PDA

Zobacz pełną wersję : Porządny host pod mambo – jomla



roman
14-11-2005, 15:28
Mam serwis w domenie art. pod mambo, pewnie niebawem będę się przesiadł na jomla, ale poszukuje dobrego hostu, niekoniecznie darmowego, raczej zależy mi na pewności i dobrych parametrach a cena mogła by być przystępna.

Czy możecie coś polecić.

Pro futuro oferuje :
Flexo Start - http://www.futuro.pl/hosting_flexo_opis.php (http://www.futuro.pl/hosting_flexo_opis.php)
Czy ktoś coś wie o tej ofercie?

Dylek
14-11-2005, 16:55
Wiem, ze kazda pliszka swoj ogonek chwali, jednakze bedac klientem eHost.pl od ponad roku jestem bardzo zadowolony z ich uslug (m. in. mambopl.com i joomlapl.com tam sa posadowione). Serwery stabilne, kontakt z adminem szybki i rzeczowy - same zalety :)
Szczegoly oferty masz tutaj (http://www.joomlapl.com/content/view/14/31/).

nexus246
14-11-2005, 22:12
ehost.pl - bardzo fajnie
kei.pl - tez bardzo fajnie
:)

roman
15-11-2005, 11:00
A jak na eHost te wszystkie safe mode i tym podobne uciążliwości mambowo-jomlowe?
Już mam tak serdecznie dosyć tego instalowania lub nie instalowania się komponentów...

A takprzy okazji jak przejść z mambo na jomla, jest jakaś metoda by nie instalować wszystkiego od początku?

vj_
15-11-2005, 11:39
Na eHost nie powinno być żadnych ograniczeń, w końcu przecież płacisz za coś, co ma być dobre i bezawaryjne. Ewentualnie jak się tak motasz i nie możesz się na coś zdecydować, mogę Ci dać namiar na dobrą firmę, u której mam resellera (1200 giga transfer roczny, 5 giga na dysku - cPanel, całość na potrzeby własne i kolegi, który u mnie trzyma parę stron) od 2 lat i nie mogę na nich powiedzieć złego słowa. Co prawda czasy dostępu są kiepskie w porównaniu z tym co oferuje np. home.pl ale cena jest bardzo dobra i masz na pewno pewność tego, że nie utracisz danych, ani Ci ktoś nie zwinie żagli i ucieknie. Więcej na PW.

l0lka
15-11-2005, 12:23
Na eHost nie powinno być żadnych ograniczeń, w końcu przecież płacisz za coś, co ma być dobre i bezawaryjne. Ewentualnie jak się tak motasz i nie możesz się na coś zdecydować, mogę Ci dać namiar na dobrą firmę, u której mam resellera (1200 giga transfer roczny, 5 giga na dysku - cPanel, całość na potrzeby własne i kolegi, który u mnie trzyma parę stron) od 2 lat i nie mogę na nich powiedzieć złego słowa. Co prawda czasy dostępu są kiepskie w porównaniu z tym co oferuje np. home.pl ale cena jest bardzo dobra i masz na pewno pewność tego, że nie utracisz danych, ani Ci ktoś nie zwinie żagli i ucieknie. Więcej na PW.Powiem Ci kolego, że mam od kilku miesięcy serwer na ehoście - zakupiłam go bo na mambopl była reklama i powiem Ci dodatkowo, że wcale nie jestem z tego zadowolona :D

a czemu, to chyba nawet na mambopl kiedys pisałam... jest wiele lepszych serwerów na których mambo czy jomlę można sobie zainstalować bezawaryjnie ....

vj_
15-11-2005, 12:27
O, dobrze wiedzieć. Ja akurat spotkałem się z inną opinią, ale usługa zawsze może się albo poprawić, albo pogorszyć. W zasadzie nie mój problem, bo nie mój interes :)

Pozdrawiam

MANITOU
07-01-2006, 22:13
Ja siedzę na serwerze lh.pl. Sa bardzo elastyczni i bardzo szybko się rozwijają. Ponadto bardzo chętnie pomagają osobom, które nie bardzo kumają o co w tym wszystkim chodzi.

addam
08-01-2006, 21:05
Witam wszystkich stałych i mniej stałych bywalców.
Dołączę się do pytania. Mam stronkę w końcowym etapie i szukam zamiennika dla hosta na którym pracuję. Niby bardzo duża firma, która udostępnia właściwie pakiety, ale jako że siedzę u nich prawie od początku istnienia to tak zostało. Niestety czasy dostępu są tragiczne. Na prostym php to jeszcze jakoś, ale na joomli to nawet przekroczenie limitu czasu mi wyskakuje - za wolne procki coś mi się widzi i nie dają rady z bardziej skomplikowanym PHP.
No i moje refleksje po poszukiwaniach. Strona firmowa więc zależy mi na dobrej pracy czyli po pierwsze uderzyłem do home.pl. Ceny faktycznie wysokie, ale na podstawę czyli Business starter lub nawet Business server mógłbym sobie pozwolić. Jest jedno ale - nie ma dostępu przez ssh - no i wszystko leży. Jak konfigurowałem joomle to non stop www, ftp i putty. Jak mam bezboleśnie przerzucić dane między subdomenami lub zrobić tymczasową kopię tego co już ustawiłem bez ssh?
ehost.pl - niby fajnie ale jak widzę stwierdzenie, że czasy dostępu są takie sobie to już mnie mrozi. Pozatym l0lka pisze o problemach a takich być nie powinno. Tak na marginesie jakie problemy bo nie mogę znaleźć na mambopl nic na ten temat?
Szukam i liczę że mi coś podpowiecie bo utknąłem. To co mnie interesuje to
minimum:
1GB na www i pocztę
subdomeny
szybki transfer bo dużo grafiki na stronie
dobry czas dostępu
ssh (no chyba że poradzicie jak kopiować dane bez ściągania ich na lokala, bo raz czas, a dwa atrybuty giną pod windą)
przydałby się sklep, ale ten akurat jest prawie wszędzie
dobre statystki - potrzebne bardzo w moim przypadku
transfer - ok 2 GB miesięcznie powinno starczyć nawet z zapasem
koniecznie panel administracyjny
bezawaryjność - warunek konieczny
opcjonalnie:
własne IP chociaż to chyba jest konieczne przy ssh
możliwość przypisania większej ilości domen do jednego konta (na katalogi) - gubi mnie nomenklatura bo uczący się amator jestem :)

Poradźcie coś bo wygląda, że w kraju nad Wisłą nie ma dobrego i wszechstronnego hostingu (w rozsądnej cenie - swojej serwerowni nie postawię :D)

Pozdrawiam
addam

gaultier
22-03-2006, 01:07
Witam, tez mialem kiedys podobny problem, zaryzykowalem i wybralem hosting w netlook.pl (http://www.netlook.pl) za wspolczynnik cena jkosc daje im 10 pkt. poza tym zero problemow z instalacja mambo jaki i komponentow, ponadto caly czas utrzymija bardzo wysoka pozycje w top100 (http://top100.pl).
Za 70 PLN/rok otrzymujemy 300 MB miejsca na strone PHP + MySQL oraz 5 GB transferu miesiecznie. Naprawde warto. Polecam!

nexus246
22-03-2006, 09:15
a czemu, to chyba nawet na mambopl kiedys pisałam... jest wiele lepszych serwerów na których mambo czy jomlę można sobie zainstalować bezawaryjnie ....


A jakież to awarie zdażyły się w ehost?

Dylek
22-03-2006, 11:46
Powiem Ci kolego, że mam od kilku miesięcy serwer na ehoście - zakupiłam go bo na mambopl była reklama i powiem Ci dodatkowo, że wcale nie jestem z tego zadowolona :D

a czemu, to chyba nawet na mambopl kiedys pisałam... jest wiele lepszych serwerów na których mambo czy jomlę można sobie zainstalować bezawaryjnie ....




Ciekawe czy to nie wina instalujacego :D
Mam na ehoscie kilkanascie BEZPROBLEMOWO przeprowadzonych instalacji i Mambo i Joomla i jakos nie spotkalem sie z klopotami.

Poza tym wartoscia dodana jest rewelacyjny czas odpowiedzi obslugi na jakiekolwiek pytania.

Zreszta... Ja Wam radze robcie jak chcecie :)

rolando
31-03-2006, 10:45
Witka no to i ja dorzucę parę groszy od siebie firma jeszcze mało znana na polskim rynku ale preżnie się rozwija a oto jedna z ich ofert

WWW.BITMAR.NET (http://www.bitmar.net)


Normal 100


Abonament miesięczny: 10 PLN
Abonament roczny: 100 PLN

Pojemność serwera: 1 GB
Transfer miesięczny: 10 GB
Transfer roczny: 120 GB
Zaparkowane domeny: b/o
Subdomeny: b/o
Konta E-mail: b/o
Konta FTP: b/o
Baza danych MySQL i PostrgreSQL: b/o
Listy dyskusyjne: b/o
Przekierowania E-mail: b/o
Filtry E-mail: b/o
Automatyczne odpowiedzi E-mail: b/o
Domena .pl gratis lub dodatkowy miesiąc hostingu: X

Podwojenie pojemności konta (rocznie): 50 PLN
Dodatkowe 1GB transferu (miesięcznie): 3 PLN

Dedykowany adres IP: 65 PLN / 12 miesięcy
Zmiana nazwy użytkownika konta: 10 PLN
Aktywowanie SSL dla domeny (bez certyfikatu): 50 PLN / miesięcy
Aktywowanie SSL dla domeny (z certyfikatem): 500 PLN / miesięcy
Inne niestandardowe usługi: 75 PLN / za godzinę suportu

support bardzo dobry, kontakt zresztą też nie tylko email, a jakość wedłóg mnie idealna polecam sprawdzić!
A jeśli chodzi o czasy dostpu serwery są w europie także i czas odp. jest bardzo dobry.
pozdrawiam

vj_
31-03-2006, 11:10
Witka no to i ja dorzucę parę groszy od siebie firma jeszcze mało znana na polskim rynku ale preżnie się rozwija a oto jedna z ich ofert

WWW.BITMAR.NET (http://www.bitmar.net)


Normal 100


Abonament miesięczny: 10 PLN
Abonament roczny: 100 PLN

Pojemność serwera: 1 GB
Transfer miesięczny: 10 GB
Transfer roczny: 120 GB
Zaparkowane domeny: b/o
Subdomeny: b/o
Konta E-mail: b/o
Konta FTP: b/o
Baza danych MySQL i PostrgreSQL: b/o
Listy dyskusyjne: b/o
Przekierowania E-mail: b/o
Filtry E-mail: b/o
Automatyczne odpowiedzi E-mail: b/o
Domena .pl gratis lub dodatkowy miesiąc hostingu: X

.....

Prawdę mówiac, cena nie jest rewelacyjna :) Co do reszty sie nie wypowiadam.

frico
31-03-2006, 11:57
Dobry hosting ? Podaje według moich preferencji:

1. home.pl - Płaci się głównie za najlepszą w Polsce jakość obsługi. Doskonałą pomoc techniczną i czytelną dokumentacje. Parametry serwerów bardzo dobre, choć same nie uzasadniają wysokich cen. Serwery w Polsce. W niektórych przypadkach utrudnieniem może być stosowanie własnego (napisanego przez programistów home.pl serwera www). Nie dotyczy to Joomli!.

2a. az.pl - serwery w Norymberdze. Bardzo szybkie i wydajne. Reweracyjna przepustowaość. Doskonałe oprogramowanie do zarządzania. Wszystko na maszynach Sun. Co jest ogromną zaletą dla wydajności, ale też i... wadą. (Używam specjalnego skryptu w perl'u, którego nie udało mi się do końca poprawnie uruchomić). Joomla! "śmiga jak szalona". Polecam i na pewno sam będę korzystał.

2b. Równorzednie sisco.pl (i ich paltformy, a szczególnie naczasie.pl, bo ciekawa domena np. joomla.naczasie.pl itp.). Serwery w Polsce. Dotychczas żadnych problemów. Bardzo dobra pomoc techniczna. Dostęp do shell'a.

3. webd.pl - Serwery w Stanach. Dlatego bardzo tanie. Najtańszy z php i mysql (czyli np. pod Joomle!) 3,99 zł miesięcznie (można zapłacić sms'em). Wada, to długi ping. Bardzo dobra pomoc, jak na tak tani hosting. Sam byłem zaskoczony. Ostatnio kupiłem pakiet large (mój pierwszy w tej firmie) i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Bez problemu działa to, co w az.pl nie poszło. Moim zdaniem jeden z najsensowniejszych hostingów za oceanem.


Warto brać pod uwagę jeszcze jednen fakt. W Stanach obowiązuje restrykcyjna ustawa antyspamowa. Dlatego serwery tam zlokalizowane mają z reguły ograniczenie, co do ilości e-maili wysłanych w ciągu godziny.

Jeśli więc masz 1000 użytkowników i chcesz zrobić mailing, a serwer ma ograniczenie np. 400/h, to albo musisz dzielić wysyłkę ręcznie, albo wybrać komponent, który to potrafi.

Pozdrawiam
frico

PS. Co do eHost. Kiedyś brałem pod uwagę. Jednak jeśli ktoś pisze w regulaminie usługi, iż nie wolno hostować stron/skryptów, które nadmiernie obciążają serwer (np. fora, systemy portalowe), to lekka paranoja. W końcu po to robię stronę, by odwiedząło ją jak najwięcej osób ?!

Sova
31-03-2006, 19:42
A może taki hosting: www.avx.pl (http://www.avx.pl) ?

gielo
11-06-2006, 05:06
Ja osobiście polecam vel.pl, rzadnych problemów, miły i rzeczowy kontakt. No i maja też swoją stronę www.vel.pl na joomli postawioną ;)

Rybik
11-06-2006, 16:43
Jednak jeśli ktoś pisze w regulaminie usługi, iż nie wolno hostować stron/skryptów, które nadmiernie obciążają serwer (np. fora, systemy portalowe), to lekka paranoja. W końcu po to robię stronę, by odwiedząło ją jak najwięcej osób ?!
Zauwaz ze czasem generowane obciazenie jest niewspolmiernie duze do "ogladalnosci". To taki bezpiecznik, bo nie ma oficjalnego limitu transferu czy ilosci zapytan SQL dla bazy danych i teraz wez tam postaw gre na silniku vallheru toprzy 50 graczach online obciazenie "wewnetrzne" nie zwiazane z transferem plikow bedzie wielokrotnie wieksze niz dla portalu z kilkoma tysiacami userow.
Domyslam sie ze to zabezpiecznie glownie przed grami, ktorych darmowe silniki kraza po necie a niejednokrotnie sa badziewnie napisane.

gielo
11-06-2006, 17:10
Masz rację Rybik ale po części. tzn. masz rację jeśli chodzi o badziewnie napisane silniki gier itp. nwydaje mi się jednak, że jest to nie fer jeśli chodzi o systemy portalowe i fora, które są głównie instalowane na płatnych hostingach. Pisałem juz o tym gdzieś na tym forum że ludzie maja problemy np. z nazwa.pl która to grozi zerwaniem umowy ludziom mającym zainstalowane tam forum phpbb by przemo (nie wiem czy jest to wina samego pgpbb czy też nazwa.pl, która ma swoje serwery na jakichc celeronach) i maja ponad 10 000 zarejetrowanych userów. Jakbym niepotrzebował wydajności i chciał instalować tylko jakieś proste skrypty to bym wybrał jakiegoś free serwera nie uważasz ? a z takiego założenia najwyraźniej wychodzą niektórzy hostingodawcy.

keny
16-06-2006, 10:13
A ja siedze na nazwa.pl i powiem, że jestem bardzo zadowolony, ponad 20 tys odsłon dziennie i nie ma najmniejszego problemu. Nie zmienie na nic innego w najbliższym czasie :cool:

mgap
29-06-2006, 07:58
niedawno aktywowałem serwer pro na ehots, wszystko pieknie hulalo do momentu kiedy chcialem zainstalowac galerie zoom media gallery ktora wymaga funkcji exe a która to funkcja jest zablokowana, na ehost jest wiecej ograniczen sama joomla chodzi ale rozne komponenty niekoniecznie, musialem zrezygnowac i przesiadlem sie na inny serwer.

Raiven
30-06-2006, 11:18
Mam konto na i365.pl. Sama usługa hostingowa jest świetna, teraz będę sprawdzał jak Joomla! się u nich spisuje. Jednak administracja nie wyłączy dwóch ustawień na serwerze (allow_url_fopen oraz short_open_tag), co instalator zaleca.

Rybik
30-06-2006, 18:36
z tym sie da spokojnie zyc

comzit
25-07-2006, 15:42
No niestety ale futuro ma najgorszy suport jaki spotkałem.
Jak bym nie musiał to nigdy bym tam nic nie instalował.

Teraz mam problem z instalacją Jomla!

A może ktoś tam już to instalował?

Rybik
25-07-2006, 15:45
jak darmowy to po co sie katujesz jak platny to wymagaj

comzit
25-07-2006, 15:53
Niestety muszę. Wykonuję zlecenie dla klienta który ma serwer w futuro.
Serwer jest oczywiście płatny, oczywiście wymagam, oczywiscie to trwa i oczywiście szlag mnie trafia. Ale nic nie mogę poradzić.

Rybik
25-07-2006, 16:24
a z czym klopoty ? podaj ustawienia

comzit
25-07-2006, 16:33
Generalnie po wielu perturbacjach udalo się wszystkie zalecane ustawienia ustawić prawidłowo z wyjątkiem zapisu do /tmp, configuration i oczywiście safe_mode.

Niby wszystko zainstalowało się ok, ale przy próbie przejścia do strony głownej wywala mnie znowu do instalatora, (ktorego już nie ma).

Zainstaluję łatę do safe_mode i zobaczymy jak pójdzie.

Rybik
25-07-2006, 16:41
1. licz sie z tym ze lata do safe mode moze nie dzialac z Joomla Admin PL, sprawdz w necie bo sa dwie, jedna to safejoomla_hack a drugie to komponent ftp installera

bez /tmp nie ruszysz a to nie jest jakis cud techniki zeby sie nie dlao ustawic, niech rusza tylki i przydziela Ci indywidualny katalog /tmp w obrebie twojego konta jak sie boja inaczej a na kilku serwerach tak jest

comzit
25-07-2006, 16:52
Chyba trochę nie w tym miejscu o tym rozmawiamy, ale najwyżej admin to przeniesie.

Ale informacje dla mnie są cenne. To jest łata do 1.0.8, ale czy na polskiej wersji pójdzie to nie wiem.
Co do katalogów, pewnie, że to żadna filozofia – w każdym normalnym hostingu!

Rybik
25-07-2006, 17:04
w wielu ale nie w kazdym, prawdopodobnie jezeli php dziala jako interfejs cgi to nie da sie przydzielic indywidualnego katalogu tymczasowego (to nie jest zwykly katalog)

admina sie boisz ? cziken :D

Jooml
27-07-2006, 00:08
Czy możecie podzielić się swoimi uwagami na temat hostingu na http://www.nethosting.pl (http://www.nethosting.pl/) ?

...i ewentualnie na http://www.forall.pl (http://www.forall.pl/)

Z góry dziękuję!

Rybik
27-07-2006, 02:04
temat przeznaczony do usuniecia