PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja modułu remository



dymek91
06-08-2008, 21:58
Witam!
Chciałbym z modułu remository usunąć jeden link. Co nalezy zmienic w kodzie aby go usunąć. Zaznaczyłem go na screenie. Prosze o pomoc :)

http://images31.fotosik.pl/344/01ed84cae2c82f99.jpg

inkos
07-08-2008, 12:12
A remository to rozumiem ze w wersji "0.1. Beta Alfa Zeta 3" bo chyba nowszej jeszcze nie wydano? Jeśli tak to w pliku bzdetynatematwygladu.php usuń co trzeba. ;)

Tak pozatym to po co ci komponent typu remository skoro chcesz z niego usunac jedna z najwazniejszych funkcji czyli mozliwosc pobierania plikow?

dymek91
07-08-2008, 12:23
Ehh nie zrozumiałeś mnie... Chce usunąć ten przycisk, ponieważ jest on takze jak się kliknie na tytuł pliku. Zalezy mi na tym aby jak ktos chce pobrac plik to zeby kliknal na jego tytul, bo w nastepnym oknie jest juz przycisk "pobierz". Wersja remository to 3.2.


Jeśli tak to w pliku bzdetynatematwygladu.php usuń co trzeba.

No własnie szukałem pliku, ktory by odpowiadał za wygłąd ale nie moge znaleźć, nie znam się dobrze na php, więc moze wiesz gdzie go znaleźć i co wnim usunać?

inkos
07-08-2008, 12:32
No teraz to juz jasniej. Nie wiem jak to jest w tak starej wersji remository ale z pewnoscia jest to ktorys z plikow konczacych sie na html.php znajdujacych sie w katalogu components/com_remository/

zwiastun
07-08-2008, 12:41
nie znam się dobrze na php, więc moze wiesz gdzie go znaleźć i co wnim usunać?
To po co ruszać, skoro się nie znasz? Uczyć się, oczywiście, zawsze warto, ale wtedy lepiej zaczynać od rzeczy prostych!

dymek91
07-08-2008, 12:42
znalazłem taki plik:"remository.html.php". Moze wiesz ktora to czesc kodu odpowiada za wyswietlanie tego przycisku? Zamieszczam plik. Byłbym bardzo wdzięczny

http://www.box.net/shared/4r96ikrcw8


To po co ruszać, skoro się nie znasz? Uczyć się, oczywiście, zawsze warto, ale wtedy lepiej zaczynać od rzeczy prostych!

Zaczynać od rzeczy prostych to mozna w nieskonczonosc. I tak nigdy sie nie wie, kiedy sie wie na tyle, żeby mozna bylo przejsc na rzeczy trudniejsze. A php ucze się od niedawna, potrzebna mi jest narazie tylko ta jedna rada, wskazowka.

zwiastun
07-08-2008, 12:49
Ja w takich kwestiach jestem uparcie nieużyteczny. Uważam, że jeśli ktoś ma wystarczające minimum wiedzy, to nie zadaje takich pytań, tylko znajduje i poprawia, co chce, a jak zadaje pytania, to znaczy, że nie ma wystarczającej wiedzy, by cokolwiek ruszać w skryptach php, gdzie wystarczy usunąć średnik czy apostrof, by zepsuć kod.
Dowód, że to łatwo znaleźć: jest obrazek - jaka to filozofia dla osoby mającej blade pojęcie odczytać nazwę obrazka i odszukać go w skrypcie?
Zatem, bez obrazy. Może ktoś inny pomoże, ja nie - dla zasady :)

dymek91
07-08-2008, 13:15
Zwiastun, twoja porada okazała się pardziej trafna niż myślisz, dzieki, poradziłem sobie :D

zwiastun
07-08-2008, 13:19
Zwykle wiem, co doradzam. Jestem nauczycielem z zawodu :)