PDA

Zobacz pełną wersję : Coś nie tak z szablonem, czy serwerem?



malinman
29-07-2008, 17:28
Witam. Jestem początkujący i nie ma ukrywać, głupi w tym temacie.
Zainstalowałem sobie Joomle 1.5 na serwerze nazwa.pl, czytając to formum krok po kroku majstrowałem stronkę. Problem w tym że nie wchodziłem na stronę główną tylko zawsze siedziałem w panelu. Aż tu niedawno zachciało mi się zerknąć na wyniki mojej pracy i... strona główna ok, ale pozostałe podstrony tworzone na zasadzie sekcji i kategorii są widoczne natomiast szablonu ni hu hu... jeśli ktoś byłby tak łaskaw wejść na stronę www.abiplast.pl (http://www.abiplast.pl) i powiedzieć mi w czym tkwi błąd, to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

PeFik
29-07-2008, 20:08
rzeczywiście coś jest nie tak, pierwszy raz widzę coś takiego.

jak dałem podgląd w Web Developer toolbar okazało się że....

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en-gb" lang="en-gb" dir="ltr">
<head>
<title>404 - Error: 404</title>
<link rel="stylesheet" href="/index.php/templates/system/css/templates/system/css/error.css" type="text/css" />
</head>
<body>
<div align="center">
<div id="outline">
<div id="errorboxoutline">
<div id="errorboxheader">404 - Component not found</div>
<div id="errorboxbody">
<p><strong>You may not be able to visit this page because of:</strong></p>
<ol>
<li>an <strong>out-of-date bookmark/favourite</strong></li>
<li>a search engine that has an <strong>out-of-date listing for this site</strong></li>
<li>a <strong>mistyped address</strong></li>
<li>you have <strong>no access</strong> to this page</li>
<li>The requested resource was not found.</li>
<li>An error has occurred while processing your request.</li>
</ol>
<p><strong>Please try one of the following pages:</strong></p>
<p>
<ul>
<li><a href="/index.php/templates/system/css/index.php" title="Go to the Home Page">Home Page</a></li>
</ul>
</p>
<p>If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.</p>
<div id="techinfo">
<p>Component not found</p>
<p>
</p>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</body>
</html>

--------------------
może wyłącz przyjazne linki i zobacz co wtedy. Albo jakiś komponent namieszał, przypomnij sobie co robiłeś...

ja tez mam na nazwa.pl - J! 1.5.5 - ale działa.

malinman
30-07-2008, 09:51
Wczoraj pomógł mi jeden Pan i podpowiedział co ma zrobić ze skryptem PHP, za co mu jestem dozgonnie wdzięczny. Teraz strona śmiga lepiej, nie mniej jdednak nadal nie mogę wyświetlać artykułów. Ustawione są na PUBLIC więc nie wiem co jest nie tak :(

Za Twoją poradą wyłączyłem przyjazne linki, a jedyne co dogrywałem to szablony i załączyłęm wtyczkę System - Legacy (http://www.abiplast.pl/administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugin&client=site&task=edit&cid%5B%5D=29) i nic więcej nie dodawałem.

inkos
30-07-2008, 13:04
malinman: Czy problem jest nadal aktualny?

malinman
30-07-2008, 13:12
Oczywiście :(, niestety

Mogę zmienić szblon na standardow Joomli jeśli zajdzie taka konieczność.
Mimo iż stronka ruszyła (powiedzmy) to i tak nadal nie ma dojścia do artykułów. Ponadto za cholere nie mogę wywalić tekstów typu : Autor, data, czas ostatniej modernizacji. Wchodzę w panel admina/article menager/parameters robie wszystko na OFF albo hide i QPA. Nadal nic się nie dzieje.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

inkos
30-07-2008, 13:46
W takim razie polecam dalszy kontakt z osobą ktora pomogła Ci wczesniej ze skryptem php. To chyba jedyne wyjscie.

Przed chwila sprawdzalem i wchodzac na wszystkie pozycje z menu po lewej wszystko jest w porzadku choc do artykulow nie mozna sie dostac.

malinman
30-07-2008, 14:00
Otóż to.Niby ładnie na pierwszy rzut oka ale głębiej kiszka. A

inkos
30-07-2008, 16:44
To mam jeszcze pytanie: Dlaczego korzystales z "wlasnego" systemu prezentacji artykulow a nie z tego ktory jest wbudowany w Joomla? Pytam gdyz prawdopodobnie to "wlasne" autorskie rozwiazanie jest tutaj problemem.

malinman
31-07-2008, 08:46
Artykuły tworzyłem normalnie w Joomli, chyba że chodzi Ci o to że wklejałem treść z Worda. Za chwilę zobaczę czy da się napisać coś z palca i czy będzie działać.


No i nadal QPA! Napisałem kilka słówek w zakładce Dodaj Artykuł, utworzyłem nowy artykuł dodałem go do Sekcji KONTAKT/KATEGORIA/ BUDOWA I KONSTRUKCJA FORM i nadal nic nie widać.

malinman
31-07-2008, 10:23
Nie wiem jakie to ma znaczenie ale dziś jak wszedłem do zakładki szblony pokazał mi się taki napis "XML Parsing Error at 5:26. Error 4: not well-formed (invalid token)"


Przed chwilą wrzuciłem wszystkie artykuły na stronę startową i bły widoczne. Co się do cholery dzieje że nie chce ich wyświetlać po kliknięciu w odpowiedni link w menu?