
30-07-2008, 14:03
Też bym wysiadł, ale to mój portal i musi zacząć działać:confused:, instalacja jest na home.pl, może ktoś inny spotkał się z taką zagadką ?

vego007
30-07-2008, 14:11
Może pobaw się w kodzie bo masz problem z funkcją getView, gdyż to ona odpowiada za pobranie pliku z widokiem. Kombinowałeś coś z kodem czy masz standardową instalkę? Ja miałem coś takiego podczas pisania własnego komponentu i źle wskazałem nazwę widoku

steelfox
30-07-2008, 14:15
zdaje się, że znalazłem i to na maszym forum, więc podaję rozwiązanie tym, którzy tu zajrzą, a teraz idę sprawdzać

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=16345


Działa, bezwzględnie działa :D