PDA

Zobacz pełną wersję : migrator nie działa



atb80
07-08-2008, 16:02
Witam. Mam Joomla 1.0.15 z zainstalowanym migratorem, który jednak nie działa. Robię wszystko tak, jak w instrukcji - nawet podczas instalacji pokazuje mi się status "ok", a potem nie mam żadnych danych przeniesionych ze starego joomla.
Nie mam już do tego sił... Wie ktoś jak bezboleśnie zmigrować bazę danych?

zwiastun
07-08-2008, 16:04
Co się dzieje, że nie działa? Stwierdzenie "Nie mam sił" niczego bowiem nie wyjaśnia. Przewracałem toto na 2 serwerach na 10 strone. I dziala.

atb80
08-08-2008, 08:18
Nie wiem.. Może ja coś źle robię... W pierwszej kolejności zainstalowałem stary migrator do 1.0.15 i ściągnąłem bazę danych przez niego.
Podczas instalacji podaję plik migratora - mieli go, mieli, potem wyrzuca komunikat, że migracja zakończona sukcesem. Kiedy loguję się do panelu i patrzę na użytkowników - pokazuje mi się pusto i 14 znaczników ze stronami - dalej - wstecz - ale wszędzie pusto - tak samo z newsami....
W starej wersji używam CB do zarządzania użytkownikami - może to był błąd?

zwiastun
08-08-2008, 10:29
Wynika z tego, że migrator dokonuje zrzutu bazy danych, ale:
a) migrator nie wykonuje pełnego zrzutu - aby tak się działo, potrzebne są wtyczki ETL i SQL (można je zrobić samemu - bo programiści, niestety ich nie dostarczają)
b) nawet, gdy wykonamy wtyczki, to migrator przeniesie dane, ale nie przenosi danych o zainstalowanych dodatkowo rozszerzeniach (choć przeniesie ich dane)
c) jeśli używaliśmy komponentów zmieniających strukturę standardowych tabel, np. tabeli jos_users, to trzeba zrobić wtyczkę SQL z tej tabeli i umieścić ją w katalogu /tables. Wtyczki SQL to po prostu zapytanie tworzące tabelę
d) myląca może być informacja, że należy podać przedrostek poprzedniej bazy danych. W przypadku migracji z 1.0 zawsze podajemy, że był to jos - tak przygotowuje dane migrator
e) po migracji włączone są tylko pozycje głównego menu witryny i opublikowane dwa moduły - menu i ścieżka powrotu. Resztę trzeba uaktywnić samemu.
Migracja witryny z wieloma komponentami dodatkowymi wymaga sporej dodatkowej własnej pracy (przygotowanie wtyczek, instalacja rozszerzeń, ręczne poprawki niektórych informacji w bazie danych!)

atb80
08-08-2008, 11:06
Czyli tak naprawe trzeba pzrekalkulować, czy opłaca się migrować dobrze działającą stronę...

zwiastun
08-08-2008, 11:43
Ależ oczywiście. Migracja ma sens, jeśli:
- na starej witrynie nie ma zbyt wielu rozszerzeń i zbyt wielu treści gromadzonych za pomocą innych niż standardowe komponenty
- istnieją unowocześnione wersje wszystkich albo prawie wszystkich działających w starej witrynie rozszerzeń, bo uruchamianie wszystkich bądź większości z nich w trybie zgodności wstecznej eliminuje korzyści z poprawy wydajności uzyskanej unowocześnieniem systemu,
- konieczne są w witrynie nowe funkcje, których nie można uzyskać w Joomla 1.0

atb80
08-08-2008, 12:04
Podkusiłem się i raz jeszcze robiłem migrację. Musiałem ręcznie poprawić kilka wpisów w bazie danych. Ogólnie wyszło ok. Zero błędów, ale po zmigrowaniu nie mogę wejść w zakładkę użytkownicy, bo wyskakuje mi "restricted acces" - tak samo w instalator.... Czym może to być spowodowane?