PDA

Zobacz pełną wersję : Style w edytorze JCE



andrzej61
01-08-2008, 22:38
Jaka może być przyczyna że edytor JCE w menu typu lista "Style" nie pokazuje listy stylów. Pokazuje w podobnych menu różne fonty, wielkość fontów, formatowanie, przestał pokazywać style. Była lista wszzystkich stylów z templaty z css sobie brał a teraz nie ma.

inkos
02-08-2008, 10:30
Przestał pokazywać w przeglądarce...?

Jac
02-08-2008, 11:15
andrzej61 - sprawdź czy masz w konfiguracji edytora włączone korzystanie z arkusza css szablonu. Coś czuję, że masz to wyłączone.

andrzej61
02-08-2008, 11:20
Nie pokazuje w FF i w żadnej innej (pod linuksem). Od pewnego czasu coś jest nie dobrze z JCE. Wersja PL jest do niczego od razu. Nie pokazuje nic w popupie do html, nieraz nic nie pokazuje w okienku edytora obrazków. Mam wiele Joomli poinstalowanych i wszędzie to samo. Kiedyś nie było0 problemu. teraz są. Dałem FCK i jest dobrze. Nieraz jest tak, że pod FF nie ma tych okienek edycji html czy obrazów czy stylów, a w Operze są albo w Seamonkey.
A pod J 1.5 jest lepiej.
A wyswietla się wtedy jak np. dam w JCE na html to puste okno popup i na belce górnej okna jest dopisane w nawiasie $code_language coś takiego . Próbowałem kodowanie w ustawieniach mambota JCE dawać i ISO 8859-1 i iso 8859-2 i bez różnicy.
To już czas się zbliża niedługo definitywnego przechodzenia na J1.5, ale jeszcze niestety niektóre dodatki nie pasują albo nie pracują dobrze, np. komentarze żadne, MXcomment zaraz konflikt z czymkolwiek jest i nic nie pokazuje, inne też.
Jac - oczywiście że mam włączone i w JCE i w TinyMCE. Ja podejrzewam jakieś konflikty z flashami czy javą, z czymś na mootools. I podejrzewam że to nie jest odosobniony mój przypadek tylko że to jest u innych. Możliwe że ma związek ze zmianami na serwerach, ale tego nie wiem.

zwiastun
02-08-2008, 11:45
Nie pokazuje w FF i w żadnej innej (pod linuksem). Od pewnego czasu coś jest nie dobrze z JCE. Wersja PL jest do niczego od razu. Nie pokazuje nic w popupie do html, nieraz nic nie pokazuje w okienku edytora obrazków. .
Hmm. Jeśli sądzisz, że wersja polska została udostępniona bez dość wszechstronnego przetestowania, to się mylisz. Pomijam już fakt, że w "wersji polskiej" nie ma żadnych ingerencji w kod, są tylko dodane pliki językowe.
A przyczyny, dla których może Ci nie działać? Rozpoznajesz chyba trafnie

andrzej61
02-08-2008, 15:52
Ona ta wersja polska moze być do niczego z takiego powodu, że to już jest zazwyczaj o co najmniej jedną wersję starsze niż oryginał. MXcomments PL nie idzie na J1.5 ale wersja oryginalna jest już nowsza i idzie, tylko że jak się doinstaluje parę dodatków to też znika z powodu konfliktów. Ale na J1.0.15 mxcomments działają super.