PDA

Zobacz pełną wersję : Autorzy i kategorie



Kyryke
31-07-2008, 18:03
Witam wszystkich,
Dopiero zaczynam moją przygodę z Joomla! więc proszę o wyrozumiałość.
Stawiam stronę na Joomla 1.5.4, stworzyłem kilka kategorii w sekcjach oraz konta dla autorów. I zastanawia mnie czy istnieje możliwość przypisania danych autorów do danych kategorii ? To znaczy żeby jeden autor mógł pisać artykuły do jednej kategorii a drugi do drugiej i żeby nawzajem nie mieli dostępu do kategorii do których nie są przypisani. Jeśli jest taka możliwość to proszę o wytłumaczenie jak tego dokonać.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

zwiastun
31-07-2008, 19:18
Czy wszystko musi być automatem. Czy takich rzeczy nie da się rozwiązć prostym: Jasiu wolno Ci publikować tylko w kategorii Artykuły Jasia?

Kyryke
31-07-2008, 20:32
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Napotkałem niestety po drodze kolejny problem: powiedzmy, że wspominany wyżej Jasiu napisał już artykuł do kategorii Jasia, ale przypomniało mu się, że nie zawarł pewnego punktu w swoim artykule. Jasiu chce więc edytować swój artykuł a tu... ZONK artykułu nijak nie idzie znaleźć ! Moje pytanie brzmi czy da się edytować nieopublikowany artykuł ? Czy zawsze trzeba czekać na decyzje użytkownika uprawnionego do publikacji? W tym przypadku też się nie obejdzie bez dodatkowych komponentów ?

inkos
31-07-2008, 23:54
Przyglądnij sie komponentom do zarzadzania prawami uzytkownikow na zapleczu jak np. cACL ktory powinien spelnic Twoje oczekiwania. Niestety jest platny - jak wiekszosc tego typu rozwiazan.