PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja com_event



jarecki
30-07-2008, 21:31
Nie wiem za bardzo jak mam to oczyścić, przy instalacji wychodzi mi taki błąd

DB function failed with error number 1062
Duplicate entry '4' for key 1 SQL=INSERT INTO jos_components VALUES( '', 'Terminarz', 'option=com_events', 0, 0, 'option=com_events', 'Terminarz', 'com_events', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '' )
SQL = INSERT INTO jos_components
VALUES( '', 'Terminarz', 'option=com_events', 0, 0, 'option=com_events', 'Terminarz', 'com_events', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, '' ) Miałem kiedyś już ten komponent ale chyba się nie odinstalował do końca... Nie za bardzo potrafię sam oczyścić to w bazie, czy ktoś może mi pomóc proszę...

pozdrawiam

vego007
30-07-2008, 21:36
recznie to


delete from jos_components where id=4;

Jak nie to znajdź w aplikacji do obsługi Twojej bazy danych

zwiastun
30-07-2008, 21:40
Przejrzyj tabelę jos_components i usuń wpisy dotyczące komponentu. Potem jeszcze raz instalacja.
Rozumiem, że instalujesz JEvents 1.4.2?

jarecki
30-07-2008, 21:51
Chyba problem jest głębszy ponieważ wychodiz teraz bład

DB function failed with error number 1062
Duplicate entry '5' for key 1 SQL=INSERT INTO jos_components ( `name`,`link`,`menuid`,`parent`,`admin_menu_link`, `admin_menu_alt`,`option`,`ordering`,`admin_menu_i mg`,`iscore` ) VALUES ( 'Wydarzenia','','0','4','option=com_events','Wydar zenia','com_events','0','js/ThemeOffice/component.png','0' )
SQL = INSERT INTO jos_components ( `name`,`link`,`menuid`,`parent`,`admin_menu_link`, `admin_menu_alt`,`option`,`ordering`,`admin_menu_i mg`,`iscore` ) VALUES ( 'Wydarzenia','','0','4','option=com_events','Wydar zenia','com_events','0','js/ThemeOffice/component.png','0' ) co do komponentu tak jest to najnowszy.

zwiastun
30-07-2008, 22:21
usunąłeś wpisy dotyczące komponentu? Nie jeden - wszystkie

jarecki
30-07-2008, 22:40
Wydawało mi się że tak ale chyba raczej nie....

Zrobiłem opcję w pbpmyadmin szukaj com_event i usunąłem to co było.... I wtedy próbuje dalej zainstalować i wyskakuje taki komunikat.

jarecki
02-08-2008, 20:35
Po wpisaniu tejże komendy okazało się że teraz żadnego komponentu nie można zainstalować.

Problem jest głebszy z bazą danych... Właśnie ryje po necie ale jak ktoś ma rozwiązanie to proszę dać znać...

jarecki
02-08-2008, 20:46
Już naprawiłem chodziło o to że autoindeksowanie i auto_increment... Nie za bardzo rozumiem dlaczego zapisuje w bazie componenty z dziwnymi Id nie po kolei.


Więc przestawiłem auto_increment na wolne wpisy w bazie i jest okey.