PDA

Zobacz pełną wersję : JCE 1.5.0 Stable - pliki językowe pl-PL



DooSHeK
06-08-2008, 18:29
----------------------------------------------------------------
Oficjalne polskie tłumaczenie do JCE.
Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2009 Polish Joomla! Centre.
----------------------------------------------------------------

Zawiera:

- JCE Admin Component 1.5.6
- JCE Utilities 2.1.7
- Media Object 1.5.0
- JCE Editor Plugin 1.5.2
- Joomla! Links for Advanced Link 1.2.0
- DocMan Links for Advanced Link 1.1.1
- RokDownloads Links for Advanced Link 1.0.0
- Caption 1.5.2
- File Manager 1.5.2
- Highslide Expander 2.0.0
- Highslide HTML Expander 2.0.0
- IFrame Plugin 1.5.0
- Image Manager Extended 1.5.5
- Media Manager 1.5.4
- Template Manager 1.5.5

-----------------------------------------------------------------
Tłumaczenie wykonali: DooSHeK, zwiastun.
-----------------------------------------------------------------
Kontakt:
artdooh@o2.pl - DooSHeK
zwiastun@joomla.pl - zwiastun
-----------------------------------------------------------------

ps.
Plik jce.xml zawiera przetłumaczone menu komponentu JCE Admin Component, jeśli chcesz mieć przetłumaczone menu to zastąp ten plik w paczce com_jce_156 i dopiero wtedy zainstaluj JCE.

inkos
06-08-2008, 18:33
Dużo braków czyli nieprzetlumaczonych definicji (oczywiscie poza wymienionymi powyzej.) Byloby dobrze gdybys zagladnac do tlumaczenia JCE dla Joomla 1.0.x jaka jest w zasobach Joomla.

DooSHeK
06-08-2008, 18:46
dużo czyli ile? i gdzie? pomijając braki w plikach orginalnych oraz pozostawione przeze mnie orginalne nazwy niektórych opcji tak aby nie wprowadzać zamieszania (niekiedy angielska nazwa jest na tyle znana i stosowana, że nie warto tłumaczyć na pl np: float) to jednak określenie "dużo" to troche przesada. Możesz wskazać czego brakuje? bo nie jestem w stawnie wszystkiego wyłapać.

inkos
06-08-2008, 18:52
Mniej nerwów. ;) A przykłądy to np. z katalogu site plik pl-PL.com_jce_templatemanager.ini i perełki takie jak "na temat Browser" i wiele innych. Zreszta zamiast pisac kolejny post sciagnij sobie paczkę JCE jaka jest w zasobach joomla.pl i porownaj pewne definicje. Jak juz chcesz cos zrobic to nie rób tego "na odczep się" tylko w miare porządnie. ;)

DooSHeK
10-08-2008, 12:37
About Browser -> Na temat Browser. Pozostawiłem orginalne nazwy dodatków i komponentu. Fakt mogłem dać Browser w cudzysłowia może było by bardziej zrozumiałe. W zasobach nie ma plików do 1.5 tylko do starszej wersji.

zwiastun
10-08-2008, 13:28
Na PW posłałem Ci - jak na mnie - delikatnie sformułowaną opinię w tej mierze. Jak widzę, nie przemówiła, w związku z tym ją upubliczniam:

Mnóstwo mniejszych i większych błędów, w tym rażących błędów ortograficznych. Czemu nie korzystasz z tego, co było zrobione. To nie jest wiersz ani literatura piękna. Nie można ot tak sobie a muzom zastępować czegoś, co zostało już wypracowane, sprawdzone, zestandaryzowane własnymi pomysłami. Szkoda włożonej pracy i umiejętności.

I dodaję:
======== usunąłem, niezasłużoną ocenę - zwiastun =============

zwiastun
18-02-2009, 01:20
Głupio mi, ale co się należy, to się należy.
Przejrzałem ostatnio dokładnie tłumaczenie DooSHeKa i... nie sposób nie przyznać, iż moja opinia, wyrażona powyżej, nie powinna mieć miejsca.

Owszem, tłumaczenie ma usterki, braki, nawet i błędy. Owszem, szkoda, że tłumacz nie wykorzystał tego, co już było zrobione we wcześniejszych polskich wydaniach.

Ale to nie powód, by tak negować wartość pracy DooSHeKa, jak to uczyniłem w usuniętym fragmencie wiadomości powyżej.

Przepraszając, mam nadzieję, że DooSHeK zechce kontynuować swoje dzieło.

DooSHeK
18-02-2009, 22:27
Przeprosiny przyjęte. A i kontynuuję :) właśnie siedzę i tłumacze sobie nowe wersje, które właśnie wyszły (standard + pluginy) . No ale na pewno przydało by się więcej ludzi, którzy spojrzeli by na tłumaczenie i wyłapali nieścisłości i błędy. Będzie można zaadoptować już istniejące tłumaczenie z poprzednich wersji aby zachować zgodność a do tego potrzeba więcej ludzi jako, że trzeba przejrzeć starsze wersje i robić to nie jako ręcznie (w starszej wersji 1.1.x inaczej są zapisywane pliki językowe) Myślę, że przy podziale pracy szybciej i łatwiej będzie stworzyć finalną wersję

DooSHeK
19-02-2009, 09:43
Poszukuję osób, które mają oprócz standardowego JCE również płatne pluginy i które mogą pomóc w tłumaczeniu. Prosze o zgłaszanie się na PW.

zelo
20-02-2009, 03:30
Na potrzeby własne przetłumaczyłem większą częśc komponentu i pluginu.
Na pewno nie jest to profesjonalne tłumaczenie, ale myśle, że komuś się przyda.

W załączniku wrzucam pełny przetłumaczony moduł i komponent (przetłumaczyłem wszystkie pliki językowe które znalazłem, prócz bodajrze 1, ale jest puźno i moge się mylić :) ).
Jak by ktoś się obawiał instalować pliki z tych paczek to wystarczy sobie wyciągnąć same pliki językowe i przekopiować.

Wszelkie błędy/propozycje możecie przesłac na PW, chętnie poprawie :D .


Edit 2. Właśnie zauważyłem, że PA jest przetłumaczone tylko w małej części. Jutro może to wszystko skończe i poprawie.

Edit 3. Jednak się wstrzymam z powodu paru błędów :). Jutro zrobie to na spokojnie i wrzuce.

zwiastun
20-02-2009, 08:25
@Zelo, wstrzymaj się z pracą - DooSHeK dysponuje niemal kompletnym tłumaczeniem.

DooSHeK
20-02-2009, 22:40
Do przetłumaczenia został plik od dodatku templatemanager.
Jeśli ktoś posiada ten dodatek i jest biegły w JCE to niech przetłumaczy ten plik. Problem polega na tym, iż w tym wypadku tłumaczenie nie polega na tłumaczeniu a bardziej na wytłumaczeniu podanych opcji.

Do przetłumaczenia są też te dwie linijki (nie wiem do czego dokładnie ta opcja służy, została wprowadzona w najnowszej wersji) z pliku pl-PL.com_jce.ini:


PARAM ENTITY ENCODING=Entity Encoding
PARAM ENTITY ENCODING DESC=Entity encoding method to be used by the editor.

zwiastun
20-02-2009, 23:21
PARAM ENTITY ENCODING=Kodowanie encji
PARAM ENTITY ENCODING DESC=Metoda kodowania encji - znakowa, np. copy; nbsp; numeryczna (za pomocą liczb szesnastkowych) albo bez kodowania

DooSHeK
23-02-2009, 19:48
Odzew praktycznie zerowy, normalka :/ w każdym bądź razie przetłumaczone jest wszystko.
----------------------------------------------------------------
Oficjalne polskie tłumaczenie do JCE.
Wszelkie prawa zastrzeżone ® 2009 Polish Joomla! Centre.
----------------------------------------------------------------
Zawiera:
- JCE Admin Component 1.5.1
- JCE Utilities 2.1.7
- Media Object 1.5.0
- JCE Editor Plugin 1.5.2
- Joomla! Links for Advanced Link 1.2.0
- DocMan Links for Advanced Link 1.1.1
- RokDownloads Links for Advanced Link 1.0.0
- Caption 1.5.1
- File Manager 1.5.2
- Highslide Expander 1.0.4
- Highslide HTML Expander 1.0.5
- IFrame Plugin 1.5.0
- Image Manager Extended 1.5.3
- Media Manager 1.5.4
- Template Manager 1.5.4
-----------------------------------------------------------------
Tłumaczenie wykonali: DooSHeK, zwiastun.
-----------------------------------------------------------------
Kontakt:
artdooh@o2.pl - DooSHeK
zwiastun@joomla.pl - zwiastun
-----------------------------------------------------------------
ale, jako że występują pewne błędy w JCE uniemożliwiające pełne przetłumaczenie (brakujące ciągi lub błedy w plikach .js) i instalacja tłumaczenia wymagałaby instalowania plików językowych i poprawki zastępującej pliki nie związane ściśle z tłumaczeniem poczekam chwile aż Ryan naprawi błedy i wyda wersję poprawioną.

zwiastun
23-02-2009, 19:59
Analizowałem templatemanager. Niestety, spodziewanych efektów, które pozwoliłyby na podstawie praktyki objaśnić, o co chodzi, uzyskać mi się nie udało. Dodatek najwyraźniej nie działa jeszcze jak trzeba (podobnie zresztą jest z odpowiednikiem w TinyMCE).

DooSHeK
23-02-2009, 20:09
Template manager zrobiłem, ale masz racje nie działa jeszcze jedna opcja, w nastepnej wersji będzie poprawiona.

PeFik
25-02-2009, 10:17
do samodzielnego montażu czyli skopiowania plików, częściowe spolszczenie



---------uwaga! zalecam jednak stąd (nowe i lepsze) --> http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21009

zwiastun
05-03-2010, 02:34
Do naszego katalogu rozszerzeń został właśnie dodany kompletny pakiet instalacyjny języka polskiego dla JCE (dodatek 1.5.6, komponent - 1.5.7 oraz wszystkie znane rozszerzenia). Tłumaczenie wykonane przez zespół DooSHek-zwiastun.
http://pliki.joomla.pl/katalog/edycja/edytory/jce-1.5-jezyk-polski.html

keran
05-03-2010, 10:58
Rewelacja! ogromne dzięki.

Co byście powiedzieli na opracowanie pluginu do uploadu plików? :)
Mam plan na maly plugin, bo obecnie nie ma takiej możliwości w JCE za free. Nie byłby rozbudowany tak jak ten komercyjny ale znacząco ułatwiłby publikowanie plików np.: .pdf
no ale to już sprawa na nowy wątek.

Jeszcze raz dziękuje

zwiastun
05-03-2010, 11:02
Po prostu twórz!