PDA

Zobacz pełną wersję : wyświetlanie grafiki przy instalacji



vampek
30-07-2008, 17:20
Wydaje mi się, że problem jest prozaiczny, ale nie mogłem go znaleźć na forum, samemu mi też coś nie idzie.

Zainstalowałem joomla w subdomenie w katalogu public_html/joomla Problem w tym, że od samego początku (pierwsza strona instalatora) nie wyświetlała się żadna grafika. w media manager pliki były pokazywane, ze swoją właściwą wielkością, jednak widoczne było tylko białe tło.

Problem "rozwiązał się" poprzez instalacje bez subdomen w głównym katalogu (public_html). Tyle że rozwiązał się jest tutaj lekkim odsunięciem problemu w czasie.

wszystko to na hostingu webd.pl

jakby ktoś miał pomysły to proszę o napisanie ;-) Ścieżki przecież wszędzie pozostają względne, pliki wgrywają się wszystkie, css zdają się mi poprawne.

inkos
30-07-2008, 17:52
Wroc do regulaminu i jeszcze raz opisz a raczej uzupelnij opis swojego problemu.

vampek
30-07-2008, 18:48
jak ma to pomóc nie ma problemu, chociaż miło zaznaczyć czego Ci może brakować w opisie.
Wersja Apache 1.3.37 (Unix)
Wersja MySQL 4.1.22-standard-log
Wersja PHP 5.2.6

http://joomla.vampek.webd.pl/
działo się tak z wersjami 1.5.5 i 1.5.3

z uprawnieniami sprawdzałem, z kodowaniem wydaje mi się nie realne. serwer przy instalacji zaznacza jedynie to
Wyświetlanie błędów
[Display Errors]: Wyłączone Włączone Jako błędne


mam nadzieję, że wszystko zamieściłem

aaa, subdomena zrobione w cpanelu

vego007
30-07-2008, 19:26
Też miałem problem z wyświetlaniem obrazków. Powodem była "dziura" w adresie do plików css. Miałem zainstalowaną joomlę w katalogu joomla a po instalacji linki odnosiły się do katalogu głównego. Odszukałem miejsce gdzie są te linki i dodałem brakujące /joomla do linku.

Wyglądało to tak


/templates/beez3/css/template.css

Teraz wygląda tak:


/joomla/templates/beez3/css/template.css

Teraz joomla widzi wszystkie obrazki i nie mam już problemu

vampek
30-07-2008, 21:30
to by miało sens, czegoś takiego szukałem, ale właśnie zbytnio znaleźć nie mogę. w samym panelu administratora znalazłem tylko w konfiguracji odnośniki do mediów jako "/images" to zmieniłem na taki jak widziałem obok też gdzieś w tejże konfiguracji (public_html/joomla..../images). nie pomogło :P

samego pliku z taką zawartością nie widzę, w ogóle joomla tylko dla ojca, co by go nie męczyć drupalem, a kombinacji coraz więcej :D

vego007
30-07-2008, 21:53
Ja zmieniałem to w pliku index.php znajdującym się w katalogu template/nazwa templatki ale podejrzewam, że da się to zrobić w inny sposób. Póki co zrób też tak a jak znajde inny sposób to napiszę w tym wątku.
Sprawdź też plik w katalogu libaries/joomla/application/component/view.php

Odnajdź w function __construct na samym końcu $this->baseurl i potraktuj to funkcją echo. W witrynie powinna się pokazać ścieżka. Podaj ją tutaj