PDA

Zobacz pełną wersję : Wielki plus dla Joomla!



livio
14-11-2005, 19:49
Dawno temu w trawie (żart) zainteresowałem się Joomlą! i Mambo.
Pierwsze wrażenia są extra: łatwa instalacja, łatwa konfiguracja, wszystko zrozumiałe nawet za 1. razem. Super.

Nie powiem tego o innym CMS-ie, o nazwie "Drupal".
Załamać się można: ręczna instalacja...

A co Wy powiecie o pierwszych wrażeniach z Joomli!?

Sterydziomal
14-11-2005, 20:12
joomla miażdży i tyle... zaczynałem na jportalu potem był post-nuke ale dopiero joomla pozwala mi naprawdę robić stronki które mi się podobają... pozawala "rozwinąć skrzydła" no i oczywiście ta prostota obsługi :) :) ahh!

Joomla User
14-11-2005, 21:23
Ja także się zetknąłem z Mambo po raz pierwszy ok. 1,5 roku temu, ale wtedy nie potraktowałem go poważnie. Może leżało to w "dziecinnej" nazwie (kojarzy się z murzynkiem Bambo) czy też niezbyt profesjonalnych (także infantylnych) szablonach graficznych. Dopiero niedawno zainteresowałem się tym cms'em jeszcze raz, ale tym razem dałem się przekonać. Ale i tak wykorzystać go można dopiero po przeróbkach - głównie po zaprojektowaniu własnego szablonu i ustawieniu większych literek.

livio
14-11-2005, 21:40
Drupal, ***nuke-i itp. wysiadają!

Dlaczego tam są gwiazdki? Bo tam są różne litery!

nexus246
14-11-2005, 23:13
A zrobiłeś jakąś stronę w owym Drupalu?

vj_
15-11-2005, 00:15
Ja kiedyś robiłem. Jeśli chodzi o opinie na jego temat, to powiem krótko - ze względu na małe wsparcie techniczne i skąpą ilość wtyczek - odradzam początkującym użytkownikom :) Ale na pewno jest bardzo dobrze dopracowany... co mogę polecić osobom, które chcą zainwestować w bezpieczne oprogramowanie Open Source.

Rlyeh
15-11-2005, 15:02
Cóż, Joombo ;p ma tą zaletę, że jest potężniejsze (przy okazji bardziej skomplikowane, ale to akurat nie jest wada) niż wszystkie phpnuke i inne tego typu portale - które postawiły na szybkość konfiguracji, łatwość publikacji i dostępu, oraz awaryjność. Mambo i Joomla to naprawdę spory skok w przyszłość.
Btw. Sterydziomal: wszedłem na Twoje forum, i zauważyłem coś, co musisz poprawić - na dole pojawia się
<!-- Do not r
a wnioskuję, że nie powinno ;]

vj_
15-11-2005, 15:08
Rlyeh: blah, jaki nick skomplikowany, próbuje to poprawnie szybko wymówić, łamie mi się jezyk :)
Co do tematu: joomla może i jest skomplikowana, ale po zetnięciu się z typo3 możesz zmienić zdanie co do jej skomplikowania :)

Joomla User
15-11-2005, 15:22
Btw. Sterydziomal: wszedłem na Twoje forum, i zauważyłem coś, co musisz poprawić - na dole pojawia się <!-- Do not r a wnioskuję, że nie powinno ;]

Te <!-- Do not remo pochodzi od "don't remove", czyli "nie usuwaj". To dlatego pewnie to zostawił... :D

Sterydziomal
15-11-2005, 17:50
Btw. Sterydziomal: wszedłem na Twoje forum, i zauważyłem coś, co musisz poprawić - na dole pojawia się
<!-- Do not r
a wnioskuję, że nie powinno ;]

nawet nei dlatego zostawiłęm że pisze żeby nei usuwać :P :P ale jakoś szczerze... co o mnie nie świadczy dobrze nie chciało mi się :D :D

livio
15-11-2005, 21:32
Zajrzyjcie tutaj (http://www.linksworld.cba.pl/drupal/).
Stronka jeszcze w budowie, ale zobaczycie efekty!

Sterydziomal
15-11-2005, 21:55
fajna stronka, która może być naprawdę ciekawa :) powodzenia :D

ale ja zostaję przy joomla bo mnie to bardziej pociąga (uważam to za większe wyzwanie ;) )

livio
16-11-2005, 18:09
Przestawiam się na... [zgadnijcie na co]
Wszystko skomplikowało się w Drupalu.
Moduł [coś jak komponent w Joomla!] zainstalowany, a nie widać jego obecności.

Czy można zmienić sposób, w jaki ReMOSitory wyświetla listę plików?
Chciałbym, by wyglądało to tak, jak lista motywów na addons.mozilla.org [Drupal].

Sterydziomal
16-11-2005, 18:26
to jest forum o joomli więc czemu nei zapytasz na oficjalnej stronie Drupala???

livio
16-11-2005, 18:36
Czy ja naprawdę muszę powtarzać dwa razy?



Przestawiam się na... [zgadnijcie na co]
(...)
Czy można zmienić sposób, w jaki ReMOSitory wyświetla listę plików?
Chciałbym, by wyglądało to tak, jak lista motywów na addons.mozilla.org [Drupal].

Moglibyście się domyślić, że chodzi o Joomla!