PDA

Zobacz pełną wersję : Link do logowania



mbx
04-08-2008, 14:52
Moze mi ktos podac link do okienek z logowaniem. Chce aby po kliknieciu w napis zaloguj pokazwywly sie okna z logowaniem. (username, password)

inkos
04-08-2008, 15:12
Podstawy -> prosze bardzo -> pomoc.joomla.pl. Polecam. ;)

mbx
04-08-2008, 16:18
Chyba czegos niezrozumiales Potrzebny jest link ktory otworzy strone logownia do VM.

zwiastun
04-08-2008, 17:00
A to jakieś specjalne logowanie?

mbx
04-08-2008, 17:13
Zwykle logowoanie, chodzi mi tylko oto że zamiast tabelki z prawej lub lewej strony mam gdzieś na stronie lini "Zaloguj" po kliknięciu w który otwiera mi sie strona z polem do wporowadzenia Loginu i hasla.

zwiastun
04-08-2008, 17:19
No więc słowo przepraszam do Inkosa, bo odpowiedział odpowiednio. Krótko mówiąc pytasz o to, jak utworzyć pozycję menu prowadzącą do komponentu Logowanie.
a) opisane w serwisie pomocy
b) wystarczy podejrzeć łącze w instalacji Joomla z przykładami w menu (w Usermenu)
c) wystarczy założyć w dowolnym menu taką pozycję
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/194/26/

mbx
04-08-2008, 18:01
Zwracam honor, ale link "Zarejestrój sie" nie odnosi sie do formularza virtuemart.
1.Jest możliwość wklejenia kodu do prawidłowego formularza ?
2. Czy klienci logujący sie za pomocą formularza udostepnionego przez VM sa tak samo traktowani jak Ci co korzystaja z formularza Joomla ?

zwiastun
04-08-2008, 18:05
Link (pierwszy z omówionych w pomocy) tworzy łącze do strony Logowanie - można go skopiować i umieścić gdziekolwiek.
Tak, formularz logowania w VM jest drugim sposobem wejścia - w przypadku, gdy klient najpierw wrzuca do koszyka...

miniol
02-04-2009, 13:52
Pozwolę sobie odkopać, gdyż widzę, że nikt nie zrozumiał dokładnie o co chodzi koledze mbx.

Chodzi o to, że klikając w logowanie od joomla! nie mamy możliwości wpisania adresu wysyłki i danych do rachunku. Taką funkcję przy rejestracji ma tylko virtuemart.

Żeby to poprawić, można zrobić pozycję zwykłego logowania (tego do J!), a następnie edytować plik components\com_user\views\login\tmpl\default_login .php w linii 64


<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_user&task=register' ); ?>">zmieniamy na:
<a href="<?php echo JRoute::_( 'index.php?option=com_virtuemart&page=shop.registration' ); ?>">Po tym zabiegu klikając w "rejestracja" będziemy przenoszeni do rejestracji VM.