PDA

Zobacz pełną wersję : Inny styl do pojedynczego artykulu



newkind
04-08-2008, 14:03
Witam,
Czy mozna przypisac do konkretnego pojedynczego artykulu konkretny styl ? Wiem ze da sie tak zrobic poprzez menu (wcisniecie przycisku wywoluje zmiane szablonu dla arytkulu) ale mi chodzi o jeden pojedyczny artykul ze strony glownej (bez zadnego wywolania z menu), a pozostale artykuly maja zostac takie jakie sa ? Pozdrawiam

zwiastun
04-08-2008, 14:20
Tak - w trybie HTML obejmij artykuł znacznikiem div, odaj atrybut klasy, ustal reguły w arkuszu CSS. Ale ja bym się, dla chwilowego i wątpliwego efektu, tak nie męczył.

spidi66
27-06-2009, 18:01
A ja mam pytanie jak zmodyfikować szablon, aby każdy artykuł, który dodam wyświetlany był w div'ie który sobie wcześniej ustalę?

Wiem, że za wyświetlanie artów na stronie odpowiada

<jdoc:include type="component" />

Ale jak to zmienić, tzn w którym pliku, żeby każdy artykuł się wyświetlał w moim bloku div?

Pozdrawiam.

Bazyl
27-06-2009, 18:05
Poszukaj informacji o nadpisywaniu szablonów (template overrides).

zwiastun
27-06-2009, 18:06
Korzystając z techniki przesłaniania standardowych formatek (template overrides, inaczej nadpisywanie szablonów) zredaguj plik modyfikujacy szablon prezentacyjny artykułu:
Zrozumieć koncepcję podmiany ("http://wiki.joomla.pl/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_podmiany)
Przesłanianie standardowych szablonów ("http://wiki.joomla.pl/Beez/Przes%C5%82anianie_standardowych_szablon%C3%B3w)

Rybik
27-06-2009, 19:14
dotyczy tylko widoku pojedynczego artykułu, nie obejmuje bloga, należy dopisać do pliku /components/com_content/views/article/tmpl/default.php w linii 6 zaraz po zamykającym ?>


<?php
// funkcja callback sprawdzajaca czy słowo pasuje do wzorca
function isMyKey($string){
if (substr(trim($string), 0, 4)=='cls_') return true; else return false;
}
// wyławiamy słowa kluczowe do tablicy
$myKeys=explode(',',$this->article->metakey);
// pozostawiamy w tablicy tylko słowa zaczynajace sie od 'cls_' uzywajac wczesniejszej funkcji callback
$myKeys=array_filter($myKeys, "isMyKey");
// łączymy to spowrotem w łańcuch tekstowy
$myKeys=implode(' ',$myKeys);
// czyścimy te głupie cls_ 'y
$myKeys=str_replace('cls_','',$myKeys);
// podmieniamy prefix klasy na prefix klasy z dopisanymi naszymi klasami $this->params->set('pageclass_sfx',$this->params->get('pageclass_sfx').' '.$myKeys)
?>
od teraz jeżeli w artykule dopiszesz słowa kluczowe 'cls_jakasnazwa' to artykuł będzie miał dodatkową klasę CSS ->jakaśnazwa, takich dodatkowych słów-klas może byc więcej.

reszta to juz tylko CSS