PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę zmienić kolor strony ale nie mogę znaleźć wpisu w css



Dezerterka
29-07-2008, 16:42
Proszę o radę bardziej doświadczonych , mam mały problem - opanowałam html i css ( podstawy) , więc chciałam zmienić kolor strony (w gotowym szablonie jest szary ) chciałam zmienić na czarny . Czy może mi ktoś napisać gdzie mam ten wpis znaleźć ? Edytowałam css , ale nie bardzo wiem gdzie tego szukać - bo opcji background ( oczywiście szukam w body) jest kilka.. Wszystko jest w kodzie szesnastkowym.
Ale ten jeden konkretny zawsze musi być w tym samym miejscu w body. Pozmienia wszystko i zobaczy.Się. Hehe.
P.s Jak na humanistkę i człowieka o szerokich horyzontach ,do informatyki mam tylko zacięcie informatyczne (jak na razie , ale dzięki poradnikom udostępnianym przez np zwiastuna) ciągle się uczę. Niech światłość oświeca twórców darmowych licencji , bez nich świat byłby uboższy o lwią część wiedzy .
Ale ok zainstalowałam , przyda się:)
Rzeczywiście świetne:)
Zyong dzięki:)

html {
height: 100%; Zastosowałam radę Zwiastuna i nic,wpisywałam wszystkim tagom w body kolor 00 00 00 i zero efektu,
margin-bottom: 0px; obok wkleiłam początkowy kod początkowy css ,czy ktoś może mi wskazać gdzie
ja mam wpisać nowy kolor dla szablonu zamiast tego który jest teraz(szary)?

}

form {
margin: 0;
padding: 0;
}

img,table {
border: none;
}

body {
font-family:Tahoma;
line-height: 1.3em;
margin: 0;
padding: 0;
font-size: 11px;
color: #FFFFFF;
background: #f8f8f8;
}

body.contentpane {
background: #f8f8f8;
}

zwiastun
29-07-2008, 17:47
No to zmienia po kolei i znajdzie. Przy okazji zobaczy, co jest co. Albo sobie poczyta o projektowaniu szablonow i css w szablonach. Tu "podstawy" nie wystarczą, a odpowiedzi na Twoje pytanie może być tyle, ile szablonów w sieci.

Zyong
29-07-2008, 19:19
Do Firefoxa dodaj sobie Firebug
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search?q=firebug&cat=all
Świetne narzędzie, po prawej na dole znajdziesz wszystko co potrzebujesz.

Rybik
30-07-2008, 02:25
zrób zrzut ekranu, pobierz kolor, sprawdź jego kod HEX, wyszukaj kod hex w cssie :D

color: to kolor tekstu
background-color: to kolor tła
kolory o jednakowaych wartościach liczb szesnastkowych to odcienie szarości (czarności ? :)), np.
#fafafa, #505050, #010101

Zyong
30-07-2008, 07:13
W Firebugu możesz po prawej edytować wartości wskazanego elementu strony bez żadnego zapisywania, tylko do sprawdzenia. Natychmiast będziesz widziała skutek.
Mnie tylko denerwuje użytkowanie Firebuga, trzeba się namęczyć aby po wskazaniu na element pozostały na dole jego wartości. Zapewne nie znam jakiejś sztuczki/skrótu :)
http://webmade.org/porady/firebug.php

Dezerterka
30-07-2008, 10:22
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi , zaraz sobie posprawdzam i poszukam.Dziękuję.
Zyong to co mi podałeś jest rewelacyjne,teraz kod html jest dla mnie przejrzysty jak powietrze w górach:) , ale mam mały problem. na stronie , którą mi podałeś pisze , że enterem zatwierdza się zmiany , na próbę zmieniłam kolory w ramce reklamowej google (która nie pasuje do reszty strony ani trochę) , niestety wciskam enter i nic,możesz mi napisać czy dobrze robię? Czy po prostu nie da się zmodyfikować wyglądu reklamy??