PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł tylko dla danego użytkownika?



chloe
06-08-2008, 11:43
Witam,
mam pytanie. Czy istnieje komponent, ktory pozwoli na to, by dany artykul byl dostepny tylko i jedynie po zalogowaniu sie dla danego uzytkownika? Oraz czy istnieje mozliwosc, ze taki uzytkownik po zalogowaniu sie na stronie glownej od razu zobaczy ten konkretny artykul?
Bylabym wdzieczna za odpowiedz.

inkos
06-08-2008, 18:01
Komponent JUGA?

alvi
16-11-2010, 22:53
A coś bezpłatnego? Przecież to nie musi być mega rozbudowane. Kurcze żebym umiał się w tym połapać to do poziom dostępu specjalne dodałbym w parametrach rozszerzonych żeby można było wpisać nazwę użytkownika, który może odczytać artykuł. Wpisuje - dostęp ma tylko wpisany użytkownik i admin, Nie wpisuje - działa jak do tej pory poziom dostępu specjalny. Niby takie proste a jednak tyle lat nie wprowadzone... pozdrawiam

eman
23-04-2012, 15:23
potwierdzam 2012 rok a szukam po forum i dalej nic nie znalazłem .... niby proste a nikt sie nie pokwapił ... ehh

nikszal
23-04-2012, 15:48
potwierdzam 2012 rok a szukam po forum i dalej nic nie znalazłem ....
Przepraszam, ale nie rozumiem powodu do narzekań.


niby proste a nikt sie nie pokwapił ... ehh
I już nie pokwapi w Joomla 1.5.xx.
Skorzystaj z Joomla 2.5.x

templer00
20-07-2012, 21:16
WItam,
Chciałbym odświeżyć wątek...



I już nie pokwapi w Joomla 1.5.xx.
Skorzystaj z Joomla 2.5.x

Czy to znaczy ze w Joomla 2.5.x jest juz taka mozliwość? (lub komponent który rozwiązuje takie działanie)

zwiastun
20-07-2012, 21:45
W J. 2.5 dysponujesz pełnym systemem ACL (Kontrola poziomów dostępu), wiec możesz zrobić, co Ci się tylko w tej mierze wymarzy. Choć tak daleko idąca personalizacja jest chyba przekombinowana.

templer00
21-07-2012, 10:09
Dziękuję za odpowiedź!, Na pewno zagłębie się w temat ACL.
Jednak może masz rację odnośnie przekombinowania, trochę czynności trzeba będzie wykonać w zapleczu aby uzyskać efekt, o który tak na prawdę chodzi. A mianowicie chcę uzyskać taki mechanizm aby użytkownik logując się na stronę był przekierowywany na artykuł, gdzie znajdują się informację tylko dla tego jednego użytkownika. Użytkownik nie ma mieć możliwości edycji tych danych, ma je tylko odczytać czy pobrać. Szczególnie w branży finansowo-ubezpieczeniowej te rozwiązania są poszukiwane (przynajmniej ja się z takimi spotkałem). Jeżeli nie poprzez ACL, to w jaki inny sposób?

seba.adm
21-07-2012, 10:38
Witam.

@templer, jeżeli ewentualnie w grę wchodziło by wyświetlanie tej treści w module, możesz skorzystać z rozszerzenia Advanced Module Manager (http://www.nonumber.nl/extensions/advancedmodulemanager). Wersja Professional daje możliwość ustawienia wyświetlania modułu dla konkretnego użytkownika (wskazuje się ID użytkownika).