PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 a phpbb3



robertone
05-08-2008, 15:17
Czy jest możliwość, albo jakiś komponent który by wyświetlał na pierwszej stronie mojego portalu 5 ostatnich wiadomości napisanych na forum. Wiem że jest pomost dla jomla i smf a czy jest coś takiego dla joomla i phpbb3, lub czy da się coś takiego wogóle zrobić gdy sie ma taki skrypt forum?
Pozdrawiam

Fedajkin
06-08-2008, 09:31
http://www.rocketwerx.com/products/rokbridge/overview << poczytaj

leiga
06-08-2008, 23:39
A poczytał...
A zna ktoś coś co by połączyło joomlę w wersji 1.0.12 z phpbb3? W tym samym kontekście co przedmówca.

inkos
07-08-2008, 13:13
Tak - zrobia to z pewnościa najlepiej turkohakerzy ktorzy lubią zmieniac dane w tak zabytkowych Joomla!

leiga
07-08-2008, 14:12
Mr Elite - wydaje Ci się, że jesteś zabawny?

zwiastun
07-08-2008, 14:23
Mister Leiga: przeczytaj raz jeszcze poradę i wyciągnij wnioski, a nie wszczynaj niepotrzebnych dyskusji. Inkos Ci krzywdy na pewno nie robi. A Turki zrobią. Masz jak w banku!

leiga
07-08-2008, 15:26
Ważną informację można przekazać w inny sposób, z tym się zgodzisz. Natomiast wybierając joomlę w tamtej wersji kierowałem się jedynie ilością możliwych dodatków do różnych wersji. Nie chcę łączyć baz danych, ani robić pomostu, po prostu chciałbym umieścić jakiś aktywny plik z tytułami 5 ostatnich postów na forum.

Tyle z mojej strony na ten temat.
Natomiast jeśli tak łatwo jest jakimś skryptem podmienić zawartość strony - podobno z hackowaniem to nie ma nic wspólnego, to chętnie zmienię sobie joomlę ma 1.5. Szkoda tylko, że tak ważnej informacji nie ma przy opisie różnych wersji.

zwiastun
07-08-2008, 15:53
Przyznasz także, że niepotrzebna dyskusja o niczym. Komunikat ma nadawcę i odbiorcę. Nadawca ma prawo stosować różne środki wyrazu, a nie obowiązek stosować jakiś jeden mniej lub bardziej kanoniczny sposób wyrażania swoich myśli. Od odbiorcy również zależy, jak podejdzie do otrzymywanego komunikatu i komunikującego (życzliwie-nieżyczliwie; pytanie retorycznie: dlaczego podchodzić nieżyczliwie do kogoś, kto poświęca mi swój czas?).
A w sprawach merytorycznych: Że programy (nie tylko open source) mają błędy i dziury, to chyba dla Ciebie żadne odkrycie. Że w programach open source łatwiej je odkryć ze względu na jawny kod, też wyjaśniać nie trzeba. A jeśli trzeba, to właśnie masz dowód na to, że inkos przekazał Ci stosowny komunikat w lapidarnej formie, bo inaczej musiałby pisać elaborat). W Joomla opublikowanej przed ponad półtora rokiem (grudzień 2006) poprawiono od tamtego czasu około 200 usterek, w tym kilkadziesiąt dziur i dziurek umożliwiających różnego typu szkodliwe działania.
Nie gadaj zatem, że "tak ważnej informacji" gdzieś tam nie zamieszczono!, bo brzmi to niezbyt poważnie. Nie musisz przechodzić na Joomla 1.5, ale do aktualizacji z 1.0.12 na 1.0.15 zachęcam. A pomost - jest np. w wydaniu PE