PDA

Zobacz pełną wersję : [POMOC] Migracja z PHP-Fusion na Joomla 1.0.15



Direct
05-08-2008, 11:58
Witam!
Użytkownikiem Joomla jestem od dłuższego czasu i nie mam z nią problemu. Od razu chciałbym podziękować społeczności Joomla! za wielkie wsparcie i świetny dział Pomoc.

Obecnie chcę przenieść serwis PHP-Fusion na Joomla 1.0.15.

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu jak mój.

Potrzebuję przenieść: zawartość (artykuły), forum, użytkowników.

Czy jest jakiś skrypt/moduł/komponent który z automatu robi migrację?
Np. zawartości i userów do Joomli! a forum do phpbb?

Zastanawiałem się, czy by samemu nie przekonwertować bazy danych (metodą znajdź i zamień, lub pregmatch w php), ale jakoś czarno to widzę.

Będę wdzięczny za pomoc.

zwiastun
05-08-2008, 13:41
Sprawdź jeszcze w narzędziach na Extensions, ale z tego - co pamiętam, nie ma migratora.

Direct
05-08-2008, 14:21
Ok.

Swoją drogą wyeksportowałem do Excela tabelę users z php-fusion i joomla, i zrobiłem aby ta z php-fusion wyglądała jak ta z Joomla. Zapisałem i mam to teraz normalnie zaimportować przez PhpMyAdmina?

inkos
05-08-2008, 18:45
Tak. :)

Direct
05-08-2008, 20:05
Wyeksportowałem do pliku csv. Ale potem jeszcze musiałem dużo kombinować z znajdź/zamień.

Import userów się udał ;-)

robdwo
20-08-2008, 10:31
Wyeksportowałem do pliku csv. Ale potem jeszcze musiałem dużo kombinować z znajdź/zamień.

Import userów się udał ;-)
Ja zaimportowałem tabelę userów z jednej bazy do drugiej i na tej drugiej stronie, na zapleczu nie widać ich w uzytkownikach. Natomiast spokojnie dali się zsychnronizować do Fireboard, ale w użytkownikach ani śladu. Natomiast korzystając z tych starych mozna się zalogować ale nic ponad to. Mam Joomle 1.0.15