PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze kroki



zwiastun
01-05-2006, 04:36
Umieszczony na stronie

http://www.pomoc.joomla.pl/ [zmieniono, 20.0.2.2010, zwiastun]

został w znacznym stopniu zmodyfikowany.

Zapraszając do lektury, zwłaszcza początkujących użytkowników, proszę o zgłaszanie w tym wątku uwag, sugestii co do jego kształtu i zawartości.

Zamierzeniem moim jest, aby zawierał NIEZBĘDNE MINIMUM na początek przygody z Joomla.
Możliwe jest jeszcze ewentualne, ale raczej niewielkie rozszerzenie zawartości. Pożądane informacje zwrotne na temat tego, co mało jasne, precyzyjne, co poprawić, zauważone błędy, itp.

z00mbie
01-05-2006, 10:55
Zapraszając do lektury, zwłaszcza początkujących użytkowników, proszę o zgłaszanie w tym wątku uwag, sugestii co do jego kształtu i zawartości.

Ja bardziej w kwestii organizacyjnej, niż odnośnie zawartości. Generalnie, moim zdaniem, źródeł informacji po polsku o joomla jest za dużo (pomoc.joomla.pl, www.joomla.pl (http://www.joomla.pl), joomlademo.pl, joomlapl.com itp.). Każdy z serwisów chce mieć swoją "czytelnię", każdy ma coś w rodzaju "pierwszych kroków", na kilku serwerach powtarzają się te same dokumenty (z małymi zmianami), mało tego, w różnych miejscach piszą ci sami ludzie!!!

Jeszcze nie tak dawno szukałem podstawowych informacji o joomla, zwiedziłem dziesiątki stron i sam wpadłem w tą pułapkę - nie da się później wrócić do odpowiedniego serwisu - pamiętasz, że gdzieś to było, ale gdzie? Inny przykład - czytam o instalacji i ustawieniu CHMOD. Po tygodniu, ktoś na forum dostaje reprymendę, że takie a takie ustawienia CHMOD to wymagania instalacyjne. Otwieram poradnik instalacji a tam ani słowa o CHMOD. Wykasowali? Nie, na innym serwerze, jest ten sam dokument, tego samego autora, uzupełniony informacjami o CHMOD.

Bardzo fajnie, że chcecie to robić i idzie Wam całkiem dobrze. Ale może trzeba zlikwidować stare teksty lub zrobić przekierowania do "jedynie słusznego" serwisu?

Rybik
01-05-2006, 12:59
Jestesmy otwarci na krytyke artykulow w Polskim Centum Joomla jednoczesnie nie mozemy zabronic nikomu publikowania swoich artykulow, lub naszych, ktore publikowalismy przed powstaniem tego serwisu. Generalnie materialy pomocnicze sa w trakcie uporzadkowywania.

malutki
13-05-2006, 10:44
Witajcie.
Jestem trochę zielony jeśli chodzi o jomle bo dopiero ją wgrałem na serwer i się ucze ją obsługiwać. Podoba mi się ta nowa wersja.
Ale mam jedno pytanie. Czy zamiast pisać artykuł odręcznie idzie wkleić tekst? Odręcznie pisanie artykułu jest trochę męczące. A mam artykuły gotowe z starego serwisy napisane w open ofisie. I chciałbym je wkleić choćby funkcją kopiuj i wklej. Czy ktoś mi doradzi jak to zrobić?
Dzięki.

Rybik
13-05-2006, 15:37
chocby funkcja kopiuj wklej ... :D

comzit
28-12-2006, 21:11
No cóż, mam niestety złe zdanie o systemie pomocy dla Joomla.
Nie wiem czy teksty pomocy są tłumaczeniami czy też twórczością polskiej społeczności ale mówiąc ogólnie są zbyt rozwodnione.
Trudno w wielu wypadkach mówić o pomocy dla użytkowników Joomla, bo są to całe artykuły dotyczące np. podstaw tworzenia serwisów, stylów itp.
Pomoc powinna być jakoś bardziej skonkretyzowana, do kogo właściwie jest skierowana.

Weźmy np. opis stosowanych przez Joomla stylów, temat został rozbity chyba na 5 czy 6 stron i w dodatku w dwóch osobnych działach. Jest tam sporo teorii pomieszanej z konkretnymi informacjami. Czy nie lepiej rozbić to na dwa artykuły 1. Zwięzły opis stylów dla osób które wiedzą z czym to jeść i 2. Informacje dla trochę zielonych w tych sprawach.
Zbyt dużo czasu zajmuje dokopanie się do informacji przez gąszcz ogólników a czasem wręcz marketingowego bełkotu.
Dalej np. nie mogę dojść do zapewne banalnej sprawy jak konfiguracja strony głównej!!!

chaos_44
16-09-2007, 01:11
faktycznie, strasze cieżko jest się do czegoś konkretnego "dokopać"

Sova
16-09-2007, 01:33
chaos_44
zamiast "dopisywać" się do starych postów (chyba już 3 czy 4 raz z rzędu) - poudzielaj się konkretniej
:mad:

Nie wiem, czy wiesz ale strony pomocy zostały zupełnie niedawno zmienione i poprawione.... a ostatni post tutaj pochodzi sprzed 9 miesięcy
:D

zwiastun
16-09-2007, 16:06
A poza tym, bez obrazy - krytykować potrafi każdy. Żadna umiejętność!
FAQ czeka na chętnych do tworzenia! - ile instrukcji zostało zaproponowanych przez użytkowników? Jedna? Dwie?
Zwięzłe opisy? A nie masz ich? Porozglądaj się najpierw.
Mam wrażenie, że niektórym trudno dogodzić, bo za darmo! Krótko - źle, bo niedokładnie! Dokładnie - źle bo za dużo do czytania. Gdyby trzeba było zapłacić za dostęp, to może szacunek do tego, co się dostaje byłby większy!
ITD ITP
Malkontentom proponuję skorzystać z innych systemów zarządzania treścią. Mają bogatą, wszechstronną, solidną pomoc . Nic tylko korzystać i zazdrościć!

qrdziel
13-03-2015, 15:44
Umieszczony na stronie

http://www.pomoc.joomla.pl/[zmieniono, 20.0.2.2010, zwiastun]

został w znacznym stopniu zmodyfikowany.
Link nie działa?? możesz zmienić?

Gall Anonim
13-03-2015, 15:55
Czeski błąd, działa tak http://www.pomoc.joomla.pl/

zwiastun
13-03-2015, 16:52
Przypominam, ze to witryna z materiałami dotyczącymi Joomla 1.0.

wing_ming
22-03-2017, 13:43
Ktoś wie gdzie można na forum zadać pytania mega początkujące dla 3.3.0?
Problem ze stroną w budowie

Bazyl
22-03-2017, 13:45
Jak budujesz stronę to na najnowszej wersji, a nie starej, dziurawej...
Czytaj wiki.joomla.pl, pytaj w odpowiednich działach...

wing_ming
22-03-2017, 14:27
Ok dzięki

pychK63
16-11-2017, 18:05
dzieki za fajne poradniki :)