PDA

Zobacz pełną wersję : jak przywrócić newsy



kaino
30-04-2006, 18:28
J.W problem polega na tym że ktoś niestety wykasował mi z serwera jakiś plik
i niemam newsów ale zrobiłem dzień wszesiniej kopie które pliki odpowiadają za newsy,aktualność czy jest szansa ich odzyskania

zwiastun
30-04-2006, 19:02
coś mi się nie wydaje
ale:
/components/com_content

kaino
30-04-2006, 19:09
Niestety nie ,tam są tylko 3 pliki content.php,content.html.php,index.html które skopiowałem i nadal nic

stone
30-04-2006, 21:10
A jak to dokładnie wygląda, masz jakiś konkretny błąd?

kaino
30-04-2006, 21:21
poprostu niemam newsów sami sprawdzi www.xdaportal.info aa mam pliki z wczorajszego dnia na kompie ale niewiem w którym zapisują sie te całe newsy

magic
30-04-2006, 21:32
Coś mi się widzi, że nieporozumienie bierze się stąd, że nie zauważyłeś podstawowej sprawy: treść twojej strony (w tym np. "newsy") zapisywana jest w bazie danych, a nie w postaci plików na serwerze. Pliki zawierają skrypty PHP (program). Jeśli chcesz odtworzyć skasowane newsy, to musisz odtworzyć bazę danych z jej kopii zapasowej - jeśli zrobiłeś (na serwerach hostingowych robią kopie, na niektórych nawet codziennie - wtedy pytaj admina).

kaino
30-04-2006, 21:57
niestety niemam kobi bazy danych i czyli lipa jednym :( słowem

zwiastun
01-05-2006, 00:06
Zajrzałem na stronę i - prawdę mówiąc - nic tam nie ma poza jakimiś zalążkami. Czy nie jest przypadkiem tak, że dopiero rozpoznajesz Joomlę, wykonujesz jakieś niekoniecznie przemyślane próby i narzekasz, że coś Ci ktoś wykasował albo wykasowało się?

Zamykam temat, bo na razie jest o niczym!