PDA

Zobacz pełną wersję : Pisanie artykułów bez logowania



Raczek
05-08-2008, 15:52
Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Mam takie pytanie:
Czy jest możliwe aby pisanie nowych artykułów, było możliwe bez logowania się na witrynę? Jeśli tak, to wiecie jak można to zrobić?

Poziom dostępu do pola "Dodaj artykuł" ustawiłem "powszechny" ale mimo wszystko jak to kliknę to wyświetla się: "Nie masz dostępu...itd." Czyli Joomla! ma gdzieś zapisane, że trzeba się zalogować i koniec. Da się to zmienić?


Pozdrawiam,
Raczek

Dylek
05-08-2008, 15:57
A jaki mialoby to sens? Chcialbys miec setki artykulow dodanych przez spamboty zupelnie nie majacych zwiazku z Twoja strona?

Raczek
05-08-2008, 16:12
Też nie rozumiem sensu, ale robię stronę dla znajomego. On chce mieć portal (nie mogę za dużo zdradzić, bo nie wiem czy mogę. Jak portal ruszy to dam znać) żeby każda osoba mogła jak najszybciej dodać artykuł. I on chce uniknąć logowania, bo martwi się, że wtedy ludzi to zniechęci. Przekonywałem go ale się uparł i tyle.
Poza tym, każdy artykuł ma być sprawdzany nim pojawi się na witrynie, więc roboty będzie się ręcznie usuwać.

Robię to za duże słowo - bawię się bardziej swoimi możliwościami :) Coś tam kumam w temacie...

Więc jest to możliwe? Jeśli tak to jak?

zwiastun
05-08-2008, 16:19
Standardowo nie, bo głupich naprawdę nie sieją. Możesz zainstalować komponent (JA Submit) i umożliwić dodawanie treści przez cały świat. A znajomy być może nie ma zielonego pojęcia, co sobie chce zrobić. Miej jednak świadomość, że to będzie Twój problem - oskarży Cię, że źle coś zrobiłeś.

Raczek
05-08-2008, 16:30
Straciłem 2 dni na tłumaczenie mu jaka kaszana może być później i nic. 3 razy mówiłem jakie konsekwencje mogą być ale dalej chce. Toż nie będę sie z nim kłócić - jego strona.
Dzięki - zaraz przetestuje.

Pozdrawiam

inkos
05-08-2008, 18:50
Tlumaczyles mu 2 dni a moze lepiej bylo mu pokazac ten wątek - moze by coś wiecej zrozumial. ;)

Raczek
05-08-2008, 19:39
Jak mu mówię, że osoby, które się na tym znają tak powiedziały a on dalej, że chce spróbować i że będzie ręcznie usuwał... to co ja dalej będę napierał na swoje.. nie to nie.

@zwiastun: Dzięki, działa.

Pozdrawiam

Raczek
19-08-2008, 17:47
Witam ponownie :)

Wie ktoś może jak zrobić, aby pole E-mail, było nieobowiązkowe? Albo żeby go wogóle nie było?

Pozdrawiam

crazyluki
19-08-2008, 19:17
ta, wyedytuj ten komponent i usuń to pole z email,
daj mu atrybut hidden i ustaw jakieś value na coś w stylu value="jakis@mail.pl"

Raczek
19-08-2008, 20:08
Yyyy...
A mógłbyś po kolei jak głąbowi wytłumaczyć? Będę baardzo wdzięczny!

Pozdrawiam

crazyluki
19-08-2008, 20:22
poczytaj o formularzach w html i poszukaj podobnego w kodzie tego komponentu JA submit.
nie, nie będę tak miły :)

lub jak nie chce Ci się grzebać - napisz do autora/autorów tego komponentu jak to zrobić:)

vego007
19-08-2008, 20:24
1. Szukasz pliku
ścieżka_do_joomli/components/com_user/views/register/tmpl/default.php
2. edytujesz "edytorem" :D
3. Znajdujesz


<tr>
<td height="40">
<label id="emailmsg" for="email">
<?php echo JText::_( 'Email' ); ?>:
</label>
</td>
<td>
<input type="text" id="email" name="email" size="40" value="<?php echo $this->user->get( 'email' );?>" class="inputbox required validate-email" maxlength="100" /> *
</td>
</tr>
i zmieniasz na


<tr>
<td height="40">
<label id="emailmsg" for="email">
<?php echo JText::_( 'Email' ); ?>:
</label>
</td>
<td>
<input type="hidden" id="email" name="email" size="40" value="jan@jan.pl" class="inputbox required validate-email" maxlength="100" /> *
</td>
</tr>
albo możesz spróbować


<tr>
<td height="40">
<label id="emailmsg" for="email">
<?php echo JText::_( 'Email' ); ?>:
</label>
</td>
<td>
<input type="text" id="email" name="email" size="40" value="<?php echo $this->user->get( 'email' );?>" class="inputbox" maxlength="100" /> *
</td>
</tr>
4. Zapisujesz (zazwyczaj ikonka dyskietki) i sprawdzasz czy działa.
To przykład z rejestracji. W JaSubmit powinno być analogicznie, niestety ja tego nie używam to nie podam Ci gotowca ale myślę że jak w tym skumasz to inne są podobne

crazyluki
19-08-2008, 20:27
vego007 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=13687): chyba nie w tym miejscu to wkleiłeś :D:D

vego007
19-08-2008, 20:31
vego007 (http://forum.joomla.pl/member.php?u=13687): chyba nie w tym miejscu to wkleiłeś :D:D

Na początku myślałem, że chodzi o rejestrację. Nie wczytałem się :D Nie wiem jak są tworzone formularze w JA submit ale może coś się z tego przyda. P.S nie wiem jak kasować swoje posty

Viking
20-08-2008, 02:08
Takie czasy, każdy chce mieć "portal" i to w dużej mierze przez nas ;)
@Raczek: współczuję... Jeśli "portal" wypali (hmmm...) to radzę zapoznać się z czymś w stylu Akismet albo Mollom.

nahagel
02-03-2009, 14:46
A jaki mialoby to sens? Chcialbys miec setki artykulow dodanych przez spamboty zupelnie nie majacych zwiazku z Twoja strona?
A jeżeli strona ta zostałaby wzbogacona w coś w stylu Security Images (Captcha)? Nie wystarczy?