PDA

Zobacz pełną wersję : mXcomment - polskie znaki i data



torgaj
05-08-2008, 19:32
Witam,

zainstalowałem komponent mXcomment w wersji UTF-8. Wszystkie opisy (zdefiniowane przez tłumacza) wyświetlają się bez problemu. Niestety, to, co jest wpisywane w pole formularza (imię, nazwisko, treść komentarza) nie wyświetla polskich znaków. Czy ktoś wie, jak to naprawić?

Poza tym mam problem z godziną dodania komentarza - jest zupełnie inna niż ta rzeczywista (wcześniejsza) :confused:....

inkos
05-08-2008, 21:50
A wiesz ze istanieje cos takiego jak regulamin tego forum a w nim wskazowki co powinien zawierac post aby nie otrzymac odpowiedzi taka jak ta? Co to za Joomla jakie kodowanie, jaki serwer itp.

torgaj
05-08-2008, 21:59
Przepraszam. Wydawało mi się, że w tym przypadku akurat te dane nie mają znaczenia (to znaczy kodowanie serwisu oczywiście ma znaczenie, ale akurat tu raczej nie tkwi problem, bo same opisy/polecenia/linki przy komentarzach maja polskie znaki, krzaki są tylko w polach formularza).

Problem analizowała (sprawdzała w panelu i na serwerze) osoba, która zna się na joomla bardzo dobrze i uznała go za trudny. Teoretycznie wszystko powinno działać. Ale nie działa.

Wydaje mi się więc, że nie da się go rozwiązać przez forum. Niestety :(.

(Dla super specjalistów od joomla którzy byliby w stanie podać jakieś niekonwencjonalne rozwiązania - bo konwencjonalne ponoć zawiodły: serwis jest kodowany w UTF-8, stoi na płatnym serwerze OVH).

zwiastun
05-08-2008, 22:17
Proponuję sprawdzić, czy w polach bazy danych w tabelach komponentu została zdefiniowana metoda porównania znaków. Jeśli nie, zrobić to ręcznie.

torgaj
09-08-2008, 21:47
OK, ostatecznie po pomoc zwróciłam się do fachowca. Mam teraz polskie znaki w treści komentarza, nie mam w polu autora - ale to podobno wina błędu popełnionego przy instalacji joomla.

Z tego, co zrozumiałam, zmieniana była baza danych i kod komponentu. Szczegółów niestety nie podam....

kuba-police
25-08-2008, 21:51
Podaj innym też może się przydać ;-)