PDA

Zobacz pełną wersję : Komunikat przy wejściu na strone



stereo
05-08-2008, 21:19
Czy jest jakiś moduł lub komponent który by najnowszej joomli wyświetlał komunikat przy wejściu na stronę ze np zalecamy przeglądarkę IE 7 firefox 3 etc? lub cokolwiek co ja wpisze??

inkos
05-08-2008, 21:55
Kiedyś coś takiego widzialem na extensions.joomla.org czyli dodatki umozliwiajace wyswietlanie swoich komunikatow. Sprawdz.

zwiastun
05-08-2008, 22:31
Czy jest jakiś moduł lub komponent który by najnowszej joomli wyświetlał komunikat przy wejściu na stronę ze np zalecamy przeglądarkę IE 7 firefox 3 etc? lub cokolwiek co ja wpisze??
Bardzo dobry pomysł! Lata 30? 40? Wiek XIX - ale wtedy w ogóle nie byla takich urządzeń. Jak nie umiesz spowodować, żeby strona była dobrze odczytywana przez wszystkie przeglądarki, to się tym po prostu nie zajmuj, a nie mąć użytkownikom w głowach. Po to mają wolność, żeby jej używali!

stereo
06-08-2008, 13:10
napisalem tylko przyklad bowidzialemt o na jednej ze stron a dokladniej chodzi mi o wrzucenie obrazka z toplisty....

poszukam

zwiastun
06-08-2008, 13:16
Po co się tłumaczysz! Uzmysławiam Ci tylko, że to działanie bez sensu. Jak koniecznie chcesz, to nic nie musisz szukać, wystarczy zrobić własny moduł i opublikować go na stronie startowej. Obrazek - masz moduł Obraz losowy (jeden w katalogu i nie będzie losowy)

stereo
07-08-2008, 10:21
wiem ze tak mozna i tak mam zrobione.... jako reklama.. ale wolabym zeby wywalalo na srodku ekranu i tojest duzo bardziej widoczne;]
juz mam ten modulik
pozdrawiam

zwiastun
07-08-2008, 10:33
Rozumiem, że masz świadomość, iż 30-40-50% użytkownikom powiesz głośno i wyraźnie: "Przepraszamy, ale my sobie na Was kichamy!". Bo cokolwiek napiszesz, to mniej więcej to będzie znaczyło!
Zrozum, że choć przeglądarki doskonale nie są i nigdy nie będą, to:
a) projektanci przeglądarek naprawdę zrobili już bardzo dużo od czasów "wojennych" i komunikaty, jaki chcesz zamieścić, są dziś nie na miejscu
b) Są setki poprawnych szablonów dl Joomla, które prawidłowo wyświetlają treść we wszystkich popularnych przeglądarkach. Więc naprawdę nie ma powodu, by obwieszczać światu swoje dyletanctwo!
Czym innym jest uświadamianie użytkownikom, że są przeglądarki i IE, a czym innym zmuszanie do korzystania z konkretnego oprogramowania. Idąc tym tropem, możesz sobie zażyczyć, żeby Twoje strony były oglądane tylko za pomocą sprzętu sprowadzonego z chińskiego Pcimia Dolnego za pośrednictwem poczty polskiej i opłaconego miseczkami ryżu!

vego007
07-08-2008, 10:41
Popieram Zwiastuna. Jeśli chcesz się zająć tworzeniem witryn internetowych to musisz myśleć o wszystkich użytkownikach internetu. Nie wszyscy wiedzą, że są inne przeglądarki niż IE, mimo iż dość intensywnie korzystają z internetu. Pomyśl co zrobi taki użytkownik, jak wejdzie na tą Twoją witrynę a tam wielki napis witryna nie jest dla Ciebie bo nie masz przeglądarki takiej, jaką bym sobie życzył. Podejrzewam, że większość a przynajmniej część z nich nawet po instalacji przeglądarki "zalecanej" do Twojej strony już nie powróci

stereo
08-10-2008, 14:32
o matko nie dogadam sie... moja strona dziala na wszystkich popularnych 3 przegladarkach i wystarczy..!! tutaj macie stronke o co mi chodzi PFRON NAKAZAL ZEBY TAKIE GOWNO bylo na stronie... sory za caps ale sie wcisnal...

http://www.oion.suwalki.pl/

zwiastun
08-10-2008, 16:02
To odpisz tym z PFRONU że "takie ********************" mogą sami sobie umieścić, w końcu mają spore doświadczenie z osiołkami!
PS:
To wyskakujące okienko to też na wniosek PFRONU?
Sory, ale zawracasz gitarę. Po jasną anielkę bierzesz się za realizację takich zleceń jak się na tym nie znasz. Co to za filozofia:
a) stworzyć wyświetlany na każdej stronie moduł z komunikatem
b) wstawić tekst na sztywno do szablonu

dudekd
08-10-2008, 20:06
jest taki mod - sprawdz czy to IE6 i sugeruje inne rozwiazania
http://tools.yootheme.com/yootools/free-stuff/yooiecheck.html

dkint
08-10-2008, 20:20
Witam

Jak już chcecie wynalazki to jest takie coś - http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,5752/Itemid,35/ - do pooglądania w działaniu w sklepie (w budowie) www.twojsklep24.com

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
08-10-2008, 20:21
Moduł, który polecasz, ma nieco inne przeznaczenie.
Ludzie!!!!!!!!!!!!
Głowy proszę uruchomić przede wszystkim!
Osobie niepełnosprawnej, a więc takiej, która i tak ma trudności z posługiwaniem się Internetem, chcecie:
* dawać komunikaty, żeby sobie szukali innej przeglądarki,
* wyświetlać dodatkowo okienka, które muszą wyłączać,
* upominać, żeby zaktualizowali przeglądarkę, bo mają nieaktualną.
Najlepiej im powiedzieć od razu, żeby sobie dali spokój z Internetem, bo to impreza tylko dla zdrowych, pięknych i bogatych!
Strony dostępne, a adresowane dla niepełnosprawnych w szczególności, mają być zrobione tak, żeby były łatwe do korzystania na każdej przeglądarce i na każdym urządzeniu. Jak się tego nie umie zrobić i nie wie, się, co to oznacza, żeby tak zrobić, to się za takie prace nie zabiera!

dkint
08-10-2008, 20:33
Witam

Masz rację Zwiastunie, dlatego napisałem wynalazek - ogólnie jeśli już faktycznie PFRON czy inny ktoś wymaga jakiegoś komunikatu (czytaj podziękowania) za ich hojność to najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie statycznego elementu jako własny moduł lub dodatkowy kawałek kodu w templatce - wyświetlany w pozycji gdzieś na dole - np. stopka ...

Przykład - http://www.e-roztocze.info/ (strona nie mojej produkcji i nie joomla - ale może to i lepiej) ... dobry przykład na to jak to można rozwiązać ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
08-10-2008, 20:37
Rzecz jedynie w tym, że PFRON nie stawia takich wymagań (no, chyba że jakiś terenowy kacyk!).