PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent Bookmarks i problem



Arme
03-08-2008, 13:59
Witam.

Chciałem zainstalować komponent com_bookmarks_2.6_plus_PL.zip

Wszystko przebiegało pomyślnie aż do momentu gdy po instalacji wyskoczył mi
taki błąd:
Błąd SQL: DB function failed with error number 1067
Informacje o systemie i serverze jakiego urzywam są w podpisie.

Nie przejąłbym się tak bardzo tym błędem, gdyby nie inne wynikające z tego problemy:

1. Nie mogę zainstalować bookmarks ponieważ folder już istnieje (nie można zapisać w konkretnej lokacji)
2. Nie mogę odinstalować tego komponentu ponieważ nie wykrywa mi go w liście komponentów zaistalowanych w Joomla!
3. Nie mogę ręcznie usunąć przez KlientaFTP folderów z bookmarksem ponieważ wyskakuje mi acces denind (w tym przypadku chodzi o uprawnienia dostępu chmod których nie mogę również zmienić z 755 na 777)

Bardzo proszę o pomoc.

Interesujące mnie rozwiązania: to
1. Może ktoś miał taki błąd i wie jak go pokonać.

Jeśli nie

2. W jaki sposób mogę skasować te pliki z servera FTP (chodzi tu o foldery z komponentem)

a. czyli albo zmienię prawa dostępu na 777
b. albo jest jakiś program do czyszczenia konta FTP

Jeszcze raz proszę o pomoc.

Pozdrawiam Arme

zwiastun
03-08-2008, 14:21
1. Joomla z grudnia 2006 roku? Pogratulować spokoju ducha!
2. CREATE TABLE `jos_artbanners`: co to ma wspólnego z bookmarks?
3. W komunikacie jest informacja Invalid default value for 'border_value' : Aby zrozumieć, trzeba raczej średniej inteligencji: Invalid - nieprawidłowa, default - domyślna, value = wartość, po czym następuje nazwa pola, pole jest typu INT, domyślnej wartości nie ma - wpisać trzeba jakąś liczbę, najlepiej pewno 0
4. Uwierz, nikomu na tym forum nie chce się powtarzać po raz enty tych samych informacji. O tym:
- jak sprzątać po nieudanej instalacji,
- jak sobie radzić w przypadku, gdy ustawienia serwera nie pozwalają usunąć za pomocą FTP plików umieszczonych przez instalatora Joomla na ŹLE skonfigurowanych serwerach lub darmowych serwerach, które muszą stosować specyficzne zabezpieczenia
pisano już dziesiątki razy i co przychodzi nowy to zakłada nowy wątek, jak by myślał, że jemu jednemu biednemu na świecie się przydarzyło.

Arme
03-08-2008, 14:35
Spoko dzięki.

Już sobie poradziłem sam.

Faktycznie to proste.

A co najważniejsze trzeba czytać forum !!!!!!!!

Można usunąć już ten wątek.

Pozdrawiam Arme