PDA

Zobacz pełną wersję : Menu i scieżka



arkkos
02-08-2008, 17:23
Mam taki problem.W jednym miejscu na stronie wyswietlam sobie glowne menu, a w innym miejscu menu, ktore jest zalezne od wybranej pozycji w glownym menu. Wszystko powiazalem w Modulach. No i jest taki problem ze zanika mi sciezka, chcialbym miec np: Start->Oferta->Produkt,. a mam tylko Start->Oferta albo Start-> Produkt. Przebudowalem wszystko i probowalem w jednym miejscu wyswietlac mainlevel a w drugim sublevel(mialem te same menu w 2 miejsach), ale nie uzyskalem , tego co chcialem. Macie jakies inne pomysly, albo jest do tego gotowy komponent?Pozdrawiam ;)

zwiastun
02-08-2008, 20:18
Niejasne. Niemniej, ścieżka odzwierciedla ścieżkę, a nie strukturę sekcji i kategorii

arkkos
02-08-2008, 20:42
Chodzi o to, ze jak wybierzesz pozycje z glownego menu, pojawi się podmenu, przypisane tylko do tej pozycji glownego menu i bedzie sciezka Start->Oferta. Wtedy z podmenu wybieram cos i chcialbym miec sciezke Start->Oferta->Produkt. A mam Start-> Produkt. Oczywiscie menu glowne i podmenu są w innych miejsach na stronie.

zwiastun
02-08-2008, 21:55
Jeśli wybierasz z podmenu coś to pierwszą pozycją w ścieżce jest Start a następną to co wybrałeś. Ścieżka to ścieżka, a nie obrazki ze struktury treści na zapleczu!

arkkos
03-08-2008, 13:29
Wyjaśnie to najprościej "wyswietlanie submenu w dodatkowym module gubi sciezke w pathway'u ". O to mi chodzi jak mozna w takiej sytuacji zachować sciezke?

zwiastun
03-08-2008, 13:39
Logiki proszę trochę w myśleniu! Lokalne menu to żadne podmenu, submenu, ale po prostu odrębne inne menu. Żadna ścieżka nie jest więc gubiona. Strona na której menu jest wyświetlane jest stroną Start(ową), wybierana z menu następną w ścieżce

arkkos
04-08-2008, 19:16
No wlasnie jest gubiona ;). Z menu glownego wybieram jakas opcje, pojawia mi sie drugie menu(w postaci nowego modulu), przypisane do tej opcji glownego menu.W tym drugim menu wybieram znowu jakas opcje. I w tym momencie sciezka jest gubiona.

zwiastun
04-08-2008, 20:15
No wlasnie jest gubiona ;). Z menu glownego wybieram jakas opcje, pojawia mi sie drugie menu(w postaci nowego modulu), przypisane do tej opcji glownego menu.W tym drugim menu wybieram znowu jakas opcje. I w tym momencie sciezka jest gubiona.
Sam piszesz, a wniosków nie chcesz wyciągnąć - to drugie menu to inne menu, a nie żadna opcja głównego menu

arkkos
04-08-2008, 22:28
No jest to inne menu. Ale można w tym wypadku jakos zachować dobrą ścieżkę?

zwiastun
04-08-2008, 22:52
Tyle już razy powtarzam w kole Macieju, a Ty swoje - ścieżka jest ZACHOWANA. I przypuszczam, że doskonale rozumieją to użytkownicy, tylko administratorzy czasem zrozumieć nie umieją!
Jomla to nie witryna oparta na stronac, ścieżka odzwierciedla ŚCIEŻKĘ, a nie strukturę którą zamykasz w witrynie opartej na plikach HTML