PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Remository



zizek
01-05-2006, 12:21
Witam
próbuję instalować Remository 3.22 PL na Joomla 1.07 PL i cały czas dostaje komunikat zwrotny "Inny komponent już korzysta z katalogu: "...components/com_remository/". - ten katalog oczywiście nie instnieje.
Powód tego jest taki, że wcześniej próbowałem instalować ten komponent ale nie udawało się - dostawałem komunikat, że nie znaleziono komponentu itp. Doczytałem tu na formu żeby do pliku instalacyjnego dodać informacje o kodowaniu języka - i problem zniknął połowicznie - przypuszczam że po poprzednich próbach instalowania pozostały jakieś śmieci (w panelu admina nie ma zainstalowanego Remository). Gdzie trzeba poczyścić "śmieci" żebym mógł zainstalować komponent?

Rybik
01-05-2006, 12:37
wlaczyc w TotalCommanderze Net/ftp-show hidden files, potem usunac katalog c0m_remository, przy okazji sprawdzic poza /components/ dodatkowo /administrator/components/

zizek
01-05-2006, 14:16
Oki dałem w TotalCommanderze żeby pokazywał ukryte pliki i faktycznie w components jest śmiec w postaci katalogu com_remository tylko że przy próbie kasowania zwraca mi komunikat "Permission denied" i nie da się mu nijak go usunąć. Próba przestawienia chmodów też niemożliwa.

Qwert
01-05-2006, 15:17
popros admina serwera zeby ci to usunal

josh
01-05-2006, 15:29
najprosciej i najszybciej bedzie jak wgrasz joomlaxplorer, przy jego pomocy na pewno da sie usunac niepotrzebny folder z zawartoscia
TUTAJ paczuszka (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,61/)
pozdr

zizek
01-05-2006, 16:44
Więc tak zainstalowałem xplorera i poszło jak pomaśle - katalog usunąłem, jednak remository nie udało mi się zainstalować - dostałem komunikat takiej treści:
"SQL Error DB function failed with error number 1067
Niewła?ciwa warto?ć domy?lna dla 'itemid' SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_downloads_reviews` ( `id` int NOT NULL auto_increment, `sequence` int NOT NULL default '0', `windowtitle` varchar(255) NOT NULL default '', `component` varchar (255) NOT NULL default '', `itemid` int NOT NULL default '', `userid` mediumint NOT NULL default '0', `userURL` varchar(255) NOT NULL default '', `title` varchar (255) NOT NULL default '', `comment` text NOT NULL default '', `fullreview` text NOT NULL default '', `date` datetime NOT NULL default '2000-01-01 00:00:00', UNIQUE KEY `id` (`id`), KEY `userid` (`component`,`itemid`,`userid`) ) TYPE=MyISAM;
SQL =

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_downloads_reviews` (
`id` int NOT NULL auto_increment,
`sequence` int NOT NULL default '0',
`windowtitle` varchar(255) NOT NULL default '',
`component` varchar (255) NOT NULL default '',
`itemid` int NOT NULL default '',
`userid` mediumint NOT NULL default '0',
`userURL` varchar(255) NOT NULL default '',
`title` varchar (255) NOT NULL default '',
`comment` text NOT NULL default '',
`fullreview` text NOT NULL default '',
`date` datetime NOT NULL default '2000-01-01 00:00:00',
UNIQUE KEY `id` (`id`),
KEY `userid` (`component`,`itemid`,`userid`)
) TYPE=MyISAM;"

Coś da się z tym zrobić?

IveliosChristopher
12-05-2006, 10:05
Da sie jakoś manualnie/recznie zainstalwoac Remository, bo ciagle mi krzyczy że nie może wczytac pliku XML, testowałem wersje od 3.21 do 3.25 i to samo za kazdym razem.