PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z JoomlaXporer



-Miszczu-
06-08-2008, 23:26
Witam.
Zainstalowałem moduł JoomlaXporer w wersji 1.5.5 i zgodnie ze wskazówkami ostawiłem go na header. Jednak nie mogę go znaleźć w menu górnym w strefie admina.

W czym jest problem?

Dylek
07-08-2008, 07:49
??????????

-Miszczu-
07-08-2008, 08:55
Heh... Zainstalowałem moduł ale jak mam go użyć skoro nie ma go w menu? Miałem wcześniej Joomle 1.0.12 to Xplorer był w menu i wszystko pięknie śmigało.

Przepraszam za głupie pytania, ale jestem tu nowy - od tyg interesuje się Joomlą.

Dylek
07-08-2008, 09:16
mylisz pojecia modul i komponent. JoomlaXplorer jest komponentem - po instalacji masz go dostepnego w panelu administratora w gornym menu "komponenty" (w 1.0.x)

-Miszczu-
07-08-2008, 09:27
Aha. Rozumiem już. Ale jak już wcześniej powiedziałem to owego komponentu nie ma w tym menu. Ten komponent jest tylko pod joomlę 1.0.x? Ja zainstalowałem go na 1.5.5 - to może być powód tego, że się nie wyświetla w menu.

Czy jest podobny komponent pod wersję 1.5.5?

P.s. Mówiłem to to moduł, bo zainstalowało mi się w modułach. Jest w Rozszerzenia/Moduły/Administrator.

zwiastun
07-08-2008, 09:53
1. Jeśli jest tam, gdzie mówisz, to zainstalowałeś nie bardzo wiadomo co.
2. Rozumiem, że wiesz, po co instalujesz ten komponent. Dla pewności jednak - potrzebny jest zaawansowanym użytkownikom Joomla albo w sytuacji, gdy mamy problemy z ochroną serwera uniemożliwiająca operacje na plikach. Joomla 1.5 radzi sobie jednak z takimi problemami bez potrzeby instalowania tego niezbyt bezpiecznego programu. Wystarczy skonfigurować odpowiednio warstwę FTP.

Dylek
07-08-2008, 09:53
jesli pod 1.5.5 - to musisz instalowac w trybie zgodnosci (legacy), albo uzyc nowszej wersji komponentu - czyli eXtplorera

-Miszczu-
07-08-2008, 10:26
1. Jeśli jest tam, gdzie mówisz, to zainstalowałeś nie bardzo wiadomo co.
2. Rozumiem, że wiesz, po co instalujesz ten komponent. Dla pewności jednak - potrzebny jest zaawansowanym użytkownikom Joomla albo w sytuacji, gdy mamy problemy z ochroną serwera uniemożliwiająca operacje na plikach. Joomla 1.5 radzi sobie jednak z takimi problemami bez potrzeby instalowania tego niezbyt bezpiecznego programu. Wystarczy skonfigurować odpowiednio warstwę FTP.
Po to aby przez joomle robić operacje na plikach. Słyszałem, że jest to o wiele wygodniejsze.



jesli pod 1.5.5 - to musisz instalowac w trybie zgodnosci (legacy), albo uzyc nowszej wersji komponentu - czyli eXtplorera
Instalowałemgo w trybie zgodności (legacy). Zaraz poszukam tej nowszej wersji. Dziękuję za pomoc - jak na razie ;)

zwiastun
07-08-2008, 10:41
Po to aby przez joomle robić operacje na plikach. Słyszałem, że jest to o wiele wygodniejsze.
Ano, jest, ale
- jak znam Joomla z czasów, kiedy jeszcze nie był Joomla, to nigdy nie zdarzyło mi się mieć takiej potrzeby, żeby wykonywać operacje na plikach za pomocą komponentu, o którym słyszałem również inne, niezbyt przychylne opinie.
- owe operacje na plikach można wykonywać całkiem bez problemów za pomocą protokołu FTP
Powtarzam raz jeszcze - to komponent owszem, użyteczny, ale najczęściej niekonieczny. Powinien być stosowany przez osoby w pełni świadome zagrożeń, jakie niesie!

raph3r
06-10-2008, 21:57
Ano, jest, ale
- jak znam Joomla z czasów, kiedy jeszcze nie był Joomla, to nigdy nie zdarzyło mi się mieć takiej potrzeby, żeby wykonywać operacje na plikach za pomocą komponentu, o którym słyszałem również inne, niezbyt przychylne opinie.
- owe operacje na plikach można wykonywać całkiem bez problemów za pomocą protokołu FTP
Powtarzam raz jeszcze - to komponent owszem, użyteczny, ale najczęściej niekonieczny. Powinien być stosowany przez osoby w pełni świadome zagrożeń, jakie niesie!

Witam.

A jednak mi się zdarza co dzień, gdy instaluje nowy komponent, czy też bot z poziomu Joomli to niejednokrotnie właścicielem do owego katalogu, czy też niektórych weń plików zostaje dziwny użytkownik 'nobody' i zazwyczaj z takim katalogiem oprócz zmiany nazwy nie idzie nic zrobić z poziomu ftp ani tez cPanelu (nawet zmienić uprawnień by np. dograć polski język), wtedy jedynie dziurawy i małobezpieczny extplorer (lub joomlaxplorer) może przyjść nam z pomocą. Być może wszystko to zależy od hostingu, jednak takie rzeczy się zdarzają.

Pozdrawiam.

zwiastun
06-10-2008, 22:27
Rację masz, i owszem, w odniesieniu do Joomla 1.0 i serwera wybranego niezgodnie z wymaganiami Joomla! Ale ponieważ to Ty wybierałeś sobie serwer, więc i Ty odpowiadasz za korzystanie z niezbyt bezpiecznych i niezbyt potrzebnych narzędzi.

raph3r
06-10-2008, 23:18
Rację masz, i owszem, w odniesieniu do Joomla 1.0 i serwera wybranego niezgodnie z wymaganiami Joomla! Ale ponieważ to Ty wybierałeś sobie serwer, więc i Ty odpowiadasz za korzystanie z niezbyt bezpiecznych i niezbyt potrzebnych narzędzi.

Zgadza się. Na szczęście to hosting na okres testowy (14-dniowy) i konkretny płatny wybór jest jeszcze przede mną. Zrazu poproszę wszystkich obeznanych w temacie (chyba, że podpowiedź zamieszczona publicznie zakrawałaby o kryptoreklamę to wtedy poproszę na e-mail) o namiary na hostingi, na których podczas instalacji (z poziomu Joomli) modułów, komponentów, czy też botów nie generują się foldery/pliki, których właścicielem jest niewygodny użytkownik nobody.

Dziękuję z góry.

crazyluki
07-10-2008, 05:05
włącz warstwę ftp w joomla pozbędziesz się wtedy problemu.

generalnie listę hostingów masz gdzieś na forum ( listę które hostingi uzytkownicy polecają).

raph3r
11-10-2008, 18:09
włącz warstwę ftp w joomla pozbędziesz się wtedy problemu.

generalnie listę hostingów masz gdzieś na forum ( listę które hostingi uzytkownicy polecają).
Wobec tego mam prośbę o link do postu zawierającego listę hostingów polecanych przez użytkowników. Dziękuję odgórnie.

crazyluki
11-10-2008, 18:13
mam prośbę - sam sobie znajdź

raph3r
11-10-2008, 21:44
mam prośbę - sam sobie znajdź

Sam szukalem, ale wpisujac 'nobody', 'nobody 99', czy tez '+nobody +99' lub 'nobody hosting 99' dostaje komunikat:


Nie znaleziono wyników Następujące wyrazy są albo zbyt popularne, za długie lub za krótkie i nie były uwzględnione w wyszukiwaniu : nobody, 99


wiec zapytam w jaki sposob (zamiast zmudnego przegladania wszystkich postow danej kategorii) poszukac tematow, w ktorych porusza sie problem powstawania (po instalacji komponentow, modulow, botow, czy tez szablonow z poziomu panelu administracyjnego joomla) katalogow/plikow, ktorych wlascicielem jest nobody 99 (podczas gdy wlascicielem powinien byc uzytkownik naszego konta hostingowego) i przykladow hostingow ktore tego problemu nie maja, chyba ze jest jakis inny sposob ominiecia tego problemu (przelaczenie na tryb ftp mnie nie urzadza).

Dzieki za odzew.


Udalo mi sie niby znalezc rozwiazanie przegladajac post po poscie. crazylooki podales link do rozwiazania problemu komus a ja juz chyba nie zasluzylem na niego: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=22138
(07-10-2008, 20:41).

Mam wobec tego pytanie: czy w joomli 1.0.x jest mozliwosc zalaczenia trybu ftp i gdzie sie to robi. W system > informacje o systemie > informacja o PHP znalazlem zapis: "FTP support - enabled" i nie wiem czy wlaczenie wsparcia dla FTP jest rownoznaczne z wlaczeniem trypu ftp. Wnioskuje, ze raczej nie, gdyz u mnie wciaz pojawiaja sie katalogi i pliki ktorych wlascicielem jest nobody (99).

prosze o pomoc. pozdrawiam

crazyluki
12-10-2008, 12:19
zainstaluj extplorer powinno dać radę..