PDA

Zobacz pełną wersję : Czytanie artykułów a logowanie



Tombo
07-08-2008, 15:48
Witam,

Mam pytanie związane z dostępnością artykułów a logowaniem. Mianowicie, chciałbym ustawić taki poziom dostępu dla artykułu, aby jego część była widoczna dla wszystkich odwiedzających, a całość tylko dla zalogowanych.
Kiedy ustawiam poziom dostępu do artykułu na "zastrzeżony", to artykuł nie jest widoczny dla niezalogowanego. Efekt docelowy ma być następujący: użytkownik niezalogowany czyta fragment artykułu, kilka link "więcej", wyświetlany jest komunikat o konieczności zalogowania się. Dla użytkownik zalogowanych, po wybraniu linku "więcej" wyświetla się oczywiście całość artykułu.

Będę wdzięczny za pomoc.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,

Tombo

inkos
07-08-2008, 15:52
Najpierw poczytaj pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl a takze to forum bo temat niedawno byl.

Tombo
07-08-2008, 16:10
Inkos, będę wdzięczny za linka. Szukalem jeszcze zanim napisalem na forum:/

Pzdr.

zwiastun
07-08-2008, 16:27
W preferencjach ustaw: Pokaż łącza wszystkim

Tombo
07-08-2008, 16:36
W preferencjach ustaw: Pokaż łącza wszystkim

Nie mam takiej opcji. Dostepna jest tylko w parametrach rozszerzonych "Pokaż tytuł".

Tombo
07-08-2008, 16:40
Ok, opcje znalazlem, ale jej wlaczenie nie pomaga.

zwiastun
07-08-2008, 16:41
Skoro Zwiastun mówi, że jest a Ty mówisz, że nie ma, to znaczy, że nie masz Joomla! tylko "niewiadomoco". A to jest forum użytkowników Joomla! Zanim zacznę młotkiem walić w gwóźdź oglądam i młotek, i gwóźdź.

Tombo
07-08-2008, 16:45
Ok ok-sorka.

Zobacz Panie Zwiastun co wyżej napisałem.

zwiastun
07-08-2008, 16:54
No to się jeszcze porozglądaj, a dobrze. Ta opcja jest tak ze trzy razy w różnych miejscach. Jak wszystko dobrze poustawiasz, to zagra.

Tombo
07-08-2008, 17:04
Zwiastun, nie moze po prostu napisac gdzie trzeba jeszcze cos ustawic? Klikam klikam i nie działa.

Prośba do Ciebie o pomoc i zaoszczędzenie cennego czasu.

zwiastun
07-08-2008, 17:08
Ja naprawdę oszczędzam Twojego czasu, ale Ty nie oszczędzasz mojego, a przy tym jesteś za bardzo oszczędny. Gdybyś zapoznał się z poradnikiem dla Joomla 1.0 opublikowanym na www.demo.joomla.pl nie mialbyś problemu.
Ustawienia są i dla artykułu, i dla pozycji menu, i globalnie dla artykułów. Podręcznika tutaj jednak powtarzać nie będę.

Tombo
07-08-2008, 17:13
Super, ustawilem pokazywanie wszystkich łączy dla strony głównej i działa! Dzięki Zwiastun.

Jednak po kliknięciu w "Zaloguj się, aby zonaczyć" przenosi mnie strony rejestracji zamiast logowania?

zwiastun
07-08-2008, 17:22
To masz szczęście, że tylko do ekranu logowania :) Jak by mnie chcieli onaczyć, to od razu gnałbym na policję!. Może błąd w kodzie. Nie zwróciłem uwagi. Jeśli błąd, to trzeba zgłosić Core