PDA

Zobacz pełną wersję : Subskrypcja



galganka
30-04-2006, 18:15
Chciałabym na swojej stronie dodać panel z subskrypcją.
Nie wiem gdzie mogę go wstawić, bardzo prosze o radę, to pilne.
Następna sprawa:
Gdzie trafiają maile pisane w panelu: Napisz do nas? jak skonfigurować ten moduł tak, by wiadomości trafiały do mnie a nie gdzieś w kosmos?
Pozdrawiam, Gałganka

Rybik
30-04-2006, 18:22
napisz do nas, to odnosnik do komponentu z kontaktami wiec w kontaktach wpisz co trzeba i potem mozesz wstawiac linki do konkretnych kontaktow

do subskrypcji doinstaluj lettermana razem z modulem

galganka
30-04-2006, 18:40
Drogi Rybiku, powiedz mi jeszcze co to jest ten latterman i skąd go wziąć. Pisałam już chyba gdzieś, że jeszcze jestem zielona, ale jakoś mi idzie więc prosze o cierpliwość.
Jeśli chodzi o pierwszą odpowiedź, wielkie dzięki, działa jak należy :)

zwiastun
30-04-2006, 19:00
Droga(i) Galganko, a może byś tak powstrzymał(a) się na kilka dni od zadawania pytań i zajrzał(a) tu i ówdzie, poczytał trochę, poprzeglądał(a).
Przez wrodzoną uprzejmość i licząc na Twoją domyślność, nie napiszę Ci już wyraźnie, gdzie się zwrócić o pomoc, jeśli Ci potrzebna niańka.
Pisz, jeśli będziesz mieć problemy w korzystaniu z Joomla. Zaś podstawowych informacji szukaj w poradnikach i w plikowniach

galganka
30-04-2006, 19:55
Drogi Zwiastunie. Odpowiem tak. Spodziewałam się prędzej czy później takiej odpowiedzi, ponieważ młodzi ludzie zwykle bywają bardzo niecierpliwi. Jestem już dosyć wiekową osobą i spedzam przed kompem po 17 godzin na dobę szukając tu i ówdzie informacji. Niestety operuję tylko i wyłącznie językiem polskim, więc chcąc nie chcąc jestem zmuszona do zadawania pytań i z tego co wiem, forum do tego służy. Nie wspomnę, że jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałam jak włączyć komputer, dzięki życzliwym osobom, które z powołania rzeczywiście były lub są, czy to konsultantami, czy "adminami" for, uzyskałam wiedzę, jak i z własnej nieprzymuszonej woli.
Jeżeli czegoś nie rozumiem - pytam. Przyznam, że niejednokrotnie Wasze odpowiedzi zwalają człowieka z nóg. Piszecie na "odwal się", półsłówkami, i za każdym razem, gdy tylko macie okazje, dajecie do zrozumienia, że to my uzytkownicy jesteśmy dla Was a nie na odwrót.
Jest mi obojętne, czy mój post wywalicie czy nie, ale nauczcie sie odpowiadać jeśli Was ludzie pytają, bo nie wszyscy są geniuszami jak Wy, to powinniście przedewszystkim zrozumieć. I proszę wstrzymać się od tekstów typu niańka itp, bo to są właśnie teksty nie pasujące do tematyki. Dziękuję.
p.s.
Zrozumiałam, iż osoba nie znająca się na Joomli, nie ma prawa zadawać pytań tutaj.

Rybik
30-04-2006, 21:11
www.google.pl (http://www.google.pl) wpisuje: letterman Joomla i dostaje na 1 pozycji link do artykulu z odniesieniem do plikow ... to tak jakbys przeoczyla nasza szukajke na stronie glownej, tam wystarczy 1 slowo ... poza tym jest zgrabny artykuł w pomocy:
http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/81/38/
ktory tez pojawi sie na slowo subskrypcja w szukajce

Nikt za ciebie nie bedzie wykonywal podstawowych czynnosci, no chyba ze wpisanie 1-2 slow w szukajke to operacja zarezerwowana dla geniuszy.



Niestety operuję tylko i wyłącznie językiem polskim, więc chcąc nie chcąc jestem zmuszona do zadawania pytań ...

Jest to pierwszy znany mi wypadek, kiedy to nieznajomosc jezyka zmusza do zadawania pytan nie dotyczacych jezyka.

Owszem forum sluzy do zadawania pytan, szczegolnie na temat spraw nie opisanych nigdzie indziej. Tylko teraz kwestia czy jezeli dostarczany jest Ci produkt razem z instrukcja a na stronie internetowej jest dodatkowy poradnik opisujacy wiekszosc problemow to pytania o podstawy sa wynikiem:

lenistwa ?
lenistwa i ignorancji ?
lenistwa i braku szacunku ?Piszemy na odwal sie ? A moze podajemy po prostu niezbedne wskazowki bez prowadzania za raczke, bo nie zamierzamy za was wykonywac roboty ktorej sie podjeliscie - dla sportu, za kase, hobbystycznie czy jak tam kto chce, ale to WASZE zadanie, wiec przylozcie sie porzadnie. Dajemy wedke a nie rybke i to raczej znaczy ze szanujemy forumowiczow i ich zdolnosc inteligentnego i samodzielnego dzialania.


Zrozumiałam, iż osoba nie znająca się na Joomli, nie ma prawa zadawać pytań tutaj.

Na to co i jak rozumiesz nie mamy wplywu i jak na razie jesteś w tym wrażeniu osamotniona, prosze więc nie zaczynaj swojego życia internetowego od adminofobii i kompleksu wiedzy dla wybranych.

zwiastun
30-04-2006, 22:03
Ależ dostałaś epistołę! Tym razem rzeczywiście od "młodego i niecierpliwego", a w każdym bądź razie chyba nierozumiejącego Twoich problemów kolegi.
No cóż, bywa, nie zrażaj się. Bo, skoro jest, jak piszesz, to zasługujesz na podziw i gotów jestem nawet wyciąć część swojego postu - ten o niańce:)

Nie przyjmij jednak źle, że będe obstawać przy części merytorycznej. Mianowicie - żeby nie narażać się na zdawkowe czy niezbyt miłe odpowiedzi, potrzebujesz trochę większego samodzielnego rozpoznania. A ponieważ może być trudno znaleźć odpowiednie materiały (młodym wystarczy powiedzieć, że jest szukajka czy że jest to gdzieś już tu wypisane), to zachęcam do dość gruntownego przejrzenia:

Mambo 4.5.2 na www.joomlademo.pl (http://joomlademo.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=139&Itemid=90)

To wprawdzie podręcznik napisany dla poprzednika Joomli, ale Joomla 1.0.x to poprawiona wersja Mambo 4.5.2, Wystarczy, że podstawisz sobie nazwy.

Przejrzyj też plikownie na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl), www.joomlademo.pl (http://www.joomlademo.pl), www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com)
Pozwolą Ci zorientować się w składnikach dla Mambo (razem ponad 100 opisanych po polsku).

I jeszcze:
ad. biuletyny typu letterman. Piszesz, że to coś jest pilne. Nie pal się. Zainstalować komponent nie jest trudno, uruchomić subskrypcję też nie, gorzej póxniej z realizacją. Samo się nie przygotouje, trzeba to umieć zrobić. Być może na poczatek wystarczy Ci możliwość rozsyłania korespondencji seryjnej (masz taki komponent w panelu administratora).
ad. poczta:
poczytaj o konfiguracji poczty - http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/126/26/1/7/

I - w razie potrzeby - śmiało pisz na forum.
Pozdr.

galganka
30-04-2006, 22:40
Dziękuję Ci Zwiastunie za wyczerpującą i konkretną odpowiedź. Jeśli chodzi o subskrypcję, nie mam z nią problemu na stronie napisanej w htmlu, o dalszą tego częśc się nie martwię.
Główną przeszkodą w zrozumieniu przeze mnie chociażby poradnika Anny jest nieznajomośc terminów fachowych. Niejednokrotnie, po prostu nie wiem co oznaczają.
Twoja odpowiedź zaskoczyła mnie miło, zatem idę poczytać lekturki i pozdrawiam.


[Dopisałam]

Rozwiązałam problem sama. Okazało się to o wiele prostsze. Do subskrypcji nie potrzeba żadnego lettermana ani innego ustrojstwa.
Najpierw wpisałam kod autorespondera jako tekst artykułu, nie zapominając o kodzie formularza sprawdzającego.. Skoro wyświetliły mi się tabelki na imię, nazwisko, itd, stwierdziłam, że jako samodzielny moduł, też będzie to funkcjonować. Nie pomyliłam się.
Podobno potrzeba jest matką wynalazku i tu ta reguła zadziałała.
Wszystko dlatego, że nie byłam w stanie znaleźć miejsca dla lettermana, po prostu nie wiedziałam gdzie i jak mam go zainstalować, nie mówiąc juz o Community Builder.
Subskrypcję już przetestowałam i działa jak należy. Pozdrawiam.