PDA

Zobacz pełną wersję : Alphacontent exclude specific ID - jak to działa?



Zbyshu
04-08-2008, 00:46
Witam

Mam pytanie jak działa opcja komponentu Alphacontent "exclude specific ID"?
Mam Joomla 1.0.15 PL i Alphacontent 3.0.4

Na zapleczu w Site Mambot: Edit, po najechaniu myszką na tę opcję pojawia opis widoczny na poniższym obrazku:

http://proum.com/exclude_id.jpg

Wynika z tego, że powinno się dać wykluczyć niektóre elementy komponentu, ale nie wiem jak to zrobić? Czy te elementy mają jakieś ID? Jeśli tak, to gdzie te ID znaleźć?

Chcę na stronę dodać kilka komponentów Alphacontent, z różnymi parametrami - jeden z listą alfabetyczną inny wyświetaljacy artykuły tylko według ocen - bez alfabetu. Czy da się to zrobić za pomocą alphacontent?

zwiastun
04-08-2008, 00:51
Chcę na stronę dodać kilka komponentów Alphacontent, z różnymi parametrami - jeden z listą alfabetyczną inny wyświetaljacy artykuły tylko według ocen - bez alfabetu. Czy da się to zrobić za pomocą alphacontent?

Coś koło tego, co chcesz zrobić, da się zrobić, ale:
1. Komponentów się kilku zainstalowac nie da - co najwyżej jeden!
2. oryginał nie ma obsługi języka polskiego - masz tego świadomość?

Zbyshu
04-08-2008, 01:43
1. Wiem, że nie da się zainstalować dwóch takich samych komponentów, ale może da się wstawić ten sam komponent w kilku miejscach z różnymi parametrami? Podobnie jest z modułami/botami, które można dowolnie kopiować.

2. Miałem problem z polską wersją Alphacontent, nie działała mi. Wersja angielska działa, język nie jest dla mnie najważniejszy. Alphacontent nie wyświetla zbyt wiele własnego tekstu. Teksty, które są wyświetlane powinno się dać zmienić w plikach źródłowych, np. "Więcej", zamiast "Read more"?

3. A może jest inny komponent podobny do Alphacontent, który wyświetla artykuły według ocen - od najwyżej ocenianych?

zwiastun
04-08-2008, 03:32
1. Podobnie nie jest z modułami. Moduły można kopiować, komponentów nie można.
2. Nie miałem na myśli polskiego pliku językowego - ten swego czasu przygotowałem dla wersji 2.18 (niewiele trzeba dodać). Mam na myśli indeks alfabetyczny. Pewno aż tak wielu artykułów rozpoczynających się od Ć, Ś, Ź, Ż, Ł nie masz, ale jakieś zapewne masz. Nie będą zindeksowane! Jeśli masz witrynę kodowaną w ISO-8859-2, mozesz skorzystać ze wspomnianej wcześniejszej polskiej wersji i nanieść odpowiednie poprawki (trzeba dodać bodaj dwa skrypty oraz zmodyfikować listę obsługiwanych języków).
3. Takiego innego rozwiązania nie ma!

Zbyshu
04-08-2008, 11:00
1. Nie do końca rozumiem. Zrobiełm 2 podstrony ładujące Alphacontent. Na Każdej z podstron Alphacontent wyświetla artykuły z innych sekcji i kategorii, więc jednak udało się załadować alphacontent 2 razy na tej samej stronie z różnymi ustawieniami. Moje pytanie dotyczyło opcji Alphacontent "exclude specific ID", która (jak wynika z opisu) powinna pozwolić wykluczyć poszczególne elementy Alphacontent. To jest, główny problem dla mnie - nigdzie nie znalazłem informacji jak używać "exclude specific ID" - jakie ID tem wpisać?

2. Ja akurat będę wyświetlał listę zagranicznych muzyków, więc angielski alfabet jest tu wręcz idealny :)

zwiastun
04-08-2008, 11:30
Nie mogę znaleźć tej opcji w Alphacontent - to chyba opcja w którymś z modułów. Niemniej - wpisz, oddzielając przecinkami, ID artykułów, których nie chcesz umieszczać. ID artykułów odczytasz na ich liście Artykuły -> Wszystkie.
PS. Ciekawi mnie jednak, jak uruchomiłeś komponent dwukrotnie z różnymi parametrami!

Dopisane: Znalazłem - bot :)

Zbyshu
04-08-2008, 12:04
Zrobiłem tak:
Utworzyłem nową pozycje topmenu (New Menu Item), gdy pojawiławiła się lista typów podstron wybrałem Component i potem Alphacontent. Po zrobieniu Save wszedłem do edycji tej pozycji menu, gdzie z prawej strony pojawiły się parametry, między innnymi "Section ID" i "Category ID" i tam wpisałem ID, które chcę wyświetać. Potem powtórzyłem całą operację, z tym że w drugiej pozycji menu w parametrach wpisałem inne ID. Teraz mam dwie podstrony ładujące Alphacontent, ale z różnych sekcji i kategorii.

A poniżej wklejam listę opcji dodanych do Alphacontent 3.0.3, tu jest właśnie to "exclude specific ID".

---------- version 3.0.3 released -------------
- bug fix : style block (hr or fiedlset or normal)
- bug fix : search first letter with alphabetical indexes
- bug fix : search words with UTF-8
- bug fix : navigation with alphabetical letter selected
- added : link on x comment(s) in layout
- added : exclude specific ID content in setting of alphacontentbot
- additional languages : Dutch, Russian UTF-8

W pierwszym poście tego wątku wstawiłem printscreen tekstu, który się pojawia po najechaniu myszą na "exclude specific ID" w Site Mambot: Edit. Przeczytaj to dokładnie Zwiastun. Nie ma tam mowy o wykluczaniu ID artykułów, tylko o wykluczaniu ID elementów samego komponentu, jak np. "not display alphabetical bar". Tylko gdzie znaleźć te ID?

Zbyshu
04-08-2008, 12:47
Znalazłem coś na ten temat http://www.visualclinic.fr/component/option,com_joomlaboard/Itemid,46/func,view/catid,2/id,4228/
Sam też źle zrozumiełem ten opis exclude specific ID, tu chyba chodzi o ID elementu na którym ma się nie pojawaić ten alphabetical bar. Wczęniej chyba coś pokręciłem. Problem w tym, że mi to nie działa dalej...