PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można programować moduły, komponenty bezpośrednio w Joomla 1.5.5



novimo
05-08-2008, 12:50
Witam wszystkich,

Jestem nowicjuszem w Joomla i poszukuję odpowiedzi na różne pytania:
- Jak stworzyć formularz w Joomla 1.5.x ???
- Jak obsługiwać inną bazę danych na tym samym serwerze internetowym co jest zainstalowana Joomla ???
- Czy jest jakieś narzędzie do projektowania modułów, komponentów bezpośrednio pod Jommla ?? Jeśli nie ma to może by ktoś stworzył takie narzędzie ??? Chętnie bym sam się włączył do realizacji pomysłu swojego ale nie znam jądra Joomli.
- Czy ktoś wie gdzie jest dobry opis Joomli 1.5.x w internecie po polsku by nie trzeba było kupować książek??

Za odpowiedzi z góry dzięki,
Fajny system CMS!!!

Pozdrawiam wszystkich!

vego007
05-08-2008, 13:05
Tu masz mały tutorial jak napisać swój własny komponent
http://www.wromanek.info/kurs-pisania-komponentow-dla-joomla-1.5-mvc-/lekcja-1-witaj-swiecie.html
Po zrobieniu go będziesz wiedział ogólnie jak się pisze komponenty pod joomlę. Ponadto dobrze jest zerknąć na komponenty standardowe np. com_webliks. A jeśli chodzi o książkę, to zobacz sobie Mastering Joomla. Polecił mi ją wojtek z wromanka i naprawdę jest co poczytać. Niestety in english :)

novimo
05-08-2008, 14:19
Dzięki za pomoc,
zabieram się do nauki.

Co do podręcznika to raczej chodziło mi o materiały na NECIE do poczytania po polsku ale i za to dzięki.

Marzy mi się rozbudowa tego systemu do CRM, PDM itp z obsługą dokumentów, poczty e-mail, prowadzenia spraw, zgłoszeń serwisowych, sklepu.
Wiem że są już gotowe moduły sklepu ale po angielsku. Ja myślę o czymś bardziej uniwersalnym do wbudowania w joomlę.

Pozdrawiam