PDA

Zobacz pełną wersję : menu prawe



huzar55
05-08-2008, 16:18
Mam problem- tworzę stronkę swojego liceum-->
www.xlo.torun.pl/xlo/ (http://www.xlo.torun.pl/xlo/) i menu lewe zrobiłem w html, menu prawe także chcę zrobić w html. Ale zauważyłem jeden problem. Dlaczego menu lewe jest szersze od prawego? Chce aby temu zaradzić jakoś. Mianowicie, chciałbym, żeby menu prawe było tych samych rozmiarów co lewe. Nie wiem jak to zrobić czy w htmlu czy na zapleczu? I w jaki sposob?

zwiastun
05-08-2008, 16:21
Co to znaczy, że zrobiłeś lewe menu w HTML? I po kie licho?

huzar55
05-08-2008, 16:51
no przez edytor html.. dlatego, że menu joomla szablonu biz blue mi sie nie podobalo.

zwiastun
05-08-2008, 17:02
Dalej nie rozumiem, ale to Twój problem. Poradnik na temat tworzenia szablonów jest na www.pomoc.joomla.pl

big_krzysiek
05-08-2008, 17:19
szablon biz_blue ma prawe i lewe menu i wszystko jest w nim ok. jest to szablon na 100% szerokosci ekranu, ale widze ze probowales go zmniejszyc na 1024. prawdopodobnie tutaj tkwi blad. jesli chcesz przerobic go na templatke o stalej szerokosci musisz wszedzie w kodzie zmienic ten parametr. bedziesz tez mial problem w tym szablonie z niektorymi edytorami. musisz w headzie dodac kod:
<?php
if ( $my->id ) {
initEditor();
}
poza tym wszystko hula ok!

zwiastun
05-08-2008, 17:46
Big_krzysiu: problem w tym, że huzar55 ma tylko zielone pojęcie na ten temat. Rozumiesz, co to znaczy, że stworzył menu w HTML-u?