PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 1.08 ang - jak zamienić na język polski?



Amaria
30-04-2006, 22:40
Zainstalowałam angielską wersję joomli 1.08 ( powód - nie działały odsyłacze do poczty w wersji polskiej - opis w moim pierwszym poście)

Chciałabym aby serwis działał w języku polskim (panel administratora, templatka, zawartość serwisu).
Próbowałam:

szukać odpowiedzi na forum i w serwisie joomli (nie znalazłam p/odpowiedzi)
zamienić katalogi - administrator i language (kopiowałam polskie w miejsce angielskich)
sprawdziłam kod w templatce - jest:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;<?php echo _ISO; ?>" />


Nadal:
serwis "chodzi" w języku angielskim a zawartość bazy wyświetla się z krzaczkami.
No i trochę się "posypało" w panelu administratora.

Pytanie:
Czy łatwiej/szybciej będzie zainstalować polską wersję?
Czy wystarczy ją nadpisać?

Skopiowano dla mnie bazę danych ze źródłowej do obecnej. Nie chciałabym stracić danych.
Czy jest inny sposób zamiany języka serwisu? Jaki?


Pozdrawiam.

Rybik
30-04-2006, 23:18
błąd z odsyłaczem do maila wystepuje rowniez w wersji EN i zeby sie go pozbyc wystarczy opublikowac bota, ukrywajacego maile i problemu nie ma
nadpisz wersje polska i powiedz co widac, w razie czego trzeba bedzie rekonwertowac baze danych

Amaria
30-04-2006, 23:41
Z odsyłaczami poradziłam sobie z Twoją pomocą:).
Zanim to się wyjaśniło zainstalowałam ang. wersję i teraz muszę coś z tym zrobić.
Nadpiszę jak radzisz i zobaczę - (w najlepszym razie jutro - u mnie w nocy a może nieco dłużej nastąpi konserwacja serwera).
Pozdrawiam

zwiastun
01-05-2006, 00:25
Bazy raczej zmieniac nie trzeba będzie. Pamiętaj, by po nadpisaniu plikami z polskiego pakietu (nadpisz wszystkie katalogi z wyjątkiem instalacyjnego, niczego nie wykasowuj, bo może już coś posyłałaś wprost na serwer, np. obrazki) koniecznie wejść w panelu administratora do Site->Global Configuration, ustawić język polski dla strony frontowej i administratora i zapisać nowe ustawienia. Dopiero potem będziesz mieć polską wersję.

Jutro po południu w pobieralni będzie niewielka paczuszka z kilkoma drobnymi, ale istotnymi poprawkami błedów, więc też ją ściągnij i nadpisz pliki.

Amaria
01-05-2006, 01:06
Niestety- nadpisałam polską joomlę, i sztywny ekran serwisu. Musiałam usunąć pliki i zainstalować wszystko na nowo, ale w żaden sposób nie mogłam przejść przez instalację. Dopiero po usunięciu istniejących tabel przeszłam dalej. No i oczywiście mam teraz pustą joomlę. :mad: Spieszyłam się, bo administrator zapowiedział jakieś prace z serwerem.

Dziękuję za porady. Zanotuję sobie do następnego razu. Teraz czeka mnie ponowne kopiowanie bazy - co chyba nie jest specjalnie skomplikowane (dla znających się na rzeczy), dla mnie niestety czarna magia, której tajemnice postanowiłam zgłębić-mimo wszystko. No bo głupio mi prosić kolejny raz o pomoc.

Pozdrawiam.

Rybik
01-05-2006, 01:56
w phpMyadmin jest opcja exporu wybranych (tu. wszystkcih) tabel do pliku, wyeksportuj bez kompresji bo moze trzeba bedzie konwertowac znaczki polskie, potem doinstaluj wszystkie komponenty, ktore miala stara joomla i w nowej bazie uzyj "polecenie sql" jako polecenia uzyj pliku z baza danych, nie jestem pewien, ale chyba trzeba bedzie usunac stare tabele

Amaria
01-05-2006, 12:42
Rozumiem, że eksport oznacza kopiowanie a nie przenoszenie danych.
?